reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja swieta olewam, zostane sama w domu i będę mieć ciszę i spokoj:) nie wysiedzialabym przy stole, a glosne gadanie mnie teraz strasznie meczy wiec odpuszczam i będę leżeć w ciszy:)

Diana, podobno tak wladnie jest, ze przy leżeniu na plecach brzuch najbardziej twardnieje. U mnie to się nie sprawdza bo twardnieje w każdej pozycj;)

Wlasnie pozarlam Bounty i jestem happy:D
Ja na swojego czekam ale od razu sobie trzy zamówiłam :D
A co do świąt to teście przychodzą w niedzielę i przynoszą jedzonko. Od mojej mamy też coś dostanę. A na poniedziałek mąż zaprosił rodzinkę. Na co ja się prawie popłakałam bo jakoś strasznie mnie wszystko teraz irytuje a przy stole też nie posiedzę za długo i jeszcze to szykownie stołu a poźniej sprzątanie. I nie wiem czy mi ten katar minie i jak się będę czuła. Mam chyba prawo raz w życiu się nie spinać i na siłę nic nie robić. Więc już zadzwonił że jednak on z dziećmi przyjedzie do nich a ja sobie zostane w domku. Może to już ostatnie takie spokojne dni u nas...
 
reklama
I szczescie u mnie trwalo az 1 dzien. Juz wlasnie sie poplakalam, a maz ja zawsze zamiast mi dodac otuchy to jeszcze mnie opiepszyl!
Dziewczyny szyjka miekka mam lezec, dl trzyma i co z tego?! Lekarz chyba wszystkiego nie chcial mi powiedziec. Kazal duzo odpoczywac. Powiedzial tylko tyle, ze nie sztuka jest teraz urodzic wszczesniaka bo jest duzy i przezyje tylko zeby urodzic zdrowe, donoszone dziecko.
Ja myslalam ze luteina to utwardzi a tu guzik!
Do ktorego tyg.max.mozna brac luteine?
Kolezanka ktora jest polozna powiedziala, ze ona nie wierzy w to, zebym donosila do 40tyg.ciaze. Chcialabym jak najdluzej bo po cos te 40tyg.ciazy jest!
Zamierzalam isc do kosciola przez te 3 dni, ale nie ide.
Kazal mi cegly pod nogi i tylek podlozyc, zeby bylo wyzej wszystko nad brzuchem, ale skad mam to wziac? Ja spie na rozkladanym narozniku to niby jak? Zalamka!
Justynka co lekarz to opinia. Moja się cieszy za każdym razem jak mnie widzi że jeszcze nie urodziłam. Przecież wiadomo ze chcesz jak najlepiej to po co on Cię straszy? Jak ma być wcześniej maluch to będzie przecież na trampolina nie skaczesz i dbasz o siebie. Nie stresu się proszę. Dziecko już bezpieczne a teraz na spokojnie odhaczaj każdy kolejny dzień. Luteinę odstawiłam w 34 tyg. Tak mi mówili w szpitalu i tak mi kazała moja gin. Trzymam kciuki mocno! Będzie ok.
 
Witajcie nie wiem czy temat już był bo jestem tu pierwszy raz jednak jestem trochę załamana,ponieważ jestem w 27 tyg i moja szyjka się zmniejszyla do 2.85 czy któraś tak miała ? dostała zalecenia jakieś od lekarza ? mój mówi ze mogę chodzici do pracy i jak wrócę to odpoczywać
 
Witajcie nie wiem czy temat już był bo jestem tu pierwszy raz jednak jestem trochę załamana,ponieważ jestem w 27 tyg i moja szyjka się skrupulatnie do 2.85 czy któraś tak miała ? dostała zalecenia jakieś od lekarza ? mój mówi ze mogę chodzici do pracy i jak wrócę to odpoczywać
Helenko o szyjce mówi się że jest za krótka jeśli ma poniżej 2,5cm. Poza tym czy wiesz ile miala szyjka na poczatku i w jskim tempie sie skraca? W tym tygodniu w którym jesteś to już raczej nic się nie zadzieje choć powinna mieć wzmożone kontrolę szyjki czy się dalej nie skraca zbyt szybko i oszczędzać się bo maluch coraz cięższy i na ta szyjkę naciska. I obserwuj brzuszek.jeśli nie masz skurczy to powinno być ok.
 
Helenko o szyjce mówi się że jest za krótka jeśli ma poniżej 2,5cm. Poza tym czy wiesz ile miala szyjka na poczatku i w jskim tempie sie skraca? W tym tygodniu w którym jesteś to już raczej nic się nie zadzieje choć powinna mieć wzmożone kontrolę szyjki czy się dalej nie skraca zbyt szybko i oszczędzać się bo maluch coraz cięższy i na ta szyjkę naciska. I obserwuj brzuszek.jeśli nie masz skurczy to powinno być ok.
 
Tak na początku było chyba ok bo nic mi o niej nie mówił , później z początkiem lutego powiedział ze się skróciła i wynosi 3.2 i tak było , aż do wczoraj gdy powiedział że się znowu skróciła. Kazał mi przyjść za 3 tyg czyli w 30 tyg i się bardzo martwię czy będzie się dalej skracala:(czy jeszcze trochę wytrzyma.A najgorsze jest to ze nie wiem co może być przyczyną . Staram się odpoczywać , w domu nic nie robie,nie gotuje nie sprzątam , a mimo to jest coraz krótsza :(
 
Wiecie co dziewczy- ja to bardziej niż świąt to majowki nie mogę sie doczekac. W sobotw moi rodzice z częściowa wyprawka przyjada a w niedzielę do wujka jadą na obiad a my po obiadku. W poniedzialek do teściowej. Natomiast ja się zastanawiam czy majowka ciepla bo z moja rodzinka na dzialke w góry św. A moj mąż remont kuchni ze swoja częścią rodziny.
Helenka z szyjką nie masz źle. U mnie np w 21 tyg bylo 28 mm a 4 tyg pozniej 24mm. A u większości tu dziewczyn jest jeszcze gorzej.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak na początku było chyba ok bo nic mi o niej nie mówił , później z początkiem lutego powiedział ze się skróciła i wynosi 3.2 i tak było , aż do wczoraj gdy powiedział że się znowu skróciła. Kazał mi przyjść za 3 tyg czyli w 30 tyg i się bardzo martwię czy będzie się dalej skracala:(czy jeszcze trochę wytrzyma.A najgorsze jest to ze nie wiem co może być przyczyną . Staram się odpoczywać , w domu nic nie robie,nie gotuje nie sprzątam , a mimo to jest coraz krótsza :(
Jeśli masz pracę siedzącą to i od siedzenia długiego moze szyjka sie skracać bo dziecko ciśnie swoim ciężarem. Ale Agata ma racje, że do 2.5cm jeszcze uważa się że to jest prawidłowa długość. Jak spadnie poniżej i jeszcze w zależności w ktorym tygodniu to można sie zacząć martwic. Odpoczywaj jak najwięcej i może poproś o zwolnienie bo jednak w naszym stanie praca też wyczerpuje organizm.
 
Do góry