reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Justyna 33.84

Przede wszystkim luz i spokoj! Podłoż sobie poduszkę pod tyłek czy jakiś koc. Będzie dobrze, większość dziewczyn tu na forum ma taki problem jak ty i większość rodzi w terminie!
A w którym tygodniu jesteś ? 32 chyba, tak? Dużo ci juz w każdym razie nie zostało, na pewno dotrwasz do bezpiecznego terminu:)
Ja luteinę nam brać do 34 tc. I nie słuchaj gadania koleżanek bo kazda kobieta jest inna i u każdej taka sytuacja może przebiegać inaczej.
Spokoj i leżenie działa cuda, naprawdę :)
Dzieki Aga. Dziś 32t6d. Bezpieczny termin to 37tyd. Ciąża donoszona tak mi lekarz powiedział dziś. Synrk duży ale miesci się w siatce centylowej.
Zrobie wszystko żeby urodzić w czerwcu.
Mas rację głowa do góry.
Dziękuje :-)
 
reklama
Spokojnie Justyna moja szyjka też jest miękka i ma 3cm. Nie wiem czy bede mieć pessar czy nie. Leżę dużo, ale z dzieckiem to nie łatwe. Narazie w 3 tyg bez zmian była zobaczymy 18 co się z nią dzieje. Dodam że jestem w 24 tygodniu (23t 3d). Biorę nospe luteine i filomag a brzuch nadal twardniej, co dziwne zazwyczaj jak leżę na plecach.
A co do choroby ja też byłam strasznie przeziebiona przed tym jak sie dowiedziałam że szyjka się skrociła.
 
Aaa dziewczyny zapytałam się oczywiście o masaż krocza i sutki. I potwierdził to co mówiła położna w szkole rodzenia. Tzn. Masaż krocza od 34tyg. Można ale raczej w naszym przypadku nie wskazane bo moz być przedwczesny poród. To samo jeśli chodzi o hartowanie sutkow. Wtedy eydziela się oksytocyna i dochodzi do skurczy i wywołania porodu!
 
A co najgorsze, studiuje. Coprawda zaocznie. Marzec i luty sobie odpusciłam zostal mi weekend w kwietniu i maj. Juz raz zrezygnowałam przez ciąże, chciała bym jakoś dociagnac tym bardziej że już tylko miesiąc został sama sesja.
 
Spokojnie Justyna moja szyjka też jest miękka i ma 3cm. Nie wiem czy bede mieć pessar czy nie. Leżę dużo, ale z dzieckiem to nie łatwe. Narazie w 3 tyg bez zmian była zobaczymy 18 co się z nią dzieje. Dodam że jestem w 24 tygodniu (23t 3d). Biorę nospe luteine i filomag a brzuch nadal twardniej, co dziwne zazwyczaj jak leżę na plecach.
A co do choroby ja też byłam strasznie przeziebiona przed tym jak sie dowiedziałam że szyjka się skrociła.

Dianka nie lez na plecach! Na bokach owszem.
Dzięki Kochana. U mnie na pessar to już raczej za późno. Będę leżała plackiem. Już nawet myśle czy do Teściów jechać na święta?
 
A mój lekarz wgl mówił tylko żeby unikać ciężkich prac, starać sie nie denerwować i leżeć z umiarem bo to też nie zdrowo. A ja i tak non stop prawie leżę.
Ja na święta pojadę co najwyżej poleże u teściów :)
 
Ja swieta olewam, zostane sama w domu i będę mieć ciszę i spokoj:) nie wysiedzialabym przy stole, a glosne gadanie mnie teraz strasznie meczy wiec odpuszczam i będę leżeć w ciszy:)

Diana, podobno tak wladnie jest, ze przy leżeniu na plecach brzuch najbardziej twardnieje. U mnie to się nie sprawdza bo twardnieje w każdej pozycj;)

Wlasnie pozarlam Bounty i jestem happy:D
 
Ja Wam powiem że leżę głównie na plecach ale mam tułów lekko uniesiony na poduchach. Jak leze na boku to ciągnie strasznie brzuch, pomimo tego że podkladam poduche. Pozatym biodra okropnie bolą. Biodra to chyba największy ból szczególnie w nocy
 
Spokojnie Justyna moja szyjka też jest miękka i ma 3cm. Nie wiem czy bede mieć pessar czy nie. Leżę dużo, ale z dzieckiem to nie łatwe. Narazie w 3 tyg bez zmian była zobaczymy 18 co się z nią dzieje. Dodam że jestem w 24 tygodniu (23t 3d). Biorę nospe luteine i filomag a brzuch nadal twardniej, co dziwne zazwyczaj jak leżę na plecach.
A co do choroby ja też byłam strasznie przeziebiona przed tym jak sie dowiedziałam że szyjka się skrociła.
Dianka nam w szpitalu zabronili leżeć na plecach. Ciągle położne nas za to opierdzielaly ze mamy leżeć na boku i brzucha nie dotykać.
 
reklama
Hej. Wszystkim chorym i tym gdzie ryzyko choroby życzę dużo zdrówka.
Justyna33.84 nie martw się nad wyrost to jeszcze bbardziej może zaszkodzić no i lezenie. Na pocieszenie u mnie to rodzinne i dotrwalysmy więc tez dasz radę.
Z tym masazem to dół- czyli znów czeka nacięcie i pęknięcia i sporo szwów. Chyba ze sie zahartowalo i uelastycznilo tam wszystko dzięki naszym mezczyznom [emoji6]

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry