reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Jestem już po wizycie. No niestety moja blizna pękła, zrobil sie w niej ubytek i już tylko pęcherz moczowy osłania pęcherz plodowy tym miejscu. Profesor jak zwykle kazał mu się uśmiechnąć, żartował. Spytałam krotko: i co teraz? A on na to : jak to co, do domu idź święta przygotowywać, jajka malować!
Mam przyjść za miesiąc. Nie wiem co myśleć ale skoro nie mówił nic o szpitalu, żartował, nie straszył mnie i nie był przejęty ta diagnoza, to chyba nie na jeszcze dramatu. Napisami mi ze nam ubytek, podpisał się i przystawił pieczątkę. Wiec chyba jest pewny tej diagnozy i zaleceń - czyli w zasadzie braku zaleceń... jak wychodziłam to sama spytałam go kiedy przyjść, pueiefxisl żebrak za miesiąc.
Obmacał mnie tez po brzuchu i stwierdził, ze mnie nie boli. Bo faktycznie nie bolało przy dotyku. Teraz cos tam czuje ale może się już nakręcam po prostu skoro wiem o tym ubytku.

Dziecko ok. Według jego pomiarów urosło, glowe ma normalna, odpowiadająca tc, a resztę nawet większa. Ogólnie z pomiarów wyszło, ze dziecko na 27 tc i 6 dni. Waga w zależności od wskaźników od 1167 gram do nawet 1313 gram. To chyba zależy jednak dużo od lekarza, od sposobu mierzenia, od sprzętu. Najlepiej chyba sugerować się usg odctego samego gina i na tym samym usg.

Jestem strasznie zmęczona i skołowana tym wszystkim, nie wiem co dalej... chyba powiem w tej sytuacji mojemu ginowi, ze byłam na dodatkowej konsultacji i pokaże mu to usg. Mam w końcu prawo do tego. Powiem, ze mój facet jest nadgorliwy i mnie wysłał do profesora;) bo głupio mi trochę, nie wiem jak powinnam się zachować, jak mu to powiedzieć ale mysle, ze nie będę tego ukrywać, to zbyt ważna sprawa. Jak wy myślicie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aga- ja bym powiedziała swojemu prowadzacemu. Jeśli jest w porządku to powinien zrozumiec. A teraz odpoczynek [emoji6]

Kathleen-maleństwo jest spore i da radę. Wiem, że spora nerwówa jest i sie nie dziwi. Jefnak Znam osoby gdzie ich dzieci urodziły sie w 6tym miesiącu majac zaledwie 600-800gramow a teraz po kilku latach nawet bys się nie zorientowała ze to takie wczesniaki.

Diana- czop wygląda jak lekko ścięte białko jaja kurzego ale o zabarwieniu brunatnym.


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kathleen, a lekarz cos mówił? Mi się tez wydaje, ze samo odejście czopa nie oznacza, ze zaraz poród będzie. Ważniejsze jest to czy w sytuacji infekcji bez czopa nic się nie stanie. No ale masz osłonę antybiotykowa wiec tak na logikę to chyba powinno być ok.
Postaraj się nie panikować i pogadać z lekarzem konkretnie. Sama tez wlasnie staram się nie panikować z powodu mojego stwierdzonego wlasnie ubytku w macicy...
Nie ma co, mamy zajebiste szczęście...
 
@Kathleen006 a mialam pisać co u Ciebie, ale nie chcialam przeczytać takich wiadomości... Kurczę co mówią położne i lekarze? Wiem, ze bez czopa mozna troche pochodzić ... Ja mam takie czasem male glutki jak kurze białko, ale zupełnie bezbarwne, tez sie zastanawiam czy to nie czop... Ale tego jest bardzo malutko... I w sumie nie wiem...

@AgaBabajaga swojemu lekarzowi powiedz jak najbardziej, opcja z nadgorliwym facetem jest super ;) tak sobie myślę, ze skoro taki autorytet nie spanikowal, nie wyslal do szpitala i umówił na kolejna wizytę, to dramatu nie ma i pewnie przewiduje jeszcze jakis margines bezpieczeństwa. Tak czy inaczej wspolczuje nerwów... Spróbuj sie odprężyć, bo skurcze nie sa Ci potrzebne.

Ja mam codziennie jazdę, ze rodze, meczy mnie juz to. Dziewczyny, Wy rodziłyście. Moja ginka powiedziała, ze jak jest bardzo blisko porodu, to dziecko mało sie rusza, macie takie doświadczenia faktycznie? Moj Młody na razie aktywny jak cholera.
 
Agula. U mnie tak było wlasnie. Przed samym porodem młody wcale się nie ruszał, a macica była twarda cały czas bez przerwy. Może przez to nie czułam ruchów.
 
No to dzisiaj tam korzenie zapuścisz na tej poczekalni. Ale z drugiej strony jak jest ci wygodnie to lepiej poczekać żeby być spokojniejsza. Ja dzisiaj pod prysznicem myślałam że zawału dostane... Dzisiaj praktycznie cały dzień leżałam plackiem i tylko rano troszeczke wydzieliny. A jak zakładałam sobie wieczorną luteinę to ze mnie chlusnęło biała wodą. Teraz tylko cały czas myślę czy coś mi nie leci bo już mam stracha że to wody płodowe...

Nina tp raczej od luteiny, ja po niej mialam mega wodnista wydzieline, kupiłam te paski, kupiłam wkładki te do sprawdzenia czy to wody. I nigdy to nie bylo to ;) ale kup zwykle papierki lakmusowe, będziesz spokojniejsza. Wody płodowe maja odczyn zasadowy, wiec powinny sie barwic te paseczki na niebiesko lub granatowo ;) ja za 100 szt płaciłam chyba z 10 zl ;) aha jak odstawiłam luteine, to jeszcze 2-3 dni ze mnie wypływały takie ilości wody z resztkami tabletek, ze szok. Teraz juz spokoj jest...
 
Ja dzisiaj tez panikowalam, bo dostalam okropnego bolu brzucha po poludniu, ale byl w gornej czesci brzucha i taki klujacy. Wzielam od razu nospe i magnez. Potem sie zorientowalam, ze zrobilam maly miks z jedzeniem, bo jadlam owoce, a potem przyszla kolezanka z pizza i moj zoladek chyba nie wytrzymal. Teraz mam wzdecia, a przez to i skurcze czestsze :(
 
reklama
Aga- ja bym powiedziała swojemu prowadzacemu. Jeśli jest w porządku to powinien zrozumiec. A teraz odpoczynek [emoji6]

Kathleen-maleństwo jest spore i da radę. Wiem, że spora nerwówa jest i sie nie dziwi. Jefnak Znam osoby gdzie ich dzieci urodziły sie w 6tym miesiącu majac zaledwie 600-800gramow a teraz po kilku latach nawet bys się nie zorientowała ze to takie wczesniaki.

Diana- czop wygląda jak lekko ścięte białko jaja kurzego ale o zabarwieniu brunatnym.


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie było o zabarwieniu lekko żółtym ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry