reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Agus to chyba spec od ciężkich przypadkow, dobrze, ze masz taka opiekę ;) trzymam kciuki za dobte wiesci!
ja za normalna wizyte place 200 minimum, a prenatalne czy polowkowe, to juz ok 500 zl, ale czesto sie mowi, ze w Gdańsku ceny warszawskie ;)
 
Agula, tu połówkowe u takiego speca prawdziwego to tez 400-500 zł. Ciąża tania nie jest ...tak sobie mysle, ze jak się naprawdę nie ma kasy, a ciąża jest taka powikłana to nie jest lekko wtedy. Bo wiadomo, państwowo ta opieka jest często do du...y. Mi ostatnio na IP w dużym niby dobrym szpitalu ginka powiedziała, ze ma za słabe usg i nie uda jej się na pewno obejrzeć mojej blizny . Wiec tak naprawdę mój problem nie miał szansy na sprawdzenie, a ja w razie czego na pomoc...
 
No ja to bym płaciła 130 wiz+usg. Ale sie zawzięłam i znalazłam dla siebie prywatny pakiet medyczny za 80 zł miesięcznie wiec wizyty i badania w tym pakiecie. A na początku jak chodziłam na nfz to trafiłam na de......la.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja na początku chodziłam z pakietu enel-med, place za niego 90/msc. Super pani ginekolog-dr nauk med nie zauważyła mojej skracającej szyjki...
 
Tak naprawdę wszystko zależy od lekarza. Niektórzy po pewnym czasie lecą już na opinii i się nie przykładają. Różnych lekarzy swego czasu obleciałam z docentami włącznie a z problemem się męczyłam ze 2 lata jak nie dłużej.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja nadal kwitnie w poczekalni:( już mam dosyć, a to jeszcze potrwa na pewno...
Agula, prawda jest taka, ze lekarze to są tylko ludzie i nawet dr nauk med czy profesor tez może się pomylić lub nie zauważyć czegoś. Dlatego w ciazy trzeba wszystko po kilka razy sprawdzać żeby uniknąć takich akcji. Ja chodzę w sumue do 3 lekarzy, jeden z pakietu w luxmed- tylko mi w zasadzie badania zleca i resztę na w du...e, drugi ten mój główny- prywatnie i ten jest super. No i co jakiś czas do profesora na konsultacje. Trudna mam ciąże wiec wole zrobic wszystko co mogę...
 
Aga współczuję tego oczekiwania. I masz rację, ze każdy ma prawo się pomylić, czegoś nie zauważyć. No i w razie wątpliwości warto skonsultowac problem z innym lekarzem. Ja ok 4-5 lat pracowałam w prywatnej służbie zdrowia (W-wa) i część z tych lekarzy do których były kolejki na 3 miesiące do przodu to wyróżniała ich co najwyżej empatia w stosunku do pacjenta ale niekoniecznie kompetencje. Nie zawsze jedno i drugie idzie w parze.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja nadal kwitnie w poczekalni:( już mam dosyć, a to jeszcze potrwa na pewno...
Agula, prawda jest taka, ze lekarze to są tylko ludzie i nawet dr nauk med czy profesor tez może się pomylić lub nie zauważyć czegoś. Dlatego w ciazy trzeba wszystko po kilka razy sprawdzać żeby uniknąć takich akcji. Ja chodzę w sumue do 3 lekarzy, jeden z pakietu w luxmed- tylko mi w zasadzie badania zleca i resztę na w du...e, drugi ten mój główny- prywatnie i ten jest super. No i co jakiś czas do profesora na konsultacje. Trudna mam ciąże wiec wole zrobic wszystko co mogę...
No to dzisiaj tam korzenie zapuścisz na tej poczekalni. Ale z drugiej strony jak jest ci wygodnie to lepiej poczekać żeby być spokojniejsza. Ja dzisiaj pod prysznicem myślałam że zawału dostane... Dzisiaj praktycznie cały dzień leżałam plackiem i tylko rano troszeczke wydzieliny. A jak zakładałam sobie wieczorną luteinę to ze mnie chlusnęło biała wodą. Teraz tylko cały czas myślę czy coś mi nie leci bo już mam stracha że to wody płodowe...
 
reklama
No to dzisiaj tam korzenie zapuścisz na tej poczekalni. Ale z drugiej strony jak jest ci wygodnie to lepiej poczekać żeby być spokojniejsza. Ja dzisiaj pod prysznicem myślałam że zawału dostane... Dzisiaj praktycznie cały dzień leżałam plackiem i tylko rano troszeczke wydzieliny. A jak zakładałam sobie wieczorną luteinę to ze mnie chlusnęło biała wodą. Teraz tylko cały czas myślę czy coś mi nie leci bo już mam stracha że to wody płodowe...
Jeśli będziesz chciała się uspokoić to w rossmannie można kupić testy oznaczające pH w pochwie. Spokojnie można ich używać do badania wydzieliny przed porodem. Tylko trzeba w necie poczytać jakie pH maja wody plodowe, bo nie pamiętam teraz.

Jeszcze jeszcze dużo tanszy sposób [emoji2] można kupić paski do pomiaru pH wody w akwarium - w zoologicznych, akwarystycznych sklepach lub przez net. Kosztują grosze a działają tak samo [emoji4]
 
Do góry