reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny już wyszłam kupiłam pessar i mam go wziąść na badanie w poniedziałek do mojego lekarza
 
reklama
Asiek cieszę się że jest lepiej niż wyglądało :) teraz wypoczywaj do poniedziałku i spokojnie czekaj na pessar. Ja Idę dzisiaj na kontrolne mierzenie szyjki - trzymajcie kciuki proszę :) dziewczyny koło 28 30 tygodnia powiedzcie mi czy ruchy Waszych malenstw są teraz bardzo odczuwalne? Mój maluch się strasznie rzuca i zaczęłam się zastanawiać czy wszystko ok - poproszę dzisiaj gin o sprawdzenie...
 
Witajcie dziewczyny po weekendzie, u mnie tak sobie, najciezsze sa noce, wtedy tych skurczy najwiecej.

ZIEMNIACZEK udanego pobytu w szpitalu, jezeli wogole mozna tak to nazwac.Napisz co wydumali w szpitalu?

ASIEK otrzymalas posiew?Dlaczego po weekendzie odrazu wypuscili Cie do dmu?Czemu w szpitalu nie zalozyli Ci pessara?

Paulaka na zatwardzenia dobre sa tez suszone figi, trzeba je namoczyc we wrzatku a potem zjesc, a wode z fig wpic .Banany powoduja zatwardzenia.
U mnie na odwrot, ja mam po magnezie strasznie luzny wodnisty stole , przepraszam za szczegoly.

Pozostale dziewczyny serdecznie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Ali moja mała się rusza 20 godzin na dobę :) ona chyba wcale nie śpi, ale mi to nie przeszkadza. Pewnie zacznę się niepokoić później jak ruchów będzie mniej.
 
dziewczyny ja mam zaraz skonczony 34 i ruchy tylko przybieraja na sile, wierci sie doslownie caly czas wiec nie ma co sie martwic :) rusza sie tzn zyje :)
 
Marluna nie nie mam wyniku posiewu może będzie dziś albo jutro. Pan doktor mnie zbadał i zbadał szyjke i mówi że jest ok. A to że wtedy był taki delikatny lejek od strony wewnętrznej to dzidziuś mogł mocniej nacisnąć na szyjke lub było napięcie macicy.Tez się zawachałam czy wyjść do domu ale pani doktor która mnie przyjmowała powiedziała że spokojnie dotrzymam do poniedziałku wtedy mam wizytę u mojego lekarza i lekarz może mi załorzyć ten pessar w gabinecie. Nie wiem Marluna czy tak chętnie by mi go załorzyli w szpitalu bo mam długa szyjke a wiesz ze zakłada się od 2,5 cm. No to czekam do poniedziałku i nie wyjdę do puki nie załorzy mi go mój lekarz
 
Asiek teraz juz roumie, bo jakos tak dziwnie to wygladalo ze potrzymali Cie do poniedzialku przez weekend i wypuscili praktycznie z niczym konkretnym.

Boze dziewczyny jak ten cholerny czas sie dluzy, zastrzelic sie mozna, jak sie nie ma jak za co chwycic, a wszytkie mysli wiruja chyba tylko wokol ciazy, skurczy, kluc, buli.Pewnie gdyby bysmy mogly chodzic polowe tego bysmy nie zauwazaly albo braly za normalny stan rzeczy.A tak czlowiek zyje w ciaglym strachu ze odprezyc sie na chwile nie idzie.Kiedy ten stan przejdzie ja mam nadzieje ze z kazdym tygodniem bede mogla sie jakos bardziej rozluznic bo narazie z tym jest tragicznie.
Mnie spokoj jakis wzgledny ogarnia tylko po wizytach kontrolnych, bo szyjka narazie trzyma, mimo skurczy ktore nie daja mi spac w nocy, po dwoch dniach od wizyty dalej to juz rownia pochyla na tyle ze mi nawet zle samej ze soba.
Maz ma jeszcze miesiac wolnego, by mi gotowac i podstawiac wszystko pod nos i w miedzy czasie mielismy robic pokoik maluchom ale za nic sie nie zabieramy bo zwyczajnie sie boimy ze to za wczesnie, ze cos sie stanie.
Szczerze ta niepewnosc zabija jeszcze nic takiego do tej pory nie przezylam, nie potrafie patrzec optymistycznie.
Jak sie wyzbyc tego stachu, tych czarnych mysli, dziewczyny macie na to jakis slosob?U mnie w srode bedzie dopiero koniec 24 ja do konca to chyba oszaleje.
Jak wy sobie radzicie ?
 
Nie ma recepty na ten strach. Ja od początku ciąży miałam tylko 4 dni wspaniałego spokoju od momentu wchłonięcia się krwiaka do pojawienia sie pierwszych twardnień i zdiagnozowania miękkiej szyjki. Najlepiej zająć czymś myśli, ja bardzo wcześnie zaczęłam kompletować wyprawkę mimo problemów - pozwoliło mi to optymistycznie patrzeć w przyszłość i bardzo zajęło umysł :)
 
Marluna myślę że ten strach będzie nam tak intensywnie towarzyszył do 30 tyg potem może będzie lepiej. Marluna ja kupiłam ten krążek zaraz jak wyszłam ze szpitala mam go przynieść na wizytę Boże daj tylko by posiew był ok.Wachalam się czy wyjść z tego szpitala bo jednak to bezpieczniej ale i tak nie mam tego wyniku i nie miałam gwarancji czy bez tego rozwarcia załorzą mi ten krążek. W szpitalu nie leżysz też tak plackiem po wszystko musisz wstać jeszcze gdzieś tam daleko czajnik wszędzie cie gonią do poniedziałku jakoś wytrzymam.
 
reklama
jejku dziewczyny mam wyniki posiewu.. ale myslalam, ze tam wiecej jakichś informacji bedzie..a to tylko bakterii tlenowych nie wyhodowano.. co do stresu,obaw mysle tak jak asiekD , a ruchy maluszka czuje prawie caly czas :) on chyba spi jak ja spie :)
 
Do góry