reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Mi czasami brzuch się napinal po jednej stronie bo np. pół dnia leżałam na lewym boku. Nawet teraz tak czasami się zdarza. Cały napinal się po staniu lub chodzeniu wiec moim zdaniem to możliwe ze twardnieje glownie po jednej stronie, a przynajmniej takie się ma wrażenie, bo macica od tego lezenia może się na jakiś czas lekko odkształcic - tak wynika z moich obserwacji. Druga strona tez jest twarda ale az tak nie stoi. Wyraźnie wówczas czułam ze to skurcz mnie łapie, bo się zbierał od lekkiego mrowienia. Starajcie się jak najmniej denerwować i nie zwracać na to uwagi. Mi najbardziej brzuch się napinal właśnie między 20 a 30 tygodniem z kumulacja po 25.

Każdy lekarz mi mówił, żeby starać się to ignorować jeśli jest bezbolesne.
 
jakbym miala 6 na dzien to bym nie patrzyla na to..ja wczoraj mialam z 20 na dzien jak nie lepiej..no i nie bolesne..bardzo krotkie..oby polowa z tego to byla dzidzi :) jak we wtorek sie okaze ze nie skraca sie to bede juz spokojniejsza.. a jest jakas granica od ilu cm zaklada sie szef ?
Vita..u mnie jakos dziwnie twardnieje..bo zazwyczaj takie poziome jojo sie robi zaraz pod pepkiem..a jak mija to czuje ze maly rusza sie doslownie przy pipce..
tak ja odczytalam ta wiadomosc ale jak chcialam odpowiedziec to mi nie wysylalo wiadomosci a pozniej zapomnialam..dziekuje ;)
 
Ziemniaczkek no właśnie 2 dzieci w domu mój młodszy synuś dzisiaj pyta jak dzwoniłam jak mi tu jest a mnie normalnie za gardło ścisnelo. Czekam na wynik posiewu jak będzie we wtorek ok to w środę może załorzą mi krążek i potrzymają 2-3dni i do domu. Gorzej jak wyjdzie coś w posiewie
 
niby od 2,5 chyba ze masz rozwarcie/lejek to zakładaja wczesniej czasami

Dordaw faktycznie mi też tak się czasem odkształca, ale jak Dzidziuś się wypycha to jest dużo bardziej delikatne i nie czuć aż takiego napięcia
 
moje wyniki z posiewu beda w pon ,najpozniej we wtorek.. i tez mam nadz ze nic nie wyjdzie i chociaz ten krazek zaloza..a oprocz posiewu trzeba jeszcze cos zrobic?
 
a jak dziecko sie napina to czuc przy okazji w tym miejscu delikatne ruchy przesuniecia tego "guza" czy tylko to napiecie?
 
reklama
Do góry