reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

W szpitalu czas szybciej leci i jakas taki spokoj jest ze wrazie W nam sie uda i cos zdzialaja.
Ja jednak pisze z perspektywy osoby, ktora nie ma dzieci poza tymi w brzusiu, pewnie gdyby czekaly na mnie w domu pociechy inaczej bym to odczuwala.
Maz to se zawsze znajdzie jakis pretekst do wyjscia z domu, jak nie mecz, to silownia, to urodziny u kogis z rodziny , zakupyi tak mimo ze ma dwa miesiace wolnego ze wzgledu na mnie to i tak ciagle sama kukam w domciu, juz nie wspomne ze w domu to balagan na kulkach jest, co mnie wkurza tylko.
 
reklama
hej :) niedawno dowiedziałam się, że też mam krotka szyjkę :( jestem w 21tyg 1 dz i w tą środę miałam połówkowe gdzie okazało się ,ze ma 2,6cm.. lekarze karzą czekać.. brać magnez, lutke i no spe, leżeć.. teraz doszło jeszcze twardnienie brzucha .. i nie zawsze wiem czy to maluszek wypycha czy macica się "stawia"..ech czy to normalne czy jechac na ip..
 
No masz rację. Ja mam córkę ale jest już duża a teraz pojechała na wakacje do rodziny na 2 miesiące. Więc mam luzik. Został robi mój facio. Ale on jest w pracy do 15 potem siłownia i tak jestem w sama. A w szpitalu zawsze ktoś jest.
 
Jak macica sie stawia to masz twardy caly brzuch jak kamień, a jak dziecko to tylko tam gdzie sie wypycha jest twardsze
 
Witaj Iza. Widzę że ty też do nas dołączyłas. Ja ci napisałam ten link na głównym wątku nie wiem czy odczytalas bo nie odpisałaś.
Pozdrawiam :)
 
No właśnie dziewczyny jakoś łatwiej było by mi znieść leżenie w szpitalu gdyby nie 2 dzieci my nie mamy rodziców żeby mógł ktoś nam pomóc. A wiadomo facet się stara ale nie zawsze wszystko wychodzi. Smutno mi bez moich serduszek :(
 
Iza
Mi też twardnienieje brzuch codziennie po kilka razy. Wczoraj pytałam o to mojego lekarza a on powiedział że jak te twardnienia są do 6 dziennie to jest normalnie.
U mnie tak jest od 18 tc i jest narazie w porządku. No ale u każdego może być inaczej
 
Iza ja mialam ten sam problem wczoraj jechac czy nie jechac do szpitala, bo tez brzuchol twardy sie robil co chwile.Ja narpierw zadzwonilam i zapytalam czy jest sens przyjezdzac czy lepiej odczekac.Kazali przyjechac, zrobili usg z dziecmi ok, zmierzyli szyjke tez byla oki powiedzieli ze jak czuje potrzebe sprawdzenia czy wszystko ok to mam sie natychmiast zjawiac.Pomijam fakt ze wczesniej czyli kolo 20 tygodnia nie byli tacy laskawi i czasem patrzyli na mnie jak na wariatke jak bylam co 2 tydzien do kontroli.Ja nie mam gina bo zaden gin ze nie chial sie podjac prowadzenia ciazy blizniaczej z nisko schodzacym lozyskiem przodujacym i jestem pod kontrola bezposrednio szpitala, wiec moze na mnie patrza inaczej.

Moze zadzwon i zapytaj co robic, wtedy bedzie Ci latwiej podjac decyzje.
 
ja mam dużo więcej czasami twardnień niż 6 dziennie a mimo to moja szyjka przez 10 tyg nie skróciła się nawet o trochę. Mi jeden lekarz powiedział że normalne jest przy zmianie pozycji że brzuch twardnieje i że jak się dotyka to też, Wydaje mi się że dużo zależy od polożenia dziecka i od konsystencji szyjki, czy jest twarda, bo ta miękka się szybciej skróci niż twarda.
 
reklama
Do góry