reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny...wczoraj na wizycie dowiedziałam się że mam problemy z szyjką. Jestem w 21 tyg i aktualnie ma 27 mm...Skurcze pojawiały się u mnie raczej sporadycznie...Nospe do tej pory brałam może 2 razy. Dostałam luteinę 100. 2 razy dziennie bez dodatkowych zaleceń...Czy powinnam się zacząć poważnie martwić czy to jedynie sygnał że powinnam nieco zwolnić tempo życia (dodam że do tej pory miałam spory problem z oszczędzaniem, z powodu dość kiepskiej sytuacji życiowej).
 
reklama
Asiek faktycznie az ciezko to sobie wyobrazic,ze przy takiej szyjce moze byc rozwarcie ale jestes w szpitalu i jak zaloza ci pessar to z pewnoscia sie wszystko unormuje i z pomoca lezenia uda Ci sie tak jak nam wszystkim dotrwac do wysokich tygodni.

Aniolkowa super ze sie odezwalas, gratuluje postepow syneczka.Tak nawiasem pytajac to jak ma synus na imie?

Z ta aborcja w 24 to porazka, bo czlowiek by wladne zycje oddal by maluszki przezyly i cieszy sie z kazdego natepnego dnia ciazy a tam takie cos.W takich 24 tygodniach aborcja to porazka i nie zebym byla jakas mocherowa katoliczka.
 
APNOE
Każda szyjka jest inna i u każdego może być inaczej. Napiszę Ci na moim przykładzie. Ja dowiedziałam się o szyjce na badaniach prenatalnych w 12tc. Miała wtedy 2.7. No i tak chodziłam z nią do 18 tygodnia. Poszłam na wizytę i dostałem skierowanie do szpitala na szew a szyjka miała wtedy 2. 5cm. Założyli mi i szyjka znowu skrocila się o 1 cm w ciągu 2 tygodni a później znowu o pół w ciągu tygodnia a teraz ma 1 cm i ciągle leżalam a mimo to się skraca. U ciebie może być inaczej. Z taka szyjka możesz dotrwac nawet do końca bez zabezpieczeń ale musisz ją kontrolować najlepiej co tydzień bo ja chodzę co tydzień do lekarza
 
Jak będzie Ci się nadal skraca to lekarz coś ci poradzi pewnie szew lub pessar a to on już wiewie najlepiej. Lepiej dmuchać na zimne niż żałować że nic się nie zrobiło. Z tymi szyjkami nie wiadomo są zdradliwe.
 
Jak będzie Ci się nadal skraca to lekarz coś ci poradzi pewnie szew lub pessar a to on już wiewie najlepiej

Do tej pory nie miałam mierzonej więc nawet nie wiem jaka była wcześniej ;/ Przy badaniu ginekologicznym stwierdził że wszystko jest dobrze. Na usg stwierdził że szyjka jest nieco krótsza jak na ten etap ciąży. Kazał mi przyjmować tą luteinę i przyjść za miesiąc.
 
A jeszcze z tym oszczędzaniem. To różnie. W szpitalu wszyscy mówili że mam prowadzić oszczędny tryb życia tzn. Mam chodzić ale nie dźwigać sprzątać itd. A mój lekarz nie kazał mi nic robić. Tylko siusiu kąpiel i do łóżka. Nie mogę siedzieć kucac i kleczec. Więc zdania są podzielone. Ale ja idę w stronę intuicji i leżę i tylko leżę
 
Dla mnie miesiąc to było dużo ale pewnie lekarz wie lepiej. Tak jak napisałam każda szyjka jest inna. Mam nadzieję że twoja jest lepsza niż moja
 
Apnoe Dziewczyny maja racje szyjki sa zdradliwe. Moja ma niby 4 cm a leze całymi dniami bo wiem ze od skurczy moze zacząć się skracać w każdej chwili. Leżałam w szpitalu z dziewczyna której szyjka skróciła się drastycznie w ciagu 4 tyg bez skurczy i miała ok 1 cm , dziewczyna byla w 27 tc i mieli jej założyć pessar. A wcześniej wszystko bylo ok. Krzyczaly na nia polozne caly czas ze ma leżeć.

Dziewczyny 4 rano a mi komar zyc nie daje, mąż spi jak zabity a mi gorąco i swędzi po ugryzieniach
 
VITA właśnie się zastanawiałam czemu nie śpisz o jej porze a tu okazało się że komar ci bzyka. Ja wstałam tylko na siusiu ale przez to zaczął mnie brzuch czy to pęcherz dziwnie boleć, myślę że to od tych nowych tab. Poczekam jak mi przejdzie i dalej idę w kimono.
 
reklama
I Hej dziewczyny za mną pierwsza nie przespana noc w szpitalu. Nie mogłam wogule usnąc jak już usnełam to za chwilę obudzilam się zlana zimnym potem i było mi słabo ehhh do niczego z tym wszystkim. W szpitalu weekendy się ciągną jak flaki z olejem jakoś muszę to przeżyć
 
Do góry