reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

MARLUNA
Ja mam szew założony ale on mi ledwo trzyma więc dzisiaj na wizycie zapytałam lekarza czy może dodatkowo pessar mi założy bo wy go chwalicie.
 
reklama
Ziemniaczek - ja słyszałam że pessar może uszkodzić szyjkę jeśli zacznie się poród przed jego ściągnięciem. Ile w tym prawdy ? Nie wiem. No i przy pessarze jest duże ryzyko infekcji. Zresztą lekarze próbują leczyć bezinwazyjnie jeśli się da oczywiście.
 
Co do tej waleriany pytam bo mi kazy lekarz jakiego tylko zastany na na zmianie przepisuje to przekonujac mnie ze po tym die wyspie zrelaksuje a i potem skurczy bedzie mniej a wplyw na dzieci ma to zadny bo to zwykle ziolo jest.Ja sie boje mimo wszystko bo nie chce zaszkodzi maluchom.
 
RIELLE Wiem ale najważniejsze że ciążę dobrze trzyma. Ale też słyszałam to co piszesz. Ale dziewczyny go chwala a na infekcje zawsze można coś brać. Od szwu też są infekcje mi lekarz przepisal NATAMYCYNA UNIA dopochwowo. Mam brać na wieczór, dzisiaj nie mogłam tabletki wsadzić hehe naprawdę, nie wiem czemu jakby coś blokowalo. Jutro spróbuję
 
Ostatnia edycja:
Ziemniaczek zycze Ci zeby zalozyli ci ten pessar,moze dzieki temu poczujesz sie pewniej.

Jak sie nie myle to chyba tutaj na forum szew i pessar miala zalozony Nafoczka i chyba dopiero co niedawno urodzila po 36 tygodniu.
 
Co do wcześniaków to na oddziale sa zdjęcia i historie takich maluchów i mńowstwo jest dzieci urodzonych przed 27tc, najmłodsze chyba wlasnie w 23tc. Mnie bardzo zasmuca fakt ze w Anglii jest prawo aborcji do bodajże 24tc a w tym wieku juz te dzieci maja szanse na przeżycie!!!
Moj synuś rośnie jak na drożdżach, ma juz ponad 1.5kg (31tc) i zaczyna ssać pierś!!
Powodzenia i cierpliwości w leżeniu życze!!!
 
Powiem wam że przy takiej długości szyjki jaką mam w życiu bym się nie spodziewała że wyląduje w szpitalu z rozwarciem wewnętrznym
 
reklama
ASIEK
No ja też się dziwię u mnie to jest dopiero źle. Przykro mi. W szpitalu będzie nam raźniej.
ANIOLKOWA MAMA
Mam nadzieję że moje maleństwo przeżyje bo mi strasznie zależy na nim ale wiadomo im dalej tym lepiej dla dziecka więc będę walczyć ile mogę żeby urodziło się w terminie a jak nie to trudno, będzie wczesniaczek.
Pozdrowienia dla maleństwa od cioci szyjkowej
 
Do góry