reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja bym na Twoim miejscu poszla jak najszybciej do lekarza i to skonsultowała. Jesli nie mozesz to rozkurczowo tabletka nospy i duuuuuzo spokoju.
 
reklama
rozmowa z lekarzem nie zaszkodzi ale jak skurcze nie sa bolesne i nie sa regularne to najprawdopodobniej masz skurcze Braxtona - Hicksa - to tzw. skurcze przepowiadajace
 
Witam,
mi brzuch twardnieje od 18.-19. tygodnia, przy tym towarzyszy mi straszny ból brzucha (ale on towarzyszy mi od samego początku ciąży). Musisz koniecznie skonsultować to twardnienie z lekarzem. I nie czekaj z tą konsultacją długo. Mój bardzo się tym martwi. Powiedział mi, że jeżeli mam skurcz, on mnie puści i za jakieś 10-15 minut nie następuje po nim kolejny, to rzeczywiście mogą to być skurcze przepowiadajace. Jeżeli jednak to jest seria, to przyczyna jest inna.
Koniecznie idź do lekarza. Po co się martwić, zwłaszcza, że nerwy mogą pogłębić objawy.
Dużo odpoczywaj. Trzymaj się, pozdrawiam
 
ja mam takie same skurcze (moja 3 ciąża i coraz wcześniej je mam) brałam nospę 3*1 i asmag(magnez)3*1, teraz po wizycie na pogotowi mam 3*2 nospa i 3*1 magnez:-( 3*1 nospie plus magnez możesz brać spokojnie tylko musisz dużo leżeć nie biegać :tak:
 
magdalgi!
jesli musisz czekac na wizyte tak dlugo to jedz do szpitala! tam powinni cie przebadac!
sprawdzic czy szyjka sie nie otwiera...

w pierwszej ciazy mialam te skurcze zbyt czesto i polozna w szpitalu nie wierzyla ze mam je co kilka minut... zaraz po skurczu kazala wejsc na fotel i zarowno ona jak i lekarka ktora mnie badala byly w szoku jak lezac na fotelu znow mialam skurcz!!! tyle ze u mnie nie wiazalo sie to z otwieraniem szyjki - skurcze nie byly bolesne i dotrwalam z nimi do konca ciazy czyli w moim wypadku do 35 tc i mialam cesarke bo szyjka byla zaklajstrowana na amen - zaden skurcz jej nie naruszyl ;-)

powodzenia zycze ;-)
 
Dziekuje kobietki. Od wczoraj biore no-spe juz za 6 dni mam wizyte..
/moze to troche z nerwow, nie ma ze mna ojca dziecka juz 3 miesiace wiec praktycznie cala ciaze jestem sama...
w przeciagu dnia tych skurczy jest malo wiecej w nocy i zaraz po przebudzeniu.
Mam nadzieje, ze nie grozi mi to przedwczesnym porodem.
Jeszcze raz dziekuje za wszystkie odpowiedzi :))
 
Mnie również twradjee brzuch od 17-18 tygodnia, teraz jestem w 30 biore tony magnezu i nich nie mam, ale bez magnezu przy nospie były moim stałym towarzyszem mniej więcej do 25 tygodnia:)
 
Witam,jestem teraz w 33 tygodniu. od 2 tygodni na podtrzymaniu ispotinem i fenoterolem. lezalam w szpitalu.dostałam zwolnienie.lekarz stwierdził ze powinnam lezec,chyba ze sie dobrze czuje to moge przejsc sie.niestety uczelnia wymusiła na mnie chodzenie.rzadko w sumie ale jednak....mam teraz obsesje na punkcie ciazy,czytam o wadach uposledzeniach:(błagam niech mnie ktos uspokoi:-:)-(
 
reklama
magdalgi - ja od 17tyg mam czesto twardy brzuch raczej podbrzusze i od lekarza dostalam no-spe ale forte i musialam ja brac 3x dziennie nawet jak brzuch juz nie bolał i bym miększy. Teraz jestem w 23tyg i mam brac no-spe forte tylko jak robi sie twardy. No i oczywiscie magnesin (czyli cokolwiek ,ale zeby to byl magnes)
 
Do góry