reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

jestem pod koniec 21 tyg, od samego poczatku mam skurcze, bole i twardnienie w dole brzucha, bylam w 14 tyg w szpitalu, wciaz jestem na zwolnieniach. Okropnie sie martwie, zwlaszcza ze jak bylam pierwszy raz bylam u ginekologa to lekarz zadal mi pytanie czy napewno chce urodzic dziecko poniewaz poronie a jak nie to beda bardzo duze komplikacje:(zmienilam lekarza zas drugi stwierdzil ze wszystko jest bardzo dobrze ale niepokoja mnie te objawy:(
 
reklama
mam pytanko odnosnie pierwszej strony
mnie również pobolewał brzuszek na początku ciąży,dostała luteine dopochwowo2x1 i duphaston 2x1
kwas foliowy 2tabl.dziennie i witaminy dla ciężarnych
Gdzieś po 3 dniach stosowania brzuch przestał boleć, byłam na usg w srodę i wielkość dzidzi wskazywała na 6tyg i 6 dni
dzisiaj zaczął mnie pobolewać brzuch,czy to objaw rozciągania się macicy ? czy raczej nie :confused:
Czytałam,że to normalne,ale boję się bo już mam za sobą jedno poronienie.
Do tego mam czasami bardzo delikatne ciagnące ukłucia-ale nawet przyjemne ;-) i na usg wszystko było ok
dzidzia tam gdzie być powinna i pięknie bijące serduszko,oczywiście jest różnica pomiędzy wiekiem wg OM ,ale to różnica 2 tygodnie.Cykl miałam 5 tygodniowy.

A o co chodzi z tym skracaniem się szyjki macicy ?
Wkładam codziennie 2 razy tabletkę i np.wieczorami czasami szyjka macicy jest skierowana w lewą stronę a czasami jest krótsza...
 
Witam Panie!
Jestem studentką V roku WUM. Obecnie piszę pracę mgr, w związku z tym mam gorącą prośbę, a mianowicie proszę o wypełnienie mojej ankiety na temat "Sposobu żywienie kobiet w ciąży". Ankieta nie jest czasochłonna, bo zawiera jedynie 16 pytań ;]. Pełna anonimowość.

Oto link do ankiety:

Sposób żywienia kobiet w ciąży - www.ankietka.pl

Z góry dziękuje za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Pozdrawiam

Ania :-)
 
Cześć dziewczyny!

Dziękuje Wam za wypełnienie ankiety na temat „Sposobu odżywiania kobiet w ciąży”. Jestem Wam bardzo wdzięczna za to. Jeśli któraś z Was nie wypełniała jej jeszcze i ma ochotę to uczynić podaje link:

Sposób żywienia kobiet w ciąży - www.ankietka.pl

Z góry dziękuje Wam i good luck w czasie porodu- będzie dobrze, trzymam kciuki!!! Pozdr.

Ania
 
Witam

Czy są tu jeszcze jakieś mamy z problemem skracającej się szyjki? Ja jestem w 27tc i boję się bo na każdej wizycie jest coraz krótsza a do tego odczuwam kłucie w tym miejscu.
 
Ja sma nie mam jeszcze tych zmartwień, ale moja szwagierka która jest teraz chyba w 26 lub 27 tc. wlaśnie wyszła ze szpitala gdzie miała zakładany szew na szyjce bo się jej skracała. Powód: druga ciąża (szyjka jest "słabsza") i póltoraroczny synek w domu, który lubi być czasem noszony na rękach. Teraz sytuacja jest opanowana, Honorata ma szew, nie podnosi dziecka i duzo leży.
a co do mnie - któraś z was pisała o tym, że jak boli ja brzuch to później rośnie brzuch. U mnie tak samo! Kilka dni temu pisałam że boli w dole brzucha. Potem przestało i zaraz po tym brzuch wyskoczył do przodu. Wiem, że wy dziewczyny juz finiszujecie, ale mój brzuch dotąd był płaskawy (choć obwód mi się powiększył) i  w tym tygodniu uwypuklił, co jest dla mnie zjawiskowe.
Pozdrawiam zatem. Trzymta się.
a

czyli wam też brzucholek rosnie "skokami"a nie jednostajnie ja zwykle wczesciej czuje takie uszczypniecia na mięsniach brzucha które kiedys tworzyły kratke a na drugi dzień brzusio jest wie kszy tylko zwykle wtedy tez twardnie mi macica...-bez bólu- nawet bez żadnego uczucia tylko jak dotykam brzucha to jest twarda dr myślał ze mi twardnie bo jest jakaś infekcja ale posiew z moczu miałam i jest zupełnie czysto zadnych bakteri czy to bardzo groźne?



 
Chyba im człowiek mniej wie tym naprawdę lepiej śpi. Moje twardnienia zaczęły się w 19tc (a raczej całe noce ze skamieniałym brzuchem). Oczywiście też zaczęłam czytać wszystko na ten temat i panika. Myślałam, że pewnie dostanę Fenoterol jak inne dziewczyny. Moja lekarka też należy do dość panikujących,wysłała mnie do szpitala, ale tamtejszy lekarz sprawdził szyjkę i wszystko było ok. Pytałam czy mam leżeć - powiedział,że nie. Na skurcze miałam brać no-spę. I teraz jestem w 35tc i cały czas mam jakieś twardnienia,już nie łykam no-spy,bo ona nie pomagała. Poprostu przestałam się tym zadręczać i naprawdę z tego powodu nic się nie dzieje.
Jak sobie porozmawiałam z moją mamą, to ona też miała twardnienia,pobolewania,a kiedyś nie było no-spy. Całą ciążę chodziła sobie spokojnie i urodziła o czasie.
Ginka mojej koleżanki też uważa, że nie ma co się za bardzo skupiać na twardnieniach.Macica poprostu ćwiczy.

Więc dziewczyny ja nie chcę nikogo przekonywać, że twardnienia to nic takiego,że nic się nie stanie,ale chcę poprostu uspokoić niektóre dziewczyny,które tak się będą tym przejmować jak ja to robiłam. Poza tym czytałam sporo opinii na innym forum,gdzie dziewczyny mieszkające za granicą pisały,że dla ich lekarzy to normalne, że tam się nie faszeruje ciężarnych lekami jak u nas.
Mi ta macica twadrnieje bez zadnych bóli a córcia jest bardzo aktywna w dzień a w nocy jescze bardziej a jak słyszy tatusia albo zaczynam jak odpowiadac delikatnym potyrpaniem brzusia tam gdzie kopła to juz jest szaleństwo
 
kazde twrdnienia trzeba skonsultowa z lekarzaem, czsami są to te prawidlowe skórcze pzygotowujace macice do porodu, a czasami mogą by niebezpieczne. ja leze na fenoterolu i relanium, mam szyjke na 1 cm.brzusio mi twardnieje tylko gdy mala sie wypina;-)
 
reklama
ja tez odczuwam twardnienia ale wogóle się nimi nie przejmuje bo bym zwiariowała! jestem na relanium, fenoterolu i staveranie, funkcjonuje normalnie bo muszę opiekować się swoją trójką dzieci, szyjkę mam skróconą do minimum.

pozdrawiam
 
Do góry