reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dokładnie :) ważne , że szyjka się nie skraca. Tez przelezałam dwa miesiące w łóżeczku z powodu twardnienia brzuszka i ryzyka poronienia, a teraz jest wszystko ok. Najważniejsze to nie stresować się i dużo odpoczywać (o ile lekarz nie dał zwolnienia z pracy i nie zalecił Ci całkowitego leżenia )
 
reklama
Dziękuję dziewczyny
Macie rację najważniejsze to się nie stresować.. wizytę u lekarza mam 13 stycznia i mam zamiar iść już na L4 zwłaszcza jeśłi się okaże że macica jest dalej twarda...
Pozrawiam
 
Mi też twardniała macica od około 23 tygodnia. Biorę magnez i w razie potrzeby rozkurczowo Buscopan. Jak brzuch twardnieje po prostu najlepiej wrzucić na luz i poleżeć. Do pracy chodziłam aż do Świąt, więc mogę powiedzieć, że twardnienie brzucha nie musi oznaczać nic strasznego i konieczności leżenia plackiem :tak: Uważaj na siebie, oszczędzaj się kiedy czujesz że powinnaś i trzymaj rękę na pulsie kontrolując się na bieżąco u lekarza. Będzie OK :tak: Powodzenia!
 
A mnie właśnie dzisiaj rano strasznie brzuch bolał,wystraszyłam się i pojechałam do swojego lekarza,zrobił usg i normalne badanie,stwierdził że mam twarda macice ,z szyjką wszystko okey. Trochę mnie to martwi bo przepisał mi duphaston,magnez i nospe ? Czym grozi to twardnienie ??
 
Nie stresujcie się dziewczyny, choć wiem że łatwo mówić. Mi brzuch twardnieje od 15 tygodnia. Nikt nie umiał powiedzieć dlaczego. Jeśli szyjka się nie skraca, nie ma co się martwić. Czasem jest to nadmierna praca jelit, czasem macica nie nadąrza rosnąć. Ja mam obecnie mały brzuszek a bardzo dużą córeczkę. Też latałam po izbach przyjęć, bo się bałam najpierw że poronię potem porodu przedwczesnego, ale nic takiego się wydarzyło. Jestem w 35 tygodniu skurcze są nadal, dużo mocniejsze, ale szyjka dalej cała, córeczka zdrowa. Taka nasza uroda czasem.
Ważne żeby regularnie sprawdzać tę szyjkę macicy i dużo leżeć. Mi po tygodniu leżenia plackiem zwykle poprawiało się na dzień dwa, a potem znów chwytało.
 
Podbijam.
ale chyba jestem jedna na całym bb zagrożona przedwczesnym porodem:confused::sorry2:
hmm,to w sumie dobrze:blink:

No taka sama nie jesteś :-)
Mi też groził poród przedwczesny. Leżałam plackiem 3 miesiące żeby szyjka się nie skracała a i tak robiła swoje :blink:
Dziś ide do lekarza po skierowanie do szpitala bo dodatkowo pojawiły się silne bóle pleców bo mam krzywy kręgosłup i teraz nie moge sie ruszać :wściekła/y:
 
Black,hmm to tylko zazdrościć.Nie musisz o życie dziecka się bać:zawstydzona/y:
Klaudusia,powodzenia.Widzę u Ciebie już bezpieczniej.Mi dzisiaj stuka 2 miesiące w wyrku,a jeszcze 3 do terminu:sorry2:
Powodzenia.
 
reklama
Do góry