reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć :]
Jestem nowa w tym temacie:-).Jakiś tydzień temu byłam u lekarza bo strasznie bolał mnie brzuszek,pan doktor stwierdził że mam twarda macice:-(.Ale z resztą wszystko wporządku :-). Zdziwiłam się tylko bo przepisał mi duphaston,a to przecież lek na podtrzymanie ciąży,biorę go i od tamtej pory nic takiego się nie dzieje,brzuszek czasem trochę pobolewa,ale do wytrzymania.... Co wy o tym myślicie,że przepisał mi ten lek??
 
reklama
milkada myślę że skoro lekarz zapisał Ci ten lek to na pewno jest Ci potrzebny...ja na ostatniej wizycie też zostałam poinformowana o tym że twardnieje mi macica ale dzięki Bogu szyjka była ok..teraz mam wizytę za tydzień i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze .....nie chciałabym leżeć w łóżku, ale wiadomo jak trzeba będzie to będę... mnie lekarz kazał łykac nospę i magnez dwa razy dziennie ...
Ja osobiście zauważyłam że zawsze ten brzuch mi twardnieje na wieczór, niepokoi mnie to dlatego dobrze że już niedługo idę do lekarza bo przynajmniej mnie zbada i będę wiedziała na czym stoje
Pozdrawiam
 
Nina27 ja też się wybieram teraz w czwartek do lekarza,zobaczyć co i jak,mam nadzieje że mnie ta wizyta uspokoi :-).Bo ostatnio nie byłam u swojego lekarza i jakoś tak nie pewnie się czuje.
 
Pewnie ten lek ma podobne działanie jak Luteina, oprócz tego, że działa podtrzymująco to także działa rozluźniająco na macicę. Ja miałam największe problemy w 7 m-cu ciązy i wtedy brałam Luteinę. Brzuch mi twardniał od 6 m-ca bo za dużo siedzialam i pracowałam. Skutek był taki że od 30 t.c do 36 t.c leżałam plackiem w łóżku. Efekt taki, że twardnienie i przedwczesne skurcze minęły. A dziś czekam już na te przepowiadające i na razie cisza przed burzą:-)
 
Pewnie ten lek ma podobne działanie jak Luteina, oprócz tego, że działa podtrzymująco to także działa rozluźniająco na macicę. Ja miałam największe problemy w 7 m-cu ciązy i wtedy brałam Luteinę. Brzuch mi twardniał od 6 m-ca bo za dużo siedzialam i pracowałam. Skutek był taki że od 30 t.c do 36 t.c leżałam plackiem w łóżku. Efekt taki, że twardnienie i przedwczesne skurcze minęły. A dziś czekam już na te przepowiadające i na razie cisza przed burzą:-)
Piszesz że brzuch Ci twardniał od pracy i siedzenia...ja właśnie mam siedzącą pracę (przed kompem) i zauważyłam że w dni wolne nie mam bóli i brzuch mi się stawia ale mniej a zawsze po pracy wieczorem mam strasznie napięty...zawsze mi się wydawało że tak się dzieje bardziej od chodzenia:baffled: ale widzę że siedzenie zwłaszcza takie przed biurkiem też nie jest najlepsze...w przyszłym tygodniu mam wizytę i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ale i tak chcę już iść na wolne bo zdecydowanie lepiej się czuję jak jestem wypoczęta
 
Mi wczoraj zdarzyło sie to samo co koleżance wcześniej czyli zauwarzyłam ciągnącą się mleczną wydzieline nie była zabarwiona krwią teraz jestm w 9 m-c ciąży do porodu zostały dwa tygodnie lecz już we wczesnej ciąży taki śluz tez mi sie zdażał jak myślicie kobietki czy to może być czop sluzowy dodam jeszcze ze odczuwam skurcze zaboli na chwilke i puszcza. I jeszcze pytanie czy pod koniec ciąży upławy mogą sie nasilić?
 
w
Mi wczoraj zdarzyło sie to samo co koleżance wcześniej czyli zauwarzyłam ciągnącą się mleczną wydzieline nie była zabarwiona krwią teraz jestm w 9 m-c ciąży do porodu zostały dwa tygodnie lecz już we wczesnej ciąży taki śluz tez mi sie zdażał jak myślicie kobietki czy to może być czop sluzowy dodam jeszcze ze odczuwam skurcze zaboli na chwilke i puszcza. I jeszcze pytanie czy pod koniec ciąży upławy mogą sie nasilić?
według mnie to nie jest czop śluzowy bo on zdecydowanie róźni się od wydzieliny pochwowej o której dziewczyny wcześniej pisały ...a to że masz skurcze to też normalna sprawa macica trenuje:-)wiadomo że skoro u Ciebie to 9 miesiąc to musisz sie liczyć z porodem w każdej chwili
życzę powodzenia i wszystkiego dobrego
 
U mnie gdy odchodził czop to od razu wiedziałam że to to, był galaretkowaty i zabarwiony krwią byłam na to przygotowana czytałam opisy jakto może wyglądać i nie pomyliłam się urodziłam na następny dzień ale czop może odejść nawet na kilka dni przed porodem.
 
ja też mam jakieś większe upławy śluzowe,o 16 ej mam badanie u ginka,musze go zapytac,bo w poniedziałek śluz był lekko brązowy i troche mnie zmarwił:(
 
reklama
Witam Was. Jestem w 13 tygodniu ciązy. Na wczorajszej wizycie u gina lekarz stwierdił łożysko przodujące. Strasznie boje sie tego. To moja pierwsza ciąża i bardzo pragne tego dziecka. Odczuwam skurcze macicy, kłucie jajnikow i czuje sie jak bym miala dostać okres. Czy to może być niebezpieczne? Na wizyte jestem umówiona we wtorek na popołudnie. Prosze o odpowiedx. Pozdrawiam
 
Do góry