reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mam dokładnie to samo, z tym, ze 28tc.
Ja mam od lekarki 8 x dziennie aspargin, no spę , luteinę, duphaston.
Warto zrobić posiew u ginekologa + posiew moczu.


Mi gin mówiła, że to stawianie się nie jest normalne, gdzieś jest przyczyna i trzeba ją znaleźć.
Miałam już z 2 tygodnie, gdzie nie stawiała się tyle, może z 6 razy dziennie,ale poszłam na krzywą cukrową i od tego momentu mam znowu kilkanaście razy dziennie.

Mam wrażenie, że stres w jakimś stopniu powoduje te twardnienia, także warto próbować się wyciszać, odciągać myśli w inną stronę.
Dzisiaj robiłam też na polecenie gin CRP, wyszło podwyszone lekko, także od jutra wjeżdża antybiotyk i zobaczymy, może ten jakiś stan zapalny/infekcja jest przyczyną takich zachowań macicy.
To muszę w takim razie w przyszłym tygodniu zrobić posiewy. CRP miałam robione na oddziale w zeszłym tygodniu. Wyszło mi 2 mg/l norma była do 5mg/l. Podali mi tez zapobiegawczo Clotrimazolum, bo ginekologowi, który mnie przejmował na oddziale od mojego ginekologa nie podobał się śluz, stwierdził ze jest serowaty, po badaniu wziernikiem. Ja po prostu już odchodzę od zmysłów… ja mam 3x2 aspargin + 2x2 mag b6. I w zeszłym tygodniu w szpitalu dali mi dwa wlewy z siarczanu magnezu.
 
reklama
To muszę w takim razie w przyszłym tygodniu zrobić posiewy. CRP miałam robione na oddziale w zeszłym tygodniu. Wyszło mi 2 mg/l norma była do 5mg/l. Podali mi tez zapobiegawczo Clotrimazolum, bo ginekologowi, który mnie przejmował na oddziale od mojego ginekologa nie podobał się śluz, stwierdził ze jest serowaty, po badaniu wziernikiem. Ja po prostu już odchodzę od zmysłów… ja mam 3x2 aspargin + 2x2 mag b6. I w zeszłym tygodniu w szpitalu dali mi dwa wlewy z siarczanu magnezu.
Hej,
A luteinę przyjmujesz dopochwowo? To może tłumaczyć serowate upławy jak doktor nie ogarnął. Czy oprócz stawiania macicy masz jeszcze jakieś objawy? Bóle brzucha, problemy trawienne, rozwolnienia? U mnie zbyt duża dawka magnezu powodowała rozwolnienia i bóle jak zmniejszyłam dawkę to przeszło. Nasilały się jedynie jak wstawałam z łóżka i wtedy starałam się posiedzieć chwile pooddychać i dopiero wstawać. Im bardziej mam zaawansowaną ciąże tym mniej mi się spina brzuch myślę, że dużą rolę w tym odgrywa też stres.
 
To muszę w takim razie w przyszłym tygodniu zrobić posiewy. CRP miałam robione na oddziale w zeszłym tygodniu. Wyszło mi 2 mg/l norma była do 5mg/l. Podali mi tez zapobiegawczo Clotrimazolum, bo ginekologowi, który mnie przejmował na oddziale od mojego ginekologa nie podobał się śluz, stwierdził ze jest serowaty, po badaniu wziernikiem. Ja po prostu już odchodzę od zmysłów… ja mam 3x2 aspargin + 2x2 mag b6. I w zeszłym tygodniu w szpitalu dali mi dwa wlewy z siarczanu magnezu.
A posiewy miałaś robione?
 
ja miałam dopochwowo luteinę i śluz nie był serkowaty, także raczej słusznie Ci lekarz podał leki
co do stawiania macicy - mnie się stawiała bardzo często póki leżałam, a jak przestałam leżeć to mniej... ale myślę, że to też stresem było spowodowane
 
Kurczę Dziewuszki chyba macie racje, ze to może być stres. Niby się niczym konkretnym nie stresuje, ale cała ta sytuacja z krwawieniem i ciągły niepokój czy dotrwam do kolejnego tygodnia robi swoje. A z drugiej strony jak tu się nie martwić. Ja tez mam wrażenie, ze leżenie mi potęguje te skurcze.
 
Hej,
A luteinę przyjmujesz dopochwowo? To może tłumaczyć serowate upławy jak doktor nie ogarnął. Czy oprócz stawiania macicy masz jeszcze jakieś objawy? Bóle brzucha, problemy trawienne, rozwolnienia? U mnie zbyt duża dawka magnezu powodowała rozwolnienia i bóle jak zmniejszyłam dawkę to przeszło. Nasilały się jedynie jak wstawałam z łóżka i wtedy starałam się posiedzieć chwile pooddychać i dopiero wstawać. Im bardziej mam zaawansowaną ciąże tym mniej mi się spina brzuch myślę, że dużą rolę w tym odgrywa też stres.
Nie, pod język, ponieważ na początku drugiego trymestru krwawiłam i lekarz stwierdził, ze im mniej się grzebie tym lepiej. Ból brzucha się zdarza, taki miesiączkowy, ale on jest jednostronny (jest to tylko prawa strona) i trwa chwile. Z niestrawnością walczę, bo ona mam wrażenie tez mi potęguje to spinanie, także bardzo uważam na to co jem.
 
reklama
Do góry