reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczynki są silniejsze, bo testosteron spowalnia wydzielanie surfakantatu, czy jak to się tam pisze ;)

Z innej beczki - ile tych podpasek/podkładów z belli kupujecie? Ja mam zawsze z tym problem i nie pamiętam.
 
reklama
Ania dotrwasz do terminu zobaczysz szyjka 2.2 cm nie jest krotka a dziewczyny z rozwarciami nie takimi dotrzymują terminu będzie dobrze zobaczysz ! Już masz 32 tc

Wielomatka - to moja pierwsza ciąża więc za wiele nie pomogę ja kupiłam 2 op jak braknie mąż dowiezie
 
Jestem już na oddziale, szyjka przy badaniu 2,5 cm, rozwarcie na cm. Z dzidzia wszystko ok. Dostanę steryd, luteinę i coś jeszcze ale już nie pamiętam (relanium?).
Pół nocy nie spałam. Córka na szczęście od rana w dobrym nastroju, mam nadzieję ze tak już zostanie.

Edyta tak, cieszę się ze to już prawie 32 TC, jakby nie patrzeć jestem prawie o mc do przodu z leżeniem w porównaniu do poprzedniej ciąży. Nie chce być tylko w szpitalu, w domu mam mamę i męża do pomocy a i córeczka przynosi mi wodę czy kapcie, mam swoje jedzenie i swoją łazienkę.

Ja również mam 2 opakowania podkładów, nie pamiętam ile zużyłam poprzednio ale pamiętam ze dużo mi zostało więc teraz nie kupowałam jakoś bardzo dużo. Najwyżej mąż dokupi.
 
Ann - wszystko będzie dobrze. Staraj się nie denerwować - relanium jest na uspokojenie.
Jeśli nawet miałabyś zostać do poniedziałku w szpitalu, to spróbuj ten czas wykorzystać tylko dla siebie. Wyśpij się, poczytaj książkę. Spróbuj znaleźć jakieś pozytywy - nie skupiaj się na negatywach.
Tulę mocno
 
Ann - wszystko będzie dobrze. Staraj się nie denerwować - relanium jest na uspokojenie.
Jeśli nawet miałabyś zostać do poniedziałku w szpitalu, to spróbuj ten czas wykorzystać tylko dla siebie. Wyśpij się, poczytaj książkę. Spróbuj znaleźć jakieś pozytywy - nie skupiaj się na negatywach.
Tulę mocno
Dziękuję ❤️ póki co jest w porządku, czuje się dość spokojna. Spać mi się chce ale coś zasnąć nie mogę, okropnie tu gorąco. Byłam podpięta pod ktg dobre 40 min, cały czas jedna pozycja na wznak, brzuch spinał się okropnie ...teraz póki co jest ok. Ale ten czas tak się tu wleeeeecze. W domu z dzieckiem jest zupełnie inaczej.
 
Dziękuję ❤️ póki co jest w porządku, czuje się dość spokojna. Spać mi się chce ale coś zasnąć nie mogę, okropnie tu gorąco. Byłam podpięta pod ktg dobre 40 min, cały czas jedna pozycja na wznak, brzuch spinał się okropnie ...teraz póki co jest ok. Ale ten czas tak się tu wleeeeecze. W domu z dzieckiem jest zupełnie inaczej.
Poproś, żeby robili Ci KTG na boku.
Dokładnie, przy dziecku to jest jakoś inaczej.
Będzie dobrze, wszystkie trzymamy mocno kciuki :)
 
Poproś, żeby robili Ci KTG na boku.
Dokładnie, przy dziecku to jest jakoś inaczej.
Będzie dobrze, wszystkie trzymamy mocno kciuki :)
Prosiłam ale na boku jakoś aparat gubił małą....jutro powiem chyba ze po prostu muszę mieć na boku. po tym ktg bolał mnie brzuch, czułam ze jest strasznie napięty. A teraz już cały czas póki co spokój
 
reklama
Ja tu widzę, że prawie wszystkie lecicie na pessarze, jest ktoś ze szwem?:)
Ja jutro startuję z 14 tygodniem, a we wtorek będę mieć szew zakładany w szpitalu. Szyjka zjechała od 7 tygodnia do 13 tygodnia z 37 na 26mm... poprzednio poród w 22 tc też przez szyjkę.
I jeszcze myślałam, że trafiłam teraz na super lekarza, a on mi w 7tc powiedział, że będziemy czekać, obserwować i mierzyć od 15tc... to przy moim tempie ja w 15tc miałabym już z 23mm...
Zmieniłam lekarza na innego, który od razu na wizycie dał mi skierowanie do szpitala i założy szew. Mam nadzieję teraz tylko, że dobiję przynajmniej do 30 tygodnia na szwie, bo jakoś nie mam wielkich wizji porodu w terminie.
 
Do góry