reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Niekoniecznie musi być obrócony główka do dołu. Moja w zeszła środę była głową w dół a dziś głowa do góry... Nawet jak jest główka w dół to gdzieś rączki musi wpychać ;)
Nic mi nie mówiła o odpoczynku dostałam nawet zezwolenie na wyjazd na dzialeczke. Na bank nie będę szorować podłogi i pracować ponad siły. Przede mną tylko jeden ciężko dzień w czwartek bo jade na budowę. Generalnie schudłam 2 kg przez tą diete w 2 tyg a mała waży 1800g i jest w 95 centylu to sporo więc ja nie wiem czy nie włącza mi insuliny...
No mój ostatnio na USG naciskał mi główka na szyjke bo lekarz mowil ze czuł przy badaniu dlatego sie trochę stresuje ;) Czekaj Twoja mała waży 1800g? To chyba jest spora jak na obecny tydzien ;) bo mój 1366g ważył tydzień temu ;/ chyba ze mój znowu taki malutki jest ;/
Ale z drugiej strony lekarz mowil ze jak już jest ponad 2kg u dzidzia to też spokojniej się może rodzic ;) wiec może powinnaś się cieszyć?;)
 
reklama
No mój ostatnio na USG naciskał mi główka na szyjke bo lekarz mowil ze czuł przy badaniu dlatego sie trochę stresuje ;) Czekaj Twoja mała waży 1800g? To chyba jest spora jak na obecny tydzien ;) bo mój 1366g ważył tydzień temu ;/ chyba ze mój znowu taki malutki jest ;/
Ale z drugiej strony lekarz mowil ze jak już jest ponad 2kg u dzidzia to też spokojniej się może rodzic ;) wiec może powinnaś się cieszyć?;)
No właśnie to 95 centyl :( trochę mnie to martwi. Co prawda to norma ale górna granica. Dlatego myślę że jest prawdopodobieństwo że włącza mi insulinę. Chociaż staram się z ta dieta jak tylko mogę. Cukry rano ponad normę...

Babka na prenatalnych powiedziała mi że z nią wszystko ok i że następstwa cukrzycy jej nie obejmują i że ma długie nogi... Okaże się jak urodzę.
Nie chce rodzic wcześniej ten 38 TC to i tak wcześniej...
 
No właśnie to 95 centyl :( trochę mnie to martwi. Co prawda to norma ale górna granica. Dlatego myślę że jest prawdopodobieństwo że włącza mi insulinę. Chociaż staram się z ta dieta jak tylko mogę. Cukry rano ponad normę...

Babka na prenatalnych powiedziała mi że z nią wszystko ok i że następstwa cukrzycy jej nie obejmują i że ma długie nogi... Okaże się jak urodzę.
Nie chce rodzic wcześniej ten 38 TC to i tak wcześniej...
No mysle ze żadna z Nas nie chce rodzic wcześniej;) I nie ma co się nastawiać na najgorsze musimy zacisnąć nóżki I dotrwać do końca;) juz Nam tyle minęło;) a Twoja szyjka jakiej jest obecnie długości? ;)
 
Dziś miałam pomiar i coś 4cm także szyjka się nie martwię a tym cukrem ;(
Matko to Twoja szyjka jest bardzo długa, to u mnie bieda bo tylko 25mm ;/ dlatego się boję tych twardnien ;/ to w sumie nie wiem dlaczego Ci kazano prowadzić oszczędny tryb życia bo mój lekarz mowi że 4 cm jakbym miala to można mi wszystko . A przy mojej długości to jednak nie wiadomo co może się stać.
Ale wspomniano Ci coś dzis o dalszym leczeniu cukrzycy ?
 
Matko to Twoja szyjka jest bardzo długa, to u mnie bieda bo tylko 25mm ;/ dlatego się boję tych twardnien ;/ to w sumie nie wiem dlaczego Ci kazano prowadzić oszczędny tryb życia bo mój lekarz mowi że 4 cm jakbym miala to można mi wszystko . A przy mojej długości to jednak nie wiadomo co może się stać.
Ale wspomniano Ci coś dzis o dalszym leczeniu cukrzycy ?
Miałam zalecany oszczędny tryb życia bo jestem po dwóch stratach w tym jednej w 16 tc oraz bardzo ciężkiej poprzedniej ciąży leżącej z pessarem i skracająca się, miękka szyjka oraz ciągłymi bólami.

Tą ciąża zaczęła się fantastycznie po czym krwawienie i leżenie ;) teraz jest w miarę ok ale przeszłość prześladuje.

Co do cukrzycy to jest jakiś absurd bo trzymam ta pieronska dietę bo po godzinie miałam wyższy cukier. Od jakiegoś czasu cukier po godzinie super a na czczo za wysoki :/ za tydzień wizyta u diabetologa to zobaczymy :(
 
Miałam zalecany oszczędny tryb życia bo jestem po dwóch stratach w tym jednej w 16 tc oraz bardzo ciężkiej poprzedniej ciąży leżącej z pessarem i skracająca się, miękka szyjka oraz ciągłymi bólami.

Tą ciąża zaczęła się fantastycznie po czym krwawienie i leżenie ;) teraz jest w miarę ok ale przeszłość prześladuje.

Co do cukrzycy to jest jakiś absurd bo trzymam ta pieronska dietę bo po godzinie miałam wyższy cukier. Od jakiegoś czasu cukier po godzinie super a na czczo za wysoki :/ za tydzień wizyta u diabetologa to zobaczymy :(
To może faktycznie lepiej włączyć tą insuline i wtedy się unormuje. Te dwie dziewczyny z cukrzycą które leżały ze mną w szpitalu tez odrazu dostały a specjalnie wysokiego cukru nie miały. ;) czasami lepiej cos brać zapobiegawczo zwłaszcza jeśli nie szkodzi niż później żałować.;)
 
Wiesz tu najgorzej ze w sob powiedział ze nie ma lejka ( w czw na zdj usg z kliniki był ale p dr powiedziała ze to ABSOLUTNIE nie należy się tym przejmować ) a dzisiaj ze jest lejek. Co lekarz to inna interpretacja 😒i tak jak s czw w Poznaniu szyjka 30 mm to tu w pt 12 mm , w sob 27-28 , dzisiaj 27-28 a jak ponaciskal na brzuch to 22 mm wiec tak szczerze mówiąc to ja już sama zgłupiałam 🙄
W sob lekarz mówi ze nie ma potrzeby żeby zakładać szef na takiej długości a dzisiaj ze s sumie by można założyć No i takie widzisz. Ciagle mnie bada ktoś inny bo jeszcze mojego lekarza nie było na dyżurze 🙄szpital ma oczywiście 3 stopień referencyjności .
Dzisiaj mi lekarz powiedział ze bezpiecznie jest już po 28 tyg wiec w sumie to 2,5 mca bo dokładnie 14.08. Oby udało się wytrwać 😐
Leżę plackiem, wstaje rylko do toalety i raz na 2 dni pod szybki prysznic. Jem na leżąco, w ogóle nie siadam.
Ja też tak miałam.. co lekarz to inna opinia, inne pomiary itp. Czasami gdybym nie 'donosiła' mojej prowadzącej to by olewali temat.. Rozumiem jak się teraz czujesz.. A wiesz kiedy będzie miał dyżur? Nie masz do niego nr tel żeby chociaż napisać SMS, że jesteś w szpitalu, że każdy mówi co innego i jak on to widzi?
 
Ja też tak miałam.. co lekarz to inna opinia, inne pomiary itp. Czasami gdybym nie 'donosiła' mojej prowadzącej to by olewali temat.. Rozumiem jak się teraz czujesz.. A wiesz kiedy będzie miał dyżur? Nie masz do niego nr tel żeby chociaż napisać SMS, że jesteś w szpitalu, że każdy mówi co innego i jak on to widzi?
Rozmawiałam z moim lekarzem i powiedział ze jak będą wyniki posiewu to powie co dalej. Powiedział ze są duże rozbieżności w badaniach i ze zobaczy czy będzie czy nie będzie zakładany szew
 
reklama
Do góry