reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Mama2018mama bardzo Ci dziękuję za te słowa, potrzebowałam to po raz kolejny usłyszeć! Robię, co mogę, od herbatek, tabletek laktatora po zdrowe žywienie, pitié płynów, ,regularne dostawianie małej... uda się, to fajnie, nie to kończę z tym cyrkiem, bo ze zmęczenia padam już i zaczynam się kłócić œstrogènes z moim facetem, bo czuję, że nie daję rady i wszystko mnie wkurza
Pewnie, że tak! Spokojna mama to i spokojne dziecko :) a jak poukładasz sobie w głowie, że będzie jak ma być to i laktacja się zwiększy :* uwierz w siebie a jak się nie uda to trudno, jedno i drugie wyjście jest bardzo dobre :*
 
reklama
Łojeeny ja dopiero 20 :/ ale leci mi to w miarę. Jestem na USG piersi i w kolejce do rejestracji NIKT nie zapytał się mnie czy chciałabym iść pierwsza. Teraz czekam przed gabinetem do USG i też nikt nie reaguje nawet babka która woła. Na całe szczęście nie boli mnie brzuch bo bym inaczej zareagowała.

Ta, widać że w ciąży jestem.
 
U mnie dzis 33+1 ale czekam aby do 34 aby dotrwać i wtedy będę mieć wizytę, dzis pomalowałam sobie wlosy i musialam schylić się do wanny i już brzuch boli eh..
 
U mnie też kiepsko z tymi twardnieniami. Co się nie przekręcę na bok to zaraz twardy brzuch. U mnie twardnienia występują jakoś od połowy ciąży. Niektóre kobiety rzeczywiście mają taką urodę, próbuję się tym jakoś pocieszać, aczkolwiek czasem jestem na skraju wytrzymania. Jak stawia mi się macica to chodzę zgięta w pół, dosłownie. No i jakiś taki ucisk czuję nad żebrami, to pewnie sprawka macicy. Brzuch też pobolewa, ale u góry, więc chyba nic się nie dzieje złego? Ja dziś 33+3 🙂 Jak się uda to dzisiaj będę miała wizytę, a jeśli nie to dopiero za tydzień.
Pobolewac może bo już jesteśmy na takim etapie ze bóle mogą występować, ja mam wizytę dokładnie za tydzień i myśle ze wytrzymam , nie chce bez przerwy alarmować bo wiem ze dużo tez psychika robi , nie możemy się tak nakręcać , 2 tyg temu byłam w szpitalu właśnie z powodu i twardnien i boli i było wszystko ok podali mi przez 3 dni magnez i puścili do domu . A położne mi powtarzały ze muszę wyluzować , ze wiadomo jaki to jest stan i nie będę się czuć rewelacyjnie , ze czasem bardziej zaszkodzić może ta jazda do szpitala niz na spokojnie w domu . Zreszta te badania cały czas przez różnych niedelikatnych lekarzy dobrze nie wpływają na szyjkę i 2 razy dziennie ktg i brzuch ściśnięty. Byle do 34 tygodnia 😊
 
Łojeeny ja dopiero 20 :/ ale leci mi to w miarę. Jestem na USG piersi i w kolejce do rejestracji NIKT nie zapytał się mnie czy chciałabym iść pierwsza. Teraz czekam przed gabinetem do USG i też nikt nie reaguje nawet babka która woła. Na całe szczęście nie boli mnie brzuch bo bym inaczej zareagowała.

Ta, widać że w ciąży jestem.
Kurde ... ja to Ci powiem, że właśnie boję się takich sytuacji i zawsze idę z kimś, żeby w razie co stanął za mnie a ja żebym mogła wygodnie w aucie sobie usiąść, ale szczerze mówiąc to raczej spotykam się z takim miłym podejściem. Nawet 2x zdarzyło mi się, że babka ze sklepu podeszła wprost do mnie i zaprosiła do kasy jako pierwszą (biedronka i kaufland), a to było jakoś w 16tc, więc wcale brzucha dużego nie miałam 😅
A co do tygodni ... mnie się niby strasznie wlekło (na forum jestem od 21tc) ale jak patrzę tak do tyłu, to minęło to nawet nie wiem kiedy 🤷‍♀️
 
U mnie dzis 33+1 ale czekam aby do 34 aby dotrwać i wtedy będę mieć wizytę, dzis pomalowałam sobie wlosy i musialam schylić się do wanny i już brzuch boli eh..
Ja się umówiłam do fryzjera, ale po zorientowaniu się, co do lokalizacji jestem pewna, że muszę to odłożyć w czasie. Nie dam rady na 3piętro bez windy 😅 musiałabym chyba co 10 schodów robić 10 min przerwy 😂😂
 
Ja się umówiłam do fryzjera, ale po zorientowaniu się, co do lokalizacji jestem pewna, że muszę to odłożyć w czasie. Nie dam rady na 3piętro bez windy 😅 musiałabym chyba co 10 schodów robić 10 min przerwy 😂😂
Hee ja malowałam sama taka farba bez amoniaku a i tak mi śmierdzi hehe, nie jestem jakos super ekstra zadowolona ale myśląc sobie ze miałabym siedzieć u fryzjera te 2h to jakoś nie chce :))
 
Hee ja malowałam sama taka farba bez amoniaku a i tak mi śmierdzi hehe, nie jestem jakos super ekstra zadowolona ale myśląc sobie ze miałabym siedzieć u fryzjera te 2h to jakoś nie chce :))
Ja jestem tak nieumiejętna w te klocki, że tylko fryzjer mi zostaje 🤣 ale nie wiem czy nie znajdę jakiejś kobitki na usłigi domowe, raz w życiu będę jak królewna 😂
 
reklama
Do góry