reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Zawsze dla komfortu psychicznego możesz się wcześniej zameldować, nie wiem pojechać wcześniej i troszkę poklamac że masz czasem skurcze i się boisz w domku.
Pewnie tak zrobię.
Teraz tak czy siak mam antybiotyk więc może na tego paciorkowca też podziała w razie w ☺
 
reklama
Wtedy chyba też dziecko dostaje antybiotyk. Ale nie dam sobie ręki uciąć. Najlepiej podpytać lekarza :)
Mam nadzieję że u mnie uda się tego uniknąć i dziecko się nie zarazi. Oczywiście już przeczytałam cały internet i się denerwuje.
Dostęp to neta w ciąży powinnien być zabroniony.
 
Hej przy takiej szyjce myślę że aż tak się obawiać nie musisz :) również mialam infekcje bezobjawową i skróciła mi pewnie ona szyjke :( ale zle nie ma, widzę że ogrom kobiet ma problemy z szyjka :) u nas mowi aby dotrwać do 35tyg ale myślę że będę dłużej w ciąży chodzić :)
Dzis mam podana kroplówkę z magnezu więc końska dawka :) magnez biore tez tak około 400 mg dziennie :) u mnie na zapalenie pęcherza działał już urosept:))
Jak doszliście do tej infekcji?
Ja miałam badanie ogólne moczu robione dzisiaj jeszcze i wyszło, że mam dość liczne bakterie, ale u mnie to norma i nic na to nie dostałam.
Do kiedy zostajesz w szpitalu? Masz twardnienia brzuszka? Jak szyjka?
 
Gdzieś czytałam, że to musi być 4 godziny zanim się skończy poród. A co jak poród pójdzie błyskawicznie np. W godzinę? To wtedy ten antybiotyk nie zdąży zadziałać prawda?
Nad takim optymistycznie szybko zakończonym porodem, to się nie zastanawiałam. Nie wiem zatem, przyznaję się🤔
 
Jak doszliście do tej infekcji?
Ja miałam badanie ogólne moczu robione dzisiaj 🤷‍♀️jeszcze i wyszło, że mam dość liczne bakterie, ale u mnie to norma i nic na to nie dostałam.
Do kiedy zostajesz w szpitalu? Masz twardnienia brzuszka? Jak szyjka?
Wiesz co ja zawsze tez mam liczne bakterie ale sugerował się ph moim ze wysokie :) po 2 tyg nie było śladu a ph niższe, twardnien nie mam :) mialam w niedzielę a mam jak kawe wypije i niewiem czemu mam te twardnienia po kawie 🤷‍♀️ szyjka nie mam pojęcia bo on tak badał dzis tylko na fotelu a u mnie tyłozgięcie i nie da się określić bez usg jak to wygląda :)
 
Jak doszliście do tej infekcji?
Ja miałam badanie ogólne moczu robione dzisiaj jeszcze i wyszło, że mam dość liczne bakterie, ale u mnie to norma i nic na to nie dostałam.
Do kiedy zostajesz w szpitalu? Masz twardnienia brzuszka? Jak szyjka?
W moim wypadku to od początku właśnie się odbijałam z takimi niby infekcjami ale niezbyt poważnymi, nieco podwyższone leukocyty. Raz wzięłam antybiotyk, coś tam pomógł ale wróciło, powiedziano mi ze skoro nie ma jakiś poważnych objawów to dużo pic i tyle. Miesiąc temu poszłam do lekarza i w sumie zapytałam o antybiotyk bo w tym czasie moja mama była w szpitalu właśnie z infekcją i stwierdziłam ze nie ma żartów, wole wziąć... Widać ten antybiotyk musiał nie zadziałać bo właśnie 10 dni temu się już poważnie zaczęło. Czyli teraz jestem już po 3 antybiotyku... ale mam zamiar teraz już badać mocz co dwa tygodnie i od razu reagować. Za tydzień pójdę zbadać.
Dzieki za odpowiedzi dziewczyny, próbuje nie snuć scenariuszy ale wiadomo - bywa różnie. Jak tam u Was wyglada sytuacja ?
 
Wiesz co ja zawsze tez mam liczne bakterie ale sugerował się ph moim ze wysokie :) po 2 tyg nie było śladu a ph niższe, twardnien nie mam :) mialam w niedzielę a mam jak kawe wypije i niewiem czemu mam te twardnienia po kawie 🤷‍♀️ szyjka nie mam pojęcia bo on tak badał dzis tylko na fotelu a u mnie tyłozgięcie i nie da się określić bez usg jak to wygląda :)
O to tez - Również PH wysokie.
 
Hejka dziewczyny, dołączam z podobnym problemem. 10 dni temu zaczął mi twardnienie regularnie brzuch, po tym zaczęłam się jeszcze czuć jak na okres - pachwiny, plecy, jajniki .. pojechałam do gina, zrobili mi ktg które potwierdziły skurcze i prawdopodobna przyczynę - bezobjawową infekcje układu moczowego.... bo tygodniu, antybiotyku i magnezie, twardnienie minęło, ale byłam dzisiaj na wizycie i niestety ktg mówi ze skurcze mają się dobrze.... to jest mój 24 tydzień także mega wcześnie. Szyjka na szczęście 4 cm..

Czytam i widzę ze dużo z Was ma podobnie. Martwię się o rokowania, mówią Wam coś lekarze na ten temat? I jeszcze jakie dawki magnezu bierzecie? Ja jestem na 450mg, poza tym progesteron i probiotyk.

Pozdrawiam i zdrówka życzę !
No właśnie te bakterie to robią krecią robotę nigdy nie wiadomo co się przez nie stanie.
Dobrze ze szyjka się trzyma to najważniejsze ☺
 
reklama
Położne wczoraj zasugerowały, że przez bakterie może mnie kłuć w pochwie, bo niestety, ale mam też te kłucia, więc kto wie. Ale ogólnie co do badań krwi i moczu, w ciąży zawsze wyjdą jakieś nieprawidłowości podobno. Póki nie jest to jakaś przeginka z wynikami to ok, gorzej jak coś mocno rośnie albo maleje za bardzo.

Kurczę, chciałam się wziąć za sklepy internetowe z ciuszkami i przyznam, że mam dylematy jakie rozmiary brać, itp. No i oczywiście wszystko mi się podoba 😁
Ostatnio była u mnie moja szwagierka i zostawiła dość sporo ciuszków uniwersalnych (ona ma chłopca), przepiękny biały rożek z uszkami od chrztu, laktator i dwie wanienki 😊
 
Do góry