reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny tak z innej beczki. Jak ma się luteine to jednocześnie można stosować probiotyki? Czy jedno trzeba na chwilę odstawiać?
Tak w ogole to do kompletu okazało się że mam GBS pozytywny. Generalnie za bardzo nie wiem o co chodzi ale mam nadzieję że to na szyjke nie wpływa i że tylko przy porodzie trzeva uważać.
W temacie lutéine i probiotyku, to nie wiem, ale myślę, że jedno drugiemu nie szkodzi.
Gbs pozytywny, masz bakterię, przed samym porodem dostaniesz antybiotyk i po sprawie, więc nie przejmuj się.
 
reklama
W temacie lutéine i probiotyku, to nie wiem, ale myślę, że jedno drugiemu nie szkodzi.
Gbs pozytywny, masz bakterię, przed samym porodem dostaniesz antybiotyk i po sprawie, więc nie przejmuj się.
Gdzieś czytałam, że to musi być 4 godziny zanim się skończy poród. A co jak poród pójdzie błyskawicznie np. W godzinę? To wtedy ten antybiotyk nie zdąży zadziałać prawda?
 
Czytałam że niektóre kobiety nie zdążyły i z dzieckiem wszystko było ok. Miały tylko (dzieci) dodatkowe badania na słuch.

A nie możesz ,zaplanować ' porodu? W sensie po skończonym 40 tyg iść na wywołanie?
 
Hejka dziewczyny, dołączam z podobnym problemem. 10 dni temu zaczął mi twardnienie regularnie brzuch, po tym zaczęłam się jeszcze czuć jak na okres - pachwiny, plecy, jajniki .. pojechałam do gina, zrobili mi ktg które potwierdziły skurcze i prawdopodobna przyczynę - bezobjawową infekcje układu moczowego.... bo tygodniu, antybiotyku i magnezie, twardnienie minęło, ale byłam dzisiaj na wizycie i niestety ktg mówi ze skurcze mają się dobrze.... to jest mój 24 tydzień także mega wcześnie. Szyjka na szczęście 4 cm..

Czytam i widzę ze dużo z Was ma podobnie. Martwię się o rokowania, mówią Wam coś lekarze na ten temat? I jeszcze jakie dawki magnezu bierzecie? Ja jestem na 450mg, poza tym progesteron i probiotyk.

Pozdrawiam i zdrówka życzę !
 
Czytałam że niektóre kobiety nie zdążyły i z dzieckiem wszystko było ok. Miały tylko (dzieci) dodatkowe badania na słuch.

A nie możesz ,zaplanować ' porodu? W sensie po skończonym 40 tyg iść na wywołanie?
U mnie na moje szczęście w tym przypadku to będzie CC tyle że teraz CC jest na zasadzie jak się akcja porodowa zacznie czyli skurcze lub wody odejdą.
Ja po pierwszym CC tak czy siak musze sie zgłosić do szpitala w dzień terminu.
 
Zawsze dla komfortu psychicznego możesz się wcześniej zameldować, nie wiem pojechać wcześniej i troszkę poklamac że masz czasem skurcze i się boisz w domku.
 
Dziewczyny melduję się po wizycie😊 Szyjka obkurczona na pessarze, więc lekarz zadowolony, a ja tym bardziej. Młoda na USG chyba spała, ostatnio ma spokojne dni bo coś mało daje znać o sobie. Na całe szczęście wszystko w porządku, więc kontynuacja odpoczynku. Mam zlecone badania na cukrzycę i aż się boję jak tam wysiedzę dwie godziny😳
 
Hejka dziewczyny, dołączam z podobnym problemem. 10 dni temu zaczął mi twardnienie regularnie brzuch, po tym zaczęłam się jeszcze czuć jak na okres - pachwiny, plecy, jajniki .. pojechałam do gina, zrobili mi ktg które potwierdziły skurcze i prawdopodobna przyczynę - bezobjawową infekcje układu moczowego.... bo tygodniu, antybiotyku i magnezie, twardnienie minęło, ale byłam dzisiaj na wizycie i niestety ktg mówi ze skurcze mają się dobrze.... to jest mój 24 tydzień także mega wcześnie. Szyjka na szczęście 4 cm..

Czytam i widzę ze dużo z Was ma podobnie. Martwię się o rokowania, mówią Wam coś lekarze na ten temat? I jeszcze jakie dawki magnezu bierzecie? Ja jestem na 450mg, poza tym progesteron i probiotyk.

Pozdrawiam i zdrówka życzę !
Hej przy takiej szyjce myślę że aż tak się obawiać nie musisz :) również mialam infekcje bezobjawową i skróciła mi pewnie ona szyjke :( ale zle nie ma, widzę że ogrom kobiet ma problemy z szyjka :) u nas mowi aby dotrwać do 35tyg ale myślę że będę dłużej w ciąży chodzić :)
Dzis mam podana kroplówkę z magnezu więc końska dawka :) magnez biore tez tak około 400 mg dziennie :) u mnie na zapalenie pęcherza działał już urosept:))
 
reklama
Gdzieś czytałam, że to musi być 4 godziny zanim się skończy poród. A co jak poród pójdzie błyskawicznie np. W godzinę? To wtedy ten antybiotyk nie zdąży zadziałać prawda?
Wtedy chyba też dziecko dostaje antybiotyk. Ale nie dam sobie ręki uciąć. Najlepiej podpytać lekarza :)
 
Do góry