reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć czy mogę dołączyć?
jestem teoche spanikowana, czy może mi ktoś doradzić?
jestem w 19 + 4 tc. Dzisiaj bardzo twardnieje mi podbrzusze a dokładnie macica, czuje jakby robiła się z niej taka twarda piłka. już wcześniej zdarzało mi się tak ale były to jednorazowe sytuacje i zaraz przechodziły. Dzisiaj w ciagu 10 minut stwardniała mi bardzo mocno aż 3 razy... do tego mam takie parcie tam na dole takie dziwne uczycie jakby coś mi miało wylecieć :| czy coś złego może się dziać? Czy to raczej normalne?
To moja poerwsza ciąża i może zbytnio panikuje. :/ byłam w poniedziałek u ginekologa było wszytsko dobrze, podobno szyjka długa twarda i zamknięta ale ginekolog mi jej nie zmierzyła.
biorę od któregoś tygodnia już magnez b6 forte 2x1. Ciagle luteinę 2x100g chociaż ginekolog mówiła ze 3x100 tez mogę pobrać i dzisiaj tak sobie właśnie wezmę chyba.
Czy taka dawkę magnezu zalecił Ci lekarz ? Wydaje mi się trochę mało ... ja przyjmuje 8 tabletek tego samego leku. Taka dawkę Zalecił mi nie mój lekarz prowadzony, ale inny u którego byłam jak mi brzuch częściej twardnial i myślałam, ze coś się dzieje a mój akurat nie przyjmował
 
reklama
Czy taka dawkę magnezu zalecił Ci lekarz ? Wydaje mi się trochę mało ... ja przyjmuje 8 tabletek tego samego leku. Taka dawkę Zalecił mi nie mój lekarz prowadzony, ale inny u którego byłam jak mi brzuch częściej twardnial i myślałam, ze coś się dzieje a mój akurat nie przyjmował
Magnez usuwa się całkowicie z organizmu wraz z moczem, jeśli jest w nadmiarze. Musiałabyś mieć chore nerki, żeby go nie wydalać, więc możesz spokojnie brać więcej, jeżeli czujesz, że brzuch twardnieje. A najlepiej jeśli przy okazji badań krwi oznaczysz poziom magnezu - jest to bardzo tanie badanie. Ja brałam 12 tabletek a i tak miałam magnez przy dolnej granicy.
Bierzesz lek czy suplement?
Może zwieksz też ilość kwasów DHA? One też pomagają na skurcze.
 
Czy taka dawkę magnezu zalecił Ci lekarz ? Wydaje mi się trochę mało ... ja przyjmuje 8 tabletek tego samego leku. Taka dawkę Zalecił mi nie mój lekarz prowadzony, ale inny u którego byłam jak mi brzuch częściej twardnial i myślałam, ze coś się dzieje a mój akurat nie przyjmował
Doczytałam, że lek. Napisz jaki - zerknę jaja to forma magnezu i ile jest tam magnezu w magnezie.
Poczytajcie sobie też Dziewczyny o magnezie w formie solanki/oleju, która ponoć dużo lepiej się wchłania przez skórę. Ja się nie zdecydowałam, bo tutaj stosując to na skórę występuje chwilowe podrażnienie a ja jako alergik pewnie bym chodziła czerwona cały czas.
 
Magnez usuwa się całkowicie z organizmu wraz z moczem, jeśli jest w nadmiarze. Musiałabyś mieć chore nerki, żeby go nie wydalać, więc możesz spokojnie brać więcej, jeżeli czujesz, że brzuch twardnieje. A najlepiej jeśli przy okazji badań krwi oznaczysz poziom magnezu - jest to bardzo tanie badanie. Ja brałam 12 tabletek a i tak miałam magnez przy dolnej granicy.
Bierzesz lek czy suplement?
Może zwieksz też ilość kwasów DHA? One też pomagają na skurcze.
Biore lek i nie chce zapeszyć ale wydaje, ze po większej dawce jest lepiej. Magnez w dolnej granicy, kilka tyg temu niedobór lekki. Łącznie biorę 800 mg dziennie. Chodziło mi o to jak różnie są opinie lekarzy. Ja od początku biorę na władną rękę magnez. Mój lekarz nie zalecił wcale a jak innemu powiedziałem ze biorę 600 mg to mówił, ze mało. Mój lekarz nie zalecił mi również nospy a ten 2 był zdziwiony, ze nie biorę. W ostateczności nie biorę bo już mam 1 ,, ponospowe” dziecko z obniżonym napięciem mięśniowym. Mi lekarz mówił doraźnie. Są oczywiście sytuacje, ze trzeba regularnie i trzeba wybrać mniejsze zło.
 
Tak Was czytam i myślę, że chyba biorę za mało tego magnezu. Przyjmuję 2 tabletki cytrynianu magnezu firmy Solgar co daje 400 mg i teraz myślę czy nie zwiększyć, bo prawdę mówiąc odkąd go stosuję nie czuję jakiejś większej różnicy w ilości twardnień...

W ogóle dziewczyny jak Wy wytrzymujecie leżeć z tą poduszką pod pupą? Ja odpoczywam tylko na prawym lub lewym boku i jak mam pod sobą poduszkę to daję radę max 10 minut. Jest to dla mnie tak nienaturalna pozycja, ciężko mi się oddycha, kręgosłup boli, więc kładę się tak w ostateczności gdy mała za bardzo kopie w okolicach szyjki i potrzebuję ją odciążyć od tego ucisku.
 
A czy któraś z was miała po magnezie luźne stolce ? Ja od ok 5-6 tygodni mam luźne stolce tak 1-2 dziennie i przypuszczam, ze to magnez. Lekarz nic na to tylko mówił, ze lepsze to niż zaparcia ...
 
A czy któraś z was miała po magnezie luźne stolce ? Ja od ok 5-6 tygodni mam luźne stolce tak 1-2 dziennie i przypuszczam, ze to magnez. Lekarz nic na to tylko mówił, ze lepsze to niż zaparcia ...
Tak, magnez może działać delikatnie przeczyszczająco w dużych dawkach. Jednak nie przejmowałabym się tym, bo to rzeczywiście lepsze niż zaparcia, dopóki nie ma typowej biegunki to jest ok. Więcej pij i tyle.
 
Tak Was czytam i myślę, że chyba biorę za mało tego magnezu. Przyjmuję 2 tabletki cytrynianu magnezu firmy Solgar co daje 400 mg i teraz myślę czy nie zwiększyć, bo prawdę mówiąc odkąd go stosuję nie czuję jakiejś większej różnicy w ilości twardnień...

W ogóle dziewczyny jak Wy wytrzymujecie leżeć z tą poduszką pod pupą? Ja odpoczywam tylko na prawym lub lewym boku i jak mam pod sobą poduszkę to daję radę max 10 minut. Jest to dla mnie tak nienaturalna pozycja, ciężko mi się oddycha, kręgosłup boli, więc kładę się tak w ostateczności gdy mała za bardzo kopie w okolicach szyjki i potrzebuję ją odciążyć od tego ucisku.
Ja mam podwyższone łózko w nogach, więc poduszkę pod pupę rzadko wkładam, też mi niewygodnie z poduszką😀
 
reklama
A czy któraś z was miała po magnezie luźne stolce ? Ja od ok 5-6 tygodni mam luźne stolce tak 1-2 dziennie i przypuszczam, ze to magnez. Lekarz nic na to tylko mówił, ze lepsze to niż zaparcia ...
Tak magnez przeczyszcza. Musisz dużo pić i nie jest to pusty frazes. Przede wszystkim wszystkie nadmiary usuwane są z moczem. Wspomagasz tym trawienie, wpływasz na ilość wód płodowych, odprowadzasz toksyny, dbasz o nerki i pęcherz moczowy (a ten lubi w ciąży dawać we znaki). Przy naszych szyjkach unikanie zaparć i stanów zapalnych jest kluczowe.
 
Do góry