reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Oby u mnie dało się tak że ten pressar wszystko zatrzyma. Nie wiem może źle myślę ale czuje że on dużo pomoże. Psychicznie będę dużo lepiej się czuć. A leżałaś tak bezwzględnie?
Ja musiałam bezwzględnie leżeć. I niestety w 34 tyg.po tym jak wstałam i mieliśmy sesję zdjęciową, wylądowałam w szpitalu z porodem fałszywym. Przez 9 tygodni to był jedyny raz kiedy wstałam. Z tym, że ja miałam CC na zimno, więc mi pessar zdjęto dopiero dzień przed CC i niemalże od razu zaczęła się akcja skurczowa.
Nie życzę Tobie, żebyś tak miała. Mnie po prostu łapały okropne skurcze, jak się tylko ruszyłam. Nawet moja pani dr, która jest przeciwniczką leżenia, kazała mi się przykuć do łóżka.
Ale nie u każdej z nas tak jest 😊.
Przede wszystkim jak odetchniesz psychicznie i się odstresujesz trochę, to może ciało samo pozwoli się Tobie ruszyć 😀
 
reklama
Mnie to bardzo podnosi na duchu bo dziś mam doła konkretnego. Nie dość, że okropnie bolą mnie te plecy to jeszcze czuje że normalnie się duszę w tym pomieszczeniu. Ja nie dam rady tak leżeć ale boje się wstać żeby szyjka się nie skróciła bo wiem że po świętach założą mi pressar. To takie ciężkie że masakra.
W którym jesteś tygodniu? Dasz radę my kobity jesteśmy silne! Ja leżałam od 23 do 37 tylko wychodziłam do toalety (od 32 co tydzień do ginekolog) , w szpitalu pielęgniarki przychodziły z tabletkami i zastrzykami a jak mnie wypisali w 32 to mąż wszystko w domu robil i tez tylko do toalety. Masz taką poduszke długą między nogi? Ja ja wkladalam między nogi i leżałam na bokach.
 
Cześć dziewczyny jestem tutaj nowa ale dzięki waszym wpisom mogę jakoś funkcjonować . Jestem w 22 tyg po założeniu szwu okrężnego , szyjkę mam 21 mm , przed wigilia wróciłam ze szpitala , zalecili mi oszczędny tryb życia , w sumie jedna lekarka raczej kazała mi leżeć , przepisane mam magnez 3x2 tab oraz luteinę 2 x 1 tab , wizytę kontrolna mam dopiero 5 stycznia , strasznie się stresuje , boje się skurczy , brzuch mi twardnieje co jakiś czas i pobolewa tak jak przy okresie , nie wiem czy tez tak miałyście ?? Czy macie przepisana No- spe ? Mam problemy jelitowe również i nie wiem czy to od tego tez brzuch mnie boli ? Tak bardzo się boje ze nie dotrwam nawet do 30 tygodnia
 
Cześć dziewczyny jestem tutaj nowa ale dzięki waszym wpisom mogę jakoś funkcjonować . Jestem w 22 tyg po założeniu szwu okrężnego , szyjkę mam 21 mm , przed wigilia wróciłam ze szpitala , zalecili mi oszczędny tryb życia , w sumie jedna lekarka raczej kazała mi leżeć , przepisane mam magnez 3x2 tab oraz luteinę 2 x 1 tab , wizytę kontrolna mam dopiero 5 stycznia , strasznie się stresuje , boje się skurczy , brzuch mi twardnieje co jakiś czas i pobolewa tak jak przy okresie , nie wiem czy tez tak miałyście ?? Czy macie przepisana No- spe ? Mam problemy jelitowe również i nie wiem czy to od tego tez brzuch mnie boli ? Tak bardzo się boje ze nie dotrwam nawet do 30 tygodnia
 
No masz Ci los.... chciałam odpowiedzieć a tylko zacytowałam😋 poziom rozkojarzenia w tej ciąży u mnie sięga zenitu...

Witamy w zacnym gronie problematycznych szyjek🙂 jestem w 28tc, moja szyjka-rozkapciocha nie należy do tych najtrudniejszych przypadków bo od 10 tygodni trzyma się na ok. 3cm ale jest miękka więc prowadzę oszczędny tryb życia, jestem bez zabezpieczeń na dużych dawkach magnezu i progesteronie doustnie a co bedzie dalej zobaczymy. O bólach menstruacyjnych mogę coś powiedzieć bo średnio co 10dni mam dwa dni słabsze, z takim delikatnym bólem menstruacyjny (w skali 1-10 na 2-3) - biorę wtedy dwie tabl nospy i spokojnie czekam aż się uspokoi, w te dni niemalże tylko leżę bo ten ból jest raczej paraliżujący i po prostu mnie przeraża. Tym bólom menstruacyjnym nie towarzyszą skurcze, ale w trakcie tych słabszych dni brzuch twardnieje mi znacznie częściej. Wg mojego lekarza przyczyn tego bólu może być kilka - powiększająca się macica, problemy z wypróżnianiem lub z układem moczowym. Dotychczas ten ból nie skracał znacząco szyjki. A jak jest u Ciebie - czy ten ból występuje podczas twardnień brzucha a potem odpuszcza czy jest raczej jednostajny?
Bądź dobrej myśli, każda z nas jak się tu pojawiała była mega przerażona bo było jeszcze bardzo wcześnie, ale spokojnie, leżenie, luteina, magnez - to wszystko działa na naszą korzyść, powolutku doleżysz do bezpiecznego terminu♥️
 
Cześć dziewczyny jestem tutaj nowa ale dzięki waszym wpisom mogę jakoś funkcjonować . Jestem w 22 tyg po założeniu szwu okrężnego , szyjkę mam 21 mm , przed wigilia wróciłam ze szpitala , zalecili mi oszczędny tryb życia , w sumie jedna lekarka raczej kazała mi leżeć , przepisane mam magnez 3x2 tab oraz luteinę 2 x 1 tab , wizytę kontrolna mam dopiero 5 stycznia , strasznie się stresuje , boje się skurczy , brzuch mi twardnieje co jakiś czas i pobolewa tak jak przy okresie , nie wiem czy tez tak miałyście ?? Czy macie przepisana No- spe ? Mam problemy jelitowe również i nie wiem czy to od tego tez brzuch mnie boli ? Tak bardzo się boje ze nie dotrwam nawet do 30 tygodnia
Szyjka powyżej 2 cm to ładna długość; powinnas wytrzymac do 30 tc; szew też powinien utrzymać tę długość przez conajmniej parę tygodni-mi teraz udało się utrzymac 18 mm ktore mialam w momencie zakladania szwu przez 4 tyg od jego zalozenia; po 6 tyg okazalo sie ze niestety szyjka spadla do 9 mm, ale moge Cie pocieszyc, ze w drugiej ciaxy szyjka trzymala sie mniej wiecej na takim samym poziomie przez 20 tyg-od zalozenia do sciagniecia wynosila okolo 18 mm; a Ty ktora masz ciaze?
 
Ja mam szew i muszę leżeć, natomiast rozumiem Twój ból i niepewność, bo ja też mam już ból lewego boku, prawego boku, na plecach podobno niewskazane leżenie itp😭😤😲. No i ja też pamiętam jak czekałam na 30 tydz., teraz odliczam do 34😁🤞💪....
Nie trać nadziei i już😍
Ale my kobiety musimy być silne ☺ tylko skąd brać tyle siły? ☺ ale jak trzeba to trzeba
 
No ja to nie lezalam tak non stop (mam 3latka w domu wiec to bylo niemozliwe :) ) a potem jak zdjeli to tez 2 tyg czego to ja nie robilam by urodzic a szyjka nic, stala w miejscu ale to wiadomo kazdy moze miec inaczej
No wlasnie każdy przypadek jest inny i ciężko jest zaryzykować bo nigdy nie wiadomo jak będzie w naszym przypadku ☺
 
reklama
No masz Ci los.... chciałam odpowiedzieć a tylko zacytowałam😋 poziom rozkojarzenia w tej ciąży u mnie sięga zenitu...

Witamy w zacnym gronie problematycznych szyjek🙂 jestem w 28tc, moja szyjka-rozkapciocha nie należy do tych najtrudniejszych przypadków bo od 10 tygodni trzyma się na ok. 3cm ale jest miękka więc prowadzę oszczędny tryb życia, jestem bez zabezpieczeń na dużych dawkach magnezu i progesteronie doustnie a co bedzie dalej zobaczymy. O bólach menstruacyjnych mogę coś powiedzieć bo średnio co 10dni mam dwa dni słabsze, z takim delikatnym bólem menstruacyjny (w skali 1-10 na 2-3) - biorę wtedy dwie tabl nospy i spokojnie czekam aż się uspokoi, w te dni niemalże tylko leżę bo ten ból jest raczej paraliżujący i po prostu mnie przeraża. Tym bólom menstruacyjnym nie towarzyszą skurcze, ale w trakcie tych słabszych dni brzuch twardnieje mi znacznie częściej. Wg mojego lekarza przyczyn tego bólu może być kilka - powiększająca się macica, problemy z wypróżnianiem lub z układem moczowym. Dotychczas ten ból nie skracał znacząco szyjki. A jak jest u Ciebie - czy ten ból występuje podczas twardnień brzucha a potem odpuszcza czy jest raczej jednostajny?
Bądź dobrej myśli, każda z nas jak się tu pojawiała była mega przerażona bo było jeszcze bardzo wcześnie, ale spokojnie, leżenie, luteina, magnez - to wszystko działa na naszą korzyść, powolutku doleżysz do bezpiecznego terminu♥️
Dziekuje Ci bardzo za słowa otuchy ❤️ Ból raczej jak występuje jest jednostajny , bardziej denerwuje się jak brzuch mi twardnieje , nie wiem czy Ty tez masz zakaz dotykania brzucha ?? Ja cały czas ze stresu sprawdzam czy nie jest w którymś miejscu twardy. Już zaczęłam ratować się melisa bo obawiam się ze z tych nerwow sama doprowadzam do tych twardnien. Z tego co piszesz to można zażyć No-spe doraźnie ? Moja szyjka przed założeniem szwu miała wg mojego lekarza prowadzącego 21 mm a w szpitalu miałam dwa razy robione USg i jeden lekarz powiedział mi ze ma 27 mm a drugi ze 29 mm , można zwariować z tymi lekarzami
 
Do góry