reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A teraz mi się skojarzyło Dr Mikulski to przeciwnik rozkurczowych i magnezu nawet - co on na te Twoje twardnienia/napiania/skurcze?
To prawda. Dopiero w 32 tc przepisał mi buscopan (wcześniej nie chciał mi przepisać że względu na wpływ na napięcie mięśniowe u synka). Ale czy on coś daje, sama nie wiem🙈a magnez i tak biorę bo mam skurcze łydek czasami że szok😂
Częściej kontroluje moja szyjkę i tak w miarę się trzymała do 32 tc, skracala się w wolniejszym tempie niż po 30 tc...
 
reklama
A te skurcze BH mam od 20 tc ciąży i po 30 tc znacznie się nasiliły. Wiesz co może to głupie, ale ja czasami nie odróżniam tych skurczy od wypinania się synka 🙈🙈🙈 no ja wariuje już 14 tydzień😛serio to większość czasu tylko leże, a tak wstaje do toalety, prysznic i jedzenie przy stole. Z 4,2 cm zleciało do 2 cm w 32 tc i lejek od wewnątrz...boje się co jutro będzie 🙈
To samo napisałam kilka postów wyżej. Ja tego też nie odróżniam 🤷 raz na ktg zerknęłam w szpitalu, kiedy mnie się wydawało, że to skurcz a ktg nic - możliwe, że to córka. Ale ktg to tylko maszyna też nie musi wszystkiego wyłapać. Wg pani Dr w szpitalu mam pecha, bo jestem chuda, nie mam tkanki tłuszczowej (tzn. mam na granicy) i dlatego czuje wszystko bardziej niż inni (nie uspokaja mnie to 😭). A ktg miałaś już zlecone przez niego, żeby spr jak ta czynność się rysuje?
 
Dziewczyny macie takie wrażenie jak tak cały czas leżycie jakby wam się gorzej oddychało?
A jak leżysz (plecy/bok)? Macica coraz większa, uciska wszystko, do 37-38tc będzie tylko coraz wyżej = cieżko się oddycha. Potem jak opadnie ponoć jest lepiej. Ja mam 35+0, nie mam na szczęście tego problemu, moja waga stoi w miejscu, leżę tylko na bokach, bo na plecach za bardzo nie wolno, poza już w przy takiej ciąży na plecach robi się po prostu słabo. Ale to chyba najpopularniejszy ciążowy objaw od samego początku - trudności z oddychaniem 😉
 
To samo napisałam kilka postów wyżej. Ja tego też nie odróżniam 🤷 raz na ktg zerknęłam w szpitalu, kiedy mnie się wydawało, że to skurcz a ktg nic - możliwe, że to córka. Ale ktg to tylko maszyna też nie musi wszystkiego wyłapać. Wg pani Dr w szpitalu mam pecha, bo jestem chuda, nie mam tkanki tłuszczowej (tzn. mam na granicy) i dlatego czuje wszystko bardziej niż inni (nie uspokaja mnie to 😭). A ktg miałaś już zlecone przez niego, żeby spr jak ta czynność się rysuje?
Kurczę...to jesteśmy w podobnej sytuacji z tym niestety... nie miałam jeszcze, ale myślę że pewnie jutro może zleci ktg bo też o tym myślałam...
 
Kurczę...to jesteśmy w podobnej sytuacji z tym niestety... nie miałam jeszcze, ale myślę że pewnie jutro może zleci ktg bo też o tym myślałam...
A Ty jeździsz do niego do Babki? Bo ja w soboty to właśnie w Babce u niego bywałam. Tam jest ktg, koszt 70 zł (jak Tobie da skierowanie bo bez tego nie zrobią) warto zrobić od razu na miejscu i wtedy położne mu dadzą po wizycie, chociaż one same Tobie powiedzą, czy wszystko jest ok.
 
Witajcie. U mnie 35+4, byłam w szpitalu na obserwacji bo miałam mocne skurcze, szyjka 19 mm i skurcze się pojawiają... Ciekawe ile wytrwam...
 
reklama
A Ty jeździsz do niego do Babki? Bo ja w soboty to właśnie w Babce u niego bywałam. Tam jest ktg, koszt 70 zł (jak Tobie da skierowanie bo bez tego nie zrobią) warto zrobić od razu na miejscu i wtedy położne mu dadzą po wizycie, chociaż one same Tobie powiedzą, czy wszystko jest ok.
Tak 😉. Właśnie sama się tym ostatnio interesowałam. I mam zamiar go poprosić o skierowanie. Byłabym spokojniejsza, bo coś więcej bym wiedziała.
 
Do góry