reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja dopiero tydzień, a też mam takie uczucie.. sama się nad tym zastanawiałam ostatnio czy to przez ta wysoką temperaturę czy właśnie nie przez brak ruchu.
Kurde właśnie to takie dziwne ja się zastanawiam czy nie przez to że jak czytam czy oglądam film przy leżeniu to najczęściej mam głowę w dół ale chyba inaczej się nie da 🙂ale to też może dlatego że leżymy i zwracamy na to uwage
 
A jak leżysz (plecy/bok)? Macica coraz większa, uciska wszystko, do 37-38tc będzie tylko coraz wyżej = cieżko się oddycha. Potem jak opadnie ponoć jest lepiej. Ja mam 35+0, nie mam na szczęście tego problemu, moja waga stoi w miejscu, leżę tylko na bokach, bo na plecach za bardzo nie wolno, poza już w przy takiej ciąży na plecach robi się po prostu słabo. Ale to chyba najpopularniejszy ciążowy objaw od samego początku - trudności z oddychaniem 😉
Różnie ja mam dopiero 23 i 3 więc pozwalam sobie na leżenie na plecach bo wtedy najlepiej czuje małego 🙂 no to jak nie jestem z tym sama to po prostu muszę przywyknąć 🙂przy tym leżeniu człowiek zwraca uwagę na wszystko 😁
 
Powiem wam dziewczyny że każdy mi się dziwil na początku ciąży że nie mam żadnych humorków ani objawów ciążowych. A teraz to jakaś plaga potrafię się pobeczec o byle a za chwilę mi przechodzi 😁i jeszcze niskie ciśnienie od którego jestem mega słaba i śpiąca
 
Różnie ja mam dopiero 23 i 3 więc pozwalam sobie na leżenie na plecach bo wtedy najlepiej czuje małego 🙂 no to jak nie jestem z tym sama to po prostu muszę przywyknąć 🙂przy tym leżeniu człowiek zwraca uwagę na wszystko 😁
Tak, tylko, że dla dziecka to też najgorsza pozycja (w sensie pleców). Macica uciska żyłę główną i przez łożysko dostarczane jest najmniej tlenu. Najlepsza to lewy bok (wiem nie sposób wyleżeć na 1 boku), bo wtedy nie ma ucisku na żyłę główną, zapewniasz dziecku najlepsze warunki. Im dalej, tym bardziej się Tobie ten nawyk przyda, leżąc na lewym boku np. unikasz zgagi.
 
Tak, tylko, że dla dziecka to też najgorsza pozycja (w sensie pleców). Macica uciska żyłę główną i przez łożysko dostarczane jest najmniej tlenu. Najlepsza to lewy bok (wiem nie sposób wyleżeć na 1 boku), bo wtedy nie ma ucisku na żyłę główną, zapewniasz dziecku najlepsze warunki. Im dalej, tym bardziej się Tobie ten nawyk przyda, leżąc na lewym boku np. unikasz zgagi.
No to mnie przekonałaś znaczy większość czasu leżę na lewym ale wiesz jak to jest czasami człowiek ma dość tego boku 🙂
 
Wróciłam z wizyty pessar się zassał szyjki nie mierzył bo stwierdził że przy pessarze nie ma sensu😁 mały urósł za tydzień bardzo dużo bo z 480 waży teraz 630 🙂 mogę więcej zacząć chodzić po domu ale nie wiem czynie będę się bała
Super że pessar dobrze siedzi ale blokadę w głowie i strach przed wiekszą aktywnoscią to chyba będziemy miały do końca😉
 
reklama
Hej, czy bolało bardziej nieprzyjemne uczucie bo złapała i musiała pokrecić w środku i szarpniecie. Trwało to chyba krócej niż założenie góra z 15 sekund😊 więcej nerwów niż to warte naprawdę! Teraz czekam nam nadzieję że rozkreci się samo bo jakoś chce tak naturalnie ale czy puści teraz ta szyjka cholera wie...
Trzymamy kciuki zeby wszystko gładko poszło 👍🙏
 
Do góry