reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wg mnie chyba powinno się, ale może też zależy od pierwszego wyniku 🤔 ja od początku mam z nią problem i w sumie co 3 tygodnie robię badania, a skacze czasami niesamowicie.
Mi się pojawił problem z tarczyca dopiero w ciąży, biorę euthyrox 50 I póki co jest ok, ale test tsh robiony mam min raz w miesiącu.
 
reklama
Zauważyłyście, ze z kazdym rokiem przybywa osób z problemem zajścia w ciązę. U mnie w rodzinie od strony męża są trzy takie przypadki, moja koleżanka, a właściwie sąsiadka i z mojej strony kuzyn. Przykre to jest. Ja powiem szczerze troche sie wycofałam z ich zycia odkad jestem w ciazy, bo jednak "czuje się" takie niezręczne pytania, zwłaszcza sie czuje gdy ktoś pyta, bo pyta dla zasady, co u mnie i jak się czuję, a nie z troski... zajść w ciązę wcale nie jest prosto jakby sie mogło wydawać i utrzymać ciążę również dlatego w dzisiejszych czasach dziecko to naprawdę "niesamowity dar".
 
Zauważyłyście, ze z kazdym rokiem przybywa osób z problemem zajścia w ciązę. U mnie w rodzinie od strony męża są trzy takie przypadki, moja koleżanka, a właściwie sąsiadka i z mojej strony kuzyn. Przykre to jest. Ja powiem szczerze troche sie wycofałam z ich zycia odkad jestem w ciazy, bo jednak "czuje się" takie niezręczne pytania, zwłaszcza sie czuje gdy ktoś pyta, bo pyta dla zasady, co u mnie i jak się czuję, a nie z troski... zajść w ciązę wcale nie jest prosto jakby sie mogło wydawać i utrzymać ciążę również dlatego w dzisiejszych czasach dziecko to naprawdę "niesamowity dar".
Oj tak, zdecydowanie więcej jest par starających się nawet kilka lat o dziecko... Masz racje z tym darem.
Ja jeszcze jestem w ciąży, i cały czas walczę żeby w terminie urodzić. A tak szczerze to już sobie gdzieś tam myślę, że chciałabym jeszcze jedno dzieciątko. I się zastanawiam kiedy zacząć starania po ciąży 🤗🤣
 
Oj tak, zdecydowanie więcej jest par starających się nawet kilka lat o dziecko... Masz racje z tym darem.
Ja jeszcze jestem w ciąży, i cały czas walczę żeby w terminie urodzić. A tak szczerze to już sobie gdzieś tam myślę, że chciałabym jeszcze jedno dzieciątko. I się zastanawiam kiedy zacząć starania po ciąży 🤗🤣
Oj to prawda... Mój mąż ma 2 siostry, starsza i młodsza. Obie mają problem... Starsza 5 letniego syna, po 3 latach starań mieli inseminacje dwa razy i nie udało się, potem in vitro i mają chłopca. Młodsza jego siostra ma 33 lata (2 lata mlodsza ode mnie) od roku starają się o dziecko, od listopada poroniła wczesne ciąże już 3 razy a teraz na końcu czerwca miała ciąże pozamaciczna i ununeli jej lewy jajowod... Najgorsze jest to, że ona tak bardzo by chciała mieć dziecko a my żeśmy "wpadli" niechcący z dzieciątkiem nr 4.... Długo nie mówiliśmy rodzinie właśnie prze nich, dopiero koło 17tc, jak miałam iść do szpitala.
 
Zauważyłyście, ze z kazdym rokiem przybywa osób z problemem zajścia w ciązę. U mnie w rodzinie od strony męża są trzy takie przypadki, moja koleżanka, a właściwie sąsiadka i z mojej strony kuzyn. Przykre to jest. Ja powiem szczerze troche sie wycofałam z ich zycia odkad jestem w ciazy, bo jednak "czuje się" takie niezręczne pytania, zwłaszcza sie czuje gdy ktoś pyta, bo pyta dla zasady, co u mnie i jak się czuję, a nie z troski... zajść w ciązę wcale nie jest prosto jakby sie mogło wydawać i utrzymać ciążę również dlatego w dzisiejszych czasach dziecko to naprawdę "niesamowity dar".
Niestety ja wiem coś na ten temat staraliśmy się z mężem prawie 4 lata. Jeździliśmy po różnych klinikach. Mieliśmy już szykować się na in vitro a w końcu się udało z zaskoczenia. Owszem co raz więcej słuchać par które starają się bezskutecznie ...
 
Wiesz, tak Ci już zazdroszczę, ze wreszcie mozesz powiedzieć, ze masz malucha ze sobą 🥰
A jak mąż zareagował?? Pewnie się baaaardzo cieszy i nie moze sie Was doczekać! Długo jeszcze będziesz w szpitalu?
Dziś wychodzę!!!! Mały jest na moim mleku, w domu będę ściągać i podawać (ogólnie brąz tak raz tak) mam obolały biust. Inne dzieci z mojej sali mają żółtaczkę na szczęście my nie i wyjdziemy 😎
Pytali mnie w szpitalu czy pozwalam na użycie mojej dokumentacji medycznej w celach naukowych. Zaje... 😎
Ważne, że do domu.
Wałbrzyska porodówka jest ok jak nie trafisz na patologię ciąży czekając na rozwarcie. Miałam też miłą położną. I jedna z dwóch nieprzechodnich sal porodowych. Do WC szłam przez pokoje innych rodzących. Fart, że nie cofnęli mnie z bloku na patologię.
 
Niestety ja wiem coś na ten temat staraliśmy się z mężem prawie 4 lata. Jeździliśmy po różnych klinikach. Mieliśmy już szykować się na in vitro a w końcu się udało z zaskoczenia. Owszem co raz więcej słuchać par które starają się bezskutecznie ...
Nam też się udało z doskoku. Już robiliśmy badania, brak owulacji to słaba sprawa.
 
Jeszcze 2 dni i sterydy na płuca ❤ oby mały siedział w brzuszku jak najdłużej I z nich skorzystał 😊
Na pewno długo jeszcze posiedzi bo szyjkę masz ładną a i lezenie w szpitalu a w domu to różnica, takze Maluszek raczej nie skorzysta ze sterydow bo dotrwacie do takiego terminu ze sam sobie poradzi 🙂
 
reklama
Ja prawie zwróciłam tą glukozę. Na leżaco w samochodzie przez dwie godziny i to jeszcze wkurzona, bo mnie stare babki na pomiar nie chciały wpuszczać. Mam pytanie. To Twoja druga ciąża, czy w pierwszej też miałaś problem z szyjką? Jeżeli pisałaś, to przepraszam za nie uwagę.
Wlasnie w poprzedniej nic z szyjka się nie działo. Jeszcze pamiętam, jak się doktorek cieszył, że tak ładnie do wieku ciąży pasuje. Męczyły mnie bóle i skurcze, ale to co jest teraz to to masakra, tzn poziom bolu.

Badania robię w PF to jest osobna kolejka na glukoze. Dzis byłam. pierwsza, jeszcze przed 7 to. Pana do pomiaru temp nie było i nie mają mojej ankiety 😂
 
Do góry