reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wyszły mi świeże erytrocyty w moczu 0-1wpw leukocyty 1-3wpw bakterie nieliczne miała któraś tak z was?
Miałam, i u mnie to była infekcja pochwy, ale mi położna przeniosła drożdże z pochwy D cewki moczowej, jak robiła wymaz z cewki. Miałam 10-20 leukocytów i 1-3 erytrocyty świeże. Czekasz tez na posiew z pochwy co z ta bakterią?
 
reklama
Miałam, i u mnie to była infekcja pochwy, ale mi położna przeniosła drożdże z pochwy D cewki moczowej, jak robiła wymaz z cewki. Miałam 10-20 leukocytów i 1-3 erytrocyty świeże. Czekasz tez na posiew z pochwy co z ta bakterią?
Tak dziś zrobiłam posiew z moczu i z pochwy mocz ogolny niby leukocyty ok ale pojawiły się erytrocyty wiec chyba się nie wyleczyłam i jest tylko gorzej :/
 
W nocy mamna granicy 87-91, a na czczo 84-92 ale bez insuliny, bo lekarz stwierdził, ze w większości jest ponizej 90 więc nie da mi.
Ja się tego zwapnienia do porodu bedę bała 😅
Mnie w 1 ciąży nastraszyli zwapnieniem z powodu preeklampsji, od razu kazali wywoływać poród (39+3). A po porodzie okazało się, że żadnego zwapnienia nie było i młoda mogła jeszcze posiedzieć. Jak masz lekarza, który robi dobrze usg (mi robili na szybko, na pataologii, gdzie kolejka brzuchatych siedzi), to nie ma się o co martwić. Łożysko raczej zwapnieje wraz z dużą wagą, a u Ciebie jak na cukrzycę, to wagą dziecka jest jeszcze przyzwoita.
 
Dziś wychodzę!!!! Mały jest na moim mleku, w domu będę ściągać i podawać (ogólnie brąz tak raz tak) mam obolały biust. Inne dzieci z mojej sali mają żółtaczkę na szczęście my nie i wyjdziemy 😎
Pytali mnie w szpitalu czy pozwalam na użycie mojej dokumentacji medycznej w celach naukowych. Zaje... 😎
Ważne, że do domu.
Wałbrzyska porodówka jest ok jak nie trafisz na patologię ciąży czekając na rozwarcie. Miałam też miłą położną. I jedna z dwóch nieprzechodnich sal porodowych. Do WC szłam przez pokoje innych rodzących. Fart, że nie cofnęli mnie z bloku na patologię.

A to co takiego w tej dokumentacji masz, że staniesz się, a raczej to co w niej zawarte celem badań naukowych??? Nareszcie będziesz w domu z synkiem. Ale jesteś szczęściarą! Już po wszystkim i teraz tylko się cieszyć 🥰
 
Wiesz, gdybyś zmierzyła z tego samego palca po 2 minutach to wynik mógby być i 110, a wiem, bo glulometr też ma bład pomiaru oczywiście w gorę jak i w dół ale lekarz mi tłumaczył, ze takie lekkie przekroczenia to jeszcze nie tragedia i nawet to 91 czy 141 to nie jest 180 czy 230 tak jak mi ta pani opowiadała, ze tak ma i się tym przez całą ciążę nie przejmowała, bo tak lekarza interesowała. Nie martw się tak. Najgorsza jest cukrzyca w ciąży, czyli cukrzyca od początku, a nie cukrzyca ciążowa. Ta ostatnia przede wszystkim grozi makrosomią, a inne rzeczy jak zwapnienie, czy malowodzie lub wielowodzie zdarza się przy tej cukrzycy rzadko. Mudiałabyś wcale o siebie nie dbać. Ja tez cukrów nie mam idealnych nawet czasami w dzień. Dzisiaj po obiedzie takim jak zawsze 148. No szlak mnie trafił ale to równie dobrze moze być bład pomiaru. Tak mi lekarz tłumaczył.
Mój diabetolog się upiera (a byłam już u trzech), że póki nie ma tendencji do stałego wzrostu, to nie powinno się bardzo obawiać. I faktycznie cukry >160-180 powinny martwić, bo takie występują u cukrzyczek sprzed ciąży. Ja mam od prawie 2 miesięcy pojedyncze przekroczenia i to nieraz zjem to samo i cukier 160 potrafię mieć, ale póki waga dziecka niska, przepływy ok, afi w normie jestem bez insuliny, chociaż początkowe pomiary wskazywały na to, że szybko ją włączą. Pamiętajcie, że jeśli macie luteinę, to ona też dodatkowo zaburza gospodarkę insulinową.
 
reklama
Mnie w 1 ciąży nastraszyli zwapnieniem z powodu preeklampsji, od razu kazali wywoływać poród (39+3). A po porodzie okazało się, że żadnego zwapnienia nie było i młoda mogła jeszcze posiedzieć. Jak masz lekarza, który robi dobrze usg (mi robili na szybko, na pataologii, gdzie kolejka brzuchatych siedzi), to nie ma się o co martwić. Łożysko raczej zwapnieje wraz z dużą wagą, a u Ciebie jak na cukrzycę, to wagą dziecka jest jeszcze przyzwoita.

A co to takiego preeklampsja?? No właśnie przez pół godziny wszystko na usg sprawdzał i mi dokuczał pół żartem, a pół serio, że jestem istną panikarą ale stwierdził też, ze dobrze, ze iż kobiety w ciąży są czujne 🧐
 
Do góry