reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziękuje straszne ilości jedzenia he he a myślałam ze ja jem dużo, teraz tez jestem bez słodyczy ani owoców - tylko grejpfrut bo chce wytępić bakterie a waga dalej idzie do góry, jutro mam krzywa to zobaczymy jak u mnie sytuacja

No właśnie co z tą bakteria? Pisałaś, ze w szpitalu Cię zarazili. Nawet nie masz ich jak troche skarcić.
Trzymam kciuki za krzywą. Lepiej jesć mało ale to co się lubi, a nie to, co nam tylko cukru nie podnosi heh
 
reklama
Nie martw się kilogramami po ciąży zrzucisz, ja przez tarczycę w ciąży mam 11,5 kg na plusie.

A no właśnie, czy tarczycy nie bada się również w 3 trymestrze? Bo ja miałam badanie raz na poczatku i tyle, a jestem obciążona genetycznie i z tego co wiem, to w ciazy tsh lubi skakać
 
No właśnie co z tą bakteria? Pisałaś, ze w szpitalu Cię zarazili. Nawet nie masz ich jak troche skarcić.
Trzymam kciuki za krzywą. Lepiej jesć mało ale to co się lubi, a nie to, co nam tylko cukru nie podnosi heh
Właśnie jutro idę na posiew i zobaczymy co dalej na szczęście nie mam infekcji i szyjka się nie skraca przy niej ale myśle ze jak dalek wyjdzie to nowy antybiotyk mnie czeka
 
Dziękuje straszne ilości jedzenia he he a myślałam ze ja jem dużo, teraz tez jestem bez słodyczy ani owoców - tylko grejpfrut bo chce wytępić bakterie a waga dalej idzie do góry, jutro mam krzywa to zobaczymy jak u mnie sytuacja
Samowala glukozą? Dopiero kilka minut od wypicia a mnie już głowę rozdziera. Kto to wymyślil, żeby tak kobiety w ciąży męczyć 🤢
 
A no właśnie, czy tarczycy nie bada się również w 3 trymestrze? Bo ja miałam badanie raz na poczatku i tyle, a jestem obciążona genetycznie i z tego co wiem, to w ciazy tsh lubi skakać
Bada się w każdym trymestrze. W karcie ciąży masz nawet na to 3 miejsca. Mnie już kilka razy zlecał, bo jednak za duża była i biorę eutyrox.
 
Bada się w każdym trymestrze. W karcie ciąży masz nawet na to 3 miejsca. Mnie już kilka razy zlecał, bo jednak za duża była i biorę eutyrox.

Ja prawie zwróciłam tą glukozę. Na leżaco w samochodzie przez dwie godziny i to jeszcze wkurzona, bo mnie stare babki na pomiar nie chciały wpuszczać. Mam pytanie. To Twoja druga ciąża, czy w pierwszej też miałaś problem z szyjką? Jeżeli pisałaś, to przepraszam za nie uwagę.
 
Jeszcze 2 dni i sterydy na płuca ❤ oby mały siedział w brzuszku jak najdłużej I z nich skorzystał 😊

Który to już tydzień? Wczoraj lekarz mi zrobił pogadankę o tej szyjce. Na nasze szczęście większość bezobjawowych szyjek udaje się donosić ciazę dzięki oszczędzaniu. Będzie dobrze. Milo się czyta posty, w których jest tyle nadziei 😊
 
Wiesz, gdybyś zmierzyła z tego samego palca po 2 minutach to wynik mógby być i 110, a wiem, bo glulometr też ma bład pomiaru oczywiście w gorę jak i w dół ale lekarz mi tłumaczył, ze takie lekkie przekroczenia to jeszcze nie tragedia i nawet to 91 czy 141 to nie jest 180 czy 230 tak jak mi ta pani opowiadała, ze tak ma i się tym przez całą ciążę nie przejmowała, bo tak lekarza interesowała. Nie martw się tak. Najgorsza jest cukrzyca w ciąży, czyli cukrzyca od początku, a nie cukrzyca ciążowa. Ta ostatnia przede wszystkim grozi makrosomią, a inne rzeczy jak zwapnienie, czy malowodzie lub wielowodzie zdarza się przy tej cukrzycy rzadko. Mudiałabyś wcale o siebie nie dbać. Ja tez cukrów nie mam idealnych nawet czasami w dzień. Dzisiaj po obiedzie takim jak zawsze 148. No szlak mnie trafił ale to równie dobrze moze być bład pomiaru. Tak mi lekarz tłumaczył.
O dzięki Ci bardzo, nawet nie wiedziałam, i nie pomyślałam o błędach pomiaru 😊
 
reklama
A no właśnie, czy tarczycy nie bada się również w 3 trymestrze? Bo ja miałam badanie raz na poczatku i tyle, a jestem obciążona genetycznie i z tego co wiem, to w ciazy tsh lubi skakać
Wg mnie chyba powinno się, ale może też zależy od pierwszego wyniku 🤔 ja od początku mam z nią problem i w sumie co 3 tygodnie robię badania, a skacze czasami niesamowicie.
 
Do góry