reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A mnie nie kluje u dolu tylko mam straszną zadyszkę i przy wstawaniu trochę mi się kręci w głowie. Zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 78/57 i puls 65. No nie mam na nic siły. Nie wiem czy mogę wypić kawę. Jak myślicie?
Ja pije dwie dziennie. Lekarz mi pozwolił, mowil, ze taka ilość jest ok
 
reklama
Ja też cukrzyca...i mam taki sam plan jak Ty. Zamówiłam sobie u mojego po powrocie ze szpitala tort czekoladowy. A do szpitala wezmę Kinder Bueno..😅
Mi od dwóch miesięcy waga stoi w miejscu... A robiłaś badanie moczu? Jak wyjdą ketony w moczu to może to świadczyć o tym, że się poprzedniego dnia "głodziłaś". Przynajmniej tak mi to tłumaczyli... Ostatnio miałam właśnie ketony i zalecenie, żeby przed samym snem zjeść coś...np. kanapkę z żółtym serem. Kupiłam takie paski do mierzenia ketonów i sprawdzam co kilka dni.
Też mam dodatkowo za niską hemoglobinę, więc biorę Feroplex..+lekarz przepisał magnez.
Co do głodnego dziecka, to też mnie to zmartwiło. Pytałam o to lekarza, czy przez to, że ja miałam ketony w moczu (niby z głodu), to czy dziecko też może być głodne. Lekarz powiedział, żeby się tym nie martwić. Że dziecko weźmie ode mnie wszystko to, co mu potrzebne.

Codziennie bierzesz 4 tys. tej witaminy D?
Bo tak trochę czytałam, że zalecają 2 tysiące...ale to rzeczywiście nie licząc diety+tej ze światła słonecznego (a ja...geniusz wzięłam wczoraj właśnie 4 tys. - zamiast magnezu, wzięłam 4 vigantolleten, a przedwczoraj X6...dziś aż się skonsultowałam z lekarzem, bo się bałam, że zaszkodziłam taką dużą ilością dziecku...na szczęście mnie uspokoił...bo to tylko dwa dni...i nie 10 tys... Ale się zestresowałam strasznie).
I też biorę magne b6 forte + mama dha premium+.

No właśnie z tymi ziołami, pokrzywami różne rzeczy czytałam...najlepiej dopytać lekarza 😁 do 120 cukier - super wynik. Ja po obiedzie mam zazwyczaj problem z cukrem... Dziś mi diabetolog powiedziała, że mam odrzucić ziemniaki, zmniejszyć ilość makaronu i ryżu... A ja serio nie jem jakiś dużo tego 🤷 o której w nocy sprawdzasz? Ja mam sprawdzać tylko na czczo i po trzech głównych posiłkach 😊


Ja z pomidorami to samo...i ogórkami zielonymi 😅 Pewnie niedługo mi się znudzi...😁 Bananów mi najbardziej żal. Można spróbować pół takiego jeszcze zielonego. Czasem mi się zdarza zjeść i cukier jest w normie (do tego jogurt naturalny i orzechy włoskie).
Biorę codziennie, zrób poziom D3 prywatne. Państwo nie dostaniesz. Ja robiłam i mam ledwo ledwo odpowiedni poziom. A dodam, że nie rezygnuje ze słońca nawet na balkonie się wystawiam.
 
Mój lekarz, jak mówiłam mu jak strasznie boli głowa, gdy mam ciśnienie ok 70/50 to kazał wypić kawę taka jedną od czasu do czasu...
Ale ja nie znoszę kawy hahaha 😂 no i tak się męczę wtedy.

Dziewczyny co więcej leżą, czy też macie czasami problemy z oddychaniem jak lezycie? Bo nie wiem czy to mam, bo macica już tak uciska, czy to z tego że większość leżę. Czasami tchu nie mogę złapać...
Mam tak samo z oddychaniem....od ponad tygodnia ciężko mi się oddycha jak leżę...także zasypianie wychodzi mi słabo 🤦
Biorę codziennie, zrób poziom D3 prywatne. Państwo nie dostaniesz. Ja robiłam i mam ledwo ledwo odpowiedni poziom. A dodam, że nie rezygnuje ze słońca nawet na balkonie się wystawiam.
Ooo...dziękuję. właśnie dziś rozmawiając z lekarzem miałam nadzieję, że mi zleci to badanie. Ale jednak się myliłam 🤷
To jest to badanie: Witamina D metabolit 25(OH) ?
 
No właśnie ketonów nie mam tylko nie rozumiem tej utraty wagi. Lekarz się cieszy, a ja nie bardzo, bo zauwazyłam bardzo luźna skórę między nogami i chyba już tak zostanie, bo w obecnej sytuacji nawet nie mogę ćwiczyć. Do szczuplutkich nie należałam nigdy ale nie miałam też duzej nadwagi tylko 5kg, a teraz to wszystko mam takie rozlazłe... to ile stracę po porodzie? Kolejne 5? Muszę zmienić dietetyka. Nie chcę, aby moje piersi zamienily się w obwisłą skórę do kolan i żebym musiała wiazać je w kokardkę by mi nie stukały o uda... 😩

Co raz trudniej mi z tą dietą, a jeszcze mi o torcie czekoladowym przypomniałaś 😆
Mi też trudno 🤦 Szczególnie jak stoję przy kasie, a tu Kinder Bueno leży...😋
Ale Tobie chyba już niedużo zostało! 34 tydzień?
Ja dziś 30+4. I tak odliczam niecierpliwie 😁
Mój lekarz wychodzi z założenia, że z racji cukrzycy będę mieć poród indukowany tydzień przed terminem.
 
A wiecie, że nie można przedawkować cholekalcyferolu? To składnik vigantolu. Dopiero nasz organizm sam go przemienia wedle potrzeb w kalcytriol czyli aktywną postać witaminy D3.
 
A wiecie, że nie można przedawkować cholekalcyferolu? To składnik vigantolu. Dopiero nasz organizm sam go przemienia wedle potrzeb w kalcytriol czyli aktywną postać witaminy D3.
Nie wiedziałam....ale dobrze wiedzieć!
A wczoraj jak się naczytałam w internetach po tych moich 6 tabletkach, to się poryczałam, że mogłam przedawkować 🤦 Tylko nie zestresowałam i pewnie moja mała też przy okazji 🥺
Dziś dopiero mi lekarz tłumaczył co nieco.
 
Mam tak samo z oddychaniem....od ponad tygodnia ciężko mi się oddycha jak leżę...także zasypianie wychodzi mi słabo 🤦

Ooo...dziękuję. właśnie dziś rozmawiając z lekarzem miałam nadzieję, że mi zleci to badanie. Ale jednak się myliłam 🤷
To jest to badanie: Witamina D metabolit 25(OH) ?
Tak mi poleciła endokrynolog. Najlepiej ocenić ilość 25(OH)D3. Choć to jest forma pośrednia 🤔
 
Nie wiedziałam....ale dobrze wiedzieć!
A wczoraj jak się naczytałam w internetach po tych moich 6 tabletkach, to się poryczałam, że mogłam przedawkować 🤦 Tylko nie zestresowałam i pewnie moja mała też przy okazji 🥺
Dziś dopiero mi lekarz tłumaczył co nieco.
Weź kalcytriol to moja zmora... Temat mojej mgr 😭
 
No właśnie z tymi ziołami, pokrzywami różne rzeczy czytałam...najlepiej dopytać lekarza 😁 do 120 cukier - super wynik. Ja po obiedzie mam zazwyczaj problem z cukrem... Dziś mi diabetolog powiedziała, że mam odrzucić ziemniaki, zmniejszyć ilość makaronu i ryżu... A ja serio nie jem jakiś dużo tego 🤷 o której w nocy sprawdzasz? Ja mam sprawdzać tylko na czczo i po trzech głównych posiłkach 😊
Ja tak jak pisałam wizytę mam dopiero 7lipca. ale mam znajomą, która miała dopiero w ciąży cukrzycę i mi wszystko przekazała, a nie chce tracić tygodnia, więc już się stosuje do większości rzeczy 😊 a w nocy mierzę ok. 2.30.
Ja narazie opieram swoje obiady o kasze i może dlatego mi cukier nie skacze po tym posiłku. Ziemniaki jadłam tylko w dniu badania, jak nie miałam jeszcze wyniku. Ale zamierzam spróbować, może w weekend żeby sprawdzić czy mi skacze czy nie ten cukier po nich.

Wiesz ja jestem leżąca bezwzględnie więc nawet nie mam jak sobie dogadzać, i nie ma kto wokół mnie skakać co 2-3gdziny i mi szykować. Więc jem baaaardzo prosto. Ale ciekawe ile tak będę w stanie wytrzymać, zaraz zechce mi się czegos innego. Chodząc bym sobie i jakieś ciastka lub ciastko zrobiła. A tak nie mam serca obarczać tak męża.
 
reklama
Ja tak jak pisałam wizytę mam dopiero 7lipca. ale mam znajomą, która miała dopiero w ciąży cukrzycę i mi wszystko przekazała, a nie chce tracić tygodnia, więc już się stosuje do większości rzeczy 😊 a w nocy mierzę ok. 2.30.
Ja narazie opieram swoje obiady o kasze i może dlatego mi cukier nie skacze po tym posiłku. Ziemniaki jadłam tylko w dniu badania, jak nie miałam jeszcze wyniku. Ale zamierzam spróbować, może w weekend żeby sprawdzić czy mi skacze czy nie ten cukier po nich.

Wiesz ja jestem leżąca bezwzględnie więc nawet nie mam jak sobie dogadzać, i nie ma kto wokół mnie skakać co 2-3gdziny i mi szykować. Więc jem baaaardzo prosto. Ale ciekawe ile tak będę w stanie wytrzymać, zaraz zechce mi się czegos innego. Chodząc bym sobie i jakieś ciastka lub ciastko zrobiła. A tak nie mam serca obarczać tak męża.
Oj mój to nawet ciasta nie dałby rady upiec hahaha 😂

Robi proste obiady, bo ma już powoli dosyć. Ja to sobie obiecałam, że po porodzie zjem czekoladę (nie jem przez zaparcia) i usmaże sobie racuchy 😁 mój mąż to raczej tego nie zrobi hihi:)
Najbardziej cieszył się jak ugotował swoją pierwszą w życiu zupę 😁i była naprawdę dobra.

Diety są ciężkie, przed ciążą byłam dość długo i miałam bardzo dosyć.
Także rozumiem Was dziewczyny 😊
 
Do góry