reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja od rana dzwonię po dentystach i albo jutro cudem mnie przyjmie, albo w czwartek...tylko kurcze stomatolog ostrzegła mnie, że będzie chciała zrobić RTG tego zęba (to jest wgl bezpieczne w ciąży?????) i jeszcze raz zrobić kanałowe 😔😔😔😭😭 jak wytrzyma to wszystko moja szyjka to będzie sukces...a taka miałam nadzieję, że w ciąży ten ząb się nie odezwie...

Do tego mój mąż dostał dzisiaj ofertę wyjazdu na dwa tygodnie do siedziby firmy w Niemczech na sierpień... szczerze nie widzi mi się to 😖 ja tu z ta szyjka to nie wiem czy wytrwam do dnia porodu, niby w razie czego na szczęście mój brat mieszka w Warszawie, to ma pół godziny autem do mnie...
Kochana moja nie daj się namówić na rtg w ciąży. Nie jest ono bezpieczne. Ja w mojej 2 ciąży też miałam problem z zębem, ale powiedział że rtg nie może zrobić to zrobiliśmy leczenie kanałowe pod mikroskopem ze znieczuleniem dla ciężarnych bezpiecznym w ciąży.
 
reklama
Dostalam się do lekarza i U mnie dziś okazało się że szyjka z 46mm od 03.06 skrocila się do 32mm. Lekarz stwierdził że wyszla mu odbiegajaca od normy wielkość glowki. W porównaniu z k.udowa ponad 3 tyg. Większa główka.Ale kazał skonsultować się ze swoim lekarzem. Wypisal skierowanie do szpitala niby w razie czego gdyby coś jeszcze się działo. Na ból po lewej stronie kazał brać no spe. Dał skierowanie na crp, morfologie i mocz. Jutro jadę skonsultować się że swoim lekarzem
Spokojnie, jutro zobaczysz się ze swoim lekarzem i jeszcze raz zrobicie pomiary. Możliwe, że ten lekarz miał gorszy aparat USG lub był mniej dokładny. Dziecko się rusza i ciężko zrobić pomiary. Mój w jeden dzień "schudł" podczas pomiarów w szpitalu w porównaniu do prywatnego gabinetu 😉

Co do szyjki to też spokojnie, podobno najlepiej by mierzył ją ten sam lekarz na tym samym sprzęcie. Najwyżej dostaniesz luteinę i duphaston i szyjka się zatrzyma
 
Dostalam się do lekarza i U mnie dziś okazało się że szyjka z 46mm od 03.06 skrocila się do 32mm. Lekarz stwierdził że wyszla mu odbiegajaca od normy wielkość glowki. W porównaniu z k.udowa ponad 3 tyg. Większa główka.Ale kazał skonsultować się ze swoim lekarzem. Wypisal skierowanie do szpitala niby w razie czego gdyby coś jeszcze się działo. Na ból po lewej stronie kazał brać no spe. Dał skierowanie na crp, morfologie i mocz. Jutro jadę skonsultować się że swoim lekarzem
Dobrze, że jutro idziesz do swojego gina. Mi w ciągu 3 tygodni szyjka najpierw skrocila sie do 26 mm i potem urosła do 40 mm. Mówił mi gin, ze wynika to z tego, ze mialam wszystko mega napięte przy tych 26 mm, a potem bardzo sie rozluźniło. Możesz tez magnez brać dodatkowo. Będzie dobrze :)
 
Dobrze, że jutro idziesz do swojego gina. Mi w ciągu 3 tygodni szyjka najpierw skrocila sie do 26 mm i potem urosła do 40 mm. Mówił mi gin, ze wynika to z tego, ze mialam wszystko mega napięte przy tych 26 mm, a potem bardzo sie rozluźniło. Możesz tez magnez brać dodatkowo. Będzie dobrze :)
I prostaglandyny ze spermy też mocno skracają i otwierają szyjkę. Więc trzeba uważać. U nas po seksie było słabo dlatego powiedziałam lekarzowi, że mam po stosunku twardy brzuch. Tak odkryłam problem z szyjką.
Non stop liczę, że po 36tc pozwoli nam z prezerwatywą 😜
 
Kochana moja nie daj się namówić na rtg w ciąży. Nie jest ono bezpieczne. Ja w mojej 2 ciąży też miałam problem z zębem, ale powiedział że rtg nie może zrobić to zrobiliśmy leczenie kanałowe pod mikroskopem ze znieczuleniem dla ciężarnych bezpiecznym w ciąży.
No właśnie ja tak samo myśle...
 
Kochana moja nie daj się namówić na rtg w ciąży. Nie jest ono bezpieczne. Ja w mojej 2 ciąży też miałam problem z zębem, ale powiedział że rtg nie może zrobić to zrobiliśmy leczenie kanałowe pod mikroskopem ze znieczuleniem dla ciężarnych bezpiecznym w ciąży.
Właśnie jutro będę dzwonić do jeszcze innego stomatologa, bo tu od zmysłów odchodzę, że to puchnie a ja się boje o synka w brzuszku przez ten ząb 😭 tylko dzisiaj nikt nie mógł mnie nagle przyjąć :(
 
Dziewczyny lezace napiszcie mi proszę co wy robicie tak całe dnie leżąc? Ja już mam dość tych filmów i książek 😥 jest 10 rano przede mną cały dzień a ja nie mam pomysłu... zauważyłam że przez te nudy nakręcam się i myślę o glupotach
 
reklama
Do góry