reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No właśnie taki mam zamiar, bo inaczej zamykam warsztat hehe mam jeszcze do Was pytanie, jaki rozmiar ciuszków dla dzieciaczków kupujecie? Mi tu lekarz przepowiada, że syn po urodzeniu może mieć 58/60 cm ale mnie to nie urządza, bo z córką przepowiadali mi 45/50, a urodziła się 56cm. Nie wiem co na początek kupić. Jestem pierdoła, a nie matka 🙃
Z synem bylam pewna, ze bedzie duży, bo mąż sie duży urodził- 63 cm i 4500g. Ignorowalam zupełnie wyliczenia lekarza, co do wagi. Nie mialam ubranek w rozmiarze 56, tylko od 62. Dziecko miało 53 cm i 3040 g. Dzień po wyjściu ze szpitala maz robił zakupy. Teraz kupuje od 56. Dopiero w szpitalu uwierzyłam, ze nie będzie az taki, jak im przed porodem wyszlo 2800, to uznałam, ze o 2 kg sie nie pomylą.
 
reklama
A daj spokój, ja po ostatnim USG postanowię jakie ubranka. Bo mi po rzy pierwszym każdy mówił kupuj 56. A synek pomimo że go zmierzyli na 54cm. To mąż musiał jeździć po sklepach po urodzeniu, bo nasze dziecko się topiło w 56 i przez pierwsze 2 tygodnie to działaliśmy na 50... Oni go w ogóle jakoś źle zmierzyli w tym szpitalu, bo na tej pierwszej wizucie u pediatry miał 53 cm. Więc niemożliwe było że zmalał. Bo wtedy już przechodziliśmy na ubranka 56. Więc ja narazie nie myślę o ubrankach 😉
Dziś strzelił nam 24 tydzień 💪
Gratuluję kolejnego tygodnia ❤️
 
Ja zaopatruje się w ubranka 50, 56. Dopiero po porodzie będę kupować większe. Moje wszystkie dzieci jak do tej pory urodziły się z wagą pomiędzy 2600 a 2850 i 50cm :)
 
Po kiełbasie było Ci nie dobrze ale po lodzie to już siódme niebo 🤣 i to jeszcze o 23 hehe ale zachcianki. Ja to zjem kilka lodów na raz gdy tylko urodzę, bo w tym roku jeszcze nie jadłam. Tak się zastanawiam czy gdy za pierwszym razem nacinają krocze, to za drugim też? Kurcze, nie wiem czy chciałabym drugi raz...
Ja za pierwszym razem byłam nacinana, ale nie na skurczu więc bolało strasznie. Szycie też bolało. Ciężko się goiły. Szew puścił z jednej strony. Nie mogłam siedzieć na tyłku przez 3-4 tygodnie. Za drugim razem trochę pękłam. Nie czułam tego. Szycie bolało bo znieczulenie złapało tylko jedną stronę. Po 4 dniach już normalnie siedziałam. Pięknie się zrosło i nie ma śladu. Teraz mam marzenie żeby uratować krocze, ale wiem że rzadko się to zdarza...
 
Hej dziewczyny, pytanko o twardnienia brzucha do tych oczywiście, które tego doświadczają. Czy twardnieje wam cały brzuch? I jak często? I czy was to twardnienie jakoś boli? U mnie 24 tydzień i coś tam zaczyna twardnieć, bezboleśnie i u od góry brzucha, ale mam czasem dni, ze mi twardnieje co chwile, cały dzień praktycznie, a potem kilka dni spokoju i nie wiem czy się martwic
 
Ja byłam naciętą przy pierwszym porodzie 9 lat temu, w sumie nic nie czułam. Potem parę dni i było ok. Pozostałe dwa porody udało się położnej uratować krocze.

Co do twardnienie. Mam. Teraz 27+3 i cały brzuch stwardniał mi może że 3 razy. Nie było to jakoś bardzo bolące, tylko dyskomfort. Częściej (tak około 2-3 razy na dzień ale nie codziennie) twardnieje mi brzuch w jakiś miejscu, nie cały.

Ja biorę MagneB6 Forte w ilości 3x2 tabletki. Od jakichś 8 tygodni. I może od tego? No spe max biorę tylko jak twardnieje właśnie kawałek brzucha, lub mi to przeszkadza, bo w tym czasie to już może tak być.
 
Hej dziewczyny, pytanko o twardnienia brzucha do tych oczywiście, które tego doświadczają. Czy twardnieje wam cały brzuch? I jak często? I czy was to twardnienie jakoś boli? U mnie 24 tydzień i coś tam zaczyna twardnieć, bezboleśnie i u od góry brzucha, ale mam czasem dni, ze mi twardnieje co chwile, cały dzień praktycznie, a potem kilka dni spokoju i nie wiem czy się martwic
Mi w zasadzie codziennie sie tak napina caly brzuch. Dzis jest 20+4 tc. Czasem przy tym czuję ból, a czasem tylko to napięcie. Często rano po obudzeniu mam całą macice twarda. Jest też czasem tak, że dolem albo góra sie napina.
Możesz być, ze macica juz zaczyna ćwiczyć, ale teoretycznie nie powinno to wtedy byc bolesne chyba. Od początku mam zalecony oszczędny tryb życia - pamiętam, że z Młodym gin kazał mężowi emerytki w kościele z ławek przeganiać, żebym nie stała.
 
Hej dziewczyny, pytanko o twardnienia brzucha do tych oczywiście, które tego doświadczają. Czy twardnieje wam cały brzuch? I jak często? I czy was to twardnienie jakoś boli? U mnie 24 tydzień i coś tam zaczyna twardnieć, bezboleśnie i u od góry brzucha, ale mam czasem dni, ze mi twardnieje co chwile, cały dzień praktycznie, a potem kilka dni spokoju i nie wiem czy się martwic
U mnie obecnie 28+1 i mam tak od 8 tygodni. Czasami twardnieje pod pępkiem, jedna strona lub cały(to rzadziej). Mam przeważnie od 6-10 takich twardnien na dobę i lekarz mówi, że to jest jak na razie w miarę spoko. Czasami czuję takie wypychanie od wewnątrz, jak twardnieje i mija to uczucie.
Na pocieszenie mówił że 1% pacjentek z czymś takim rodzi wcześniej niż przed 35 tygodniem (to tak na pocieszenie mi mówił, żebym się mnie tym stresowała). A ile w tym prawdy, to nie wiem 🤔
 
Hej dziewczyny, pytanko o twardnienia brzucha do tych oczywiście, które tego doświadczają. Czy twardnieje wam cały brzuch? I jak często? I czy was to twardnienie jakoś boli? U mnie 24 tydzień i coś tam zaczyna twardnieć, bezboleśnie i u od góry brzucha, ale mam czasem dni, ze mi twardnieje co chwile, cały dzień praktycznie, a potem kilka dni spokoju i nie wiem czy się martwic
U mnie zazwyczaj prawa część brzucha twardnieje, bezboleśnie, od góry. Czasami z 10 razy dziennie, czasami 20 :/ U mnie 26+0
 
reklama
Do góry