reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dzień dobry Dziewczyny. Ja od dwóch dni czuje delikatne, parosekundowe twardnienie brzucha, ale nie po całości, zdarzają mi się tak 3, 4 razy dziennie. I do tego dzisiaj w nocy obudziłam się i dotykam brzucha już z przyzwyczajenia a on w połowie twardy... Nosz i oczywiście nie wiem, czy to normalne w 26tc, czy już jakąś patologia... Dobrze, że w poniedzielek wizyta... Muszę poprosić chyba lekarza o luteinę... Wszyscy piszą, że ma dobry wpływ na szyjke a ja jej nie mam i chyba czułabym się wewnętrznie spokojniejsza. Ech, te nasze rozkiminy...

Spokojnego dnia
 
reklama
Dzień dobry Dziewczyny. Ja od dwóch dni czuje delikatne, parosekundowe twardnienie brzucha, ale nie po całości, zdarzają mi się tak 3, 4 razy dziennie. I do tego dzisiaj w nocy obudziłam się i dotykam brzucha już z przyzwyczajenia a on w połowie twardy... Nosz i oczywiście nie wiem, czy to normalne w 26tc, czy już jakąś patologia... Dobrze, że w poniedzielek wizyta... Muszę poprosić chyba lekarza o luteinę... Wszyscy piszą, że ma dobry wpływ na szyjke a ja jej nie mam i chyba czułabym się wewnętrznie spokojniejsza. Ech, te nasze rozkiminy...

Spokojnego dnia

To normalne. Po 20 tygodniu są coraz mocniejsze skurcze. Ja teraz mam takie, że chwilami podbrzusze jak skała i pytałam lekarza, a on mi powiedział, że macica musi pracować. Najważniejsze, że nic nie boli i nie ma żadnych dziwnych wydzielin 🙂
Coś nam się wyciszyłaś ostatnio. Pewnie musisz mieć trochę zajęcia przy dzieciach 😊
 
Dokładnie, nie mam czasu :) ale wakacje za pasem :) choć nie wiem czy nie będzie więcej zajęć 😉 bo będą oczywiście NUDY.... :) muszę jakiś basen dzieciom zakupić, i dla mnie w upały też by się mógł przydać, chociaż patrząc na tą pogodę, która teraz jest liczę, że lato nie będzie aż tak upalne ;)

Czekam. Jeszcze 4 tygodnie i zabieram się za wyprawke, już nie moge się doczekać :)

Jestem, jestem z Wami cały czas :) czytam i kciuki trzymam ✊
 
To jest prawda to genetyka tu ma największe znaczenie. Ja jestem po 3 ciążach i nie mam na brzuchu ani jednego rozstępu. Mam delikatne na piersiach, ale to po okresie dojrzewania. A faktycznie nie smaruje się niczym, generalnie nienawidzę wszelkich samrowidel i nie smaruje się jak nie jestem w ciąży. Tylko gdy mam już mega sucha skórę, to raz na jakiś czas.
Ja właśnie genetycznie mogę mieć.. I mam duża skłonność do powstawania rozstępów, mało gdzie nie mam, nawet pod kolanami, tyle że dopiero po konkretnym napięciu skóry, na udach, biodrach, piersiach. Nie wiem co by było gdybym się nie smarowała w tej pierwszej ciąży. Ale też nie powiedziane, że miałabym więcej, zdaję sobie sprawę z tego. Ale zrobię wszystko, żeby maluszek był zdrowy. Ja sobie jakoś z nimi poradzę nawet jak się pojawią 😊
 
Mnie tez dwóch lekarzy mówiło ze nie muszę Leżeć tylko prowadzić oszczędny tryb życia ale się boje dzisiaj się naczytałam złych rzeczy i się teraz jeszcze bardziej nakręciłam a tyle tygodni przede mną ;((
Hej, nie czytamy nie czytamy jak masz ochotę o czymś poczytać ksiazka lub włącz tv. Ja przez takie czytanie nabawilam się nerwicy. To jest najgorsze co może być!!! Wiem że ciężko się powstrzymać, jeśli masz jakieś pytania dawaj tu a nie w Google😊 ja tu dziewczyna każde pytanie zadaje nawet nieraz głupie 😂
 
Dziewczyny jak to jest z tym pessarem czuje go jak aplikuje luteinę tak na długość palca tak ma być.
U mnie to wygląda tak. Jesli zatatwie potrzebę pesser podnosi się do góry i ledwo co wyczuwam palcem a jesli nie chodzę do łazienki 2,3dni mam go na pół palca 😊 tak jest już od 9 tygodni i lekarz cały czas mówi że super trzyma. Więc jeśli jelita są przepełnione po prostu pessar idzie w dół pod naciskiem.
 
Dzień dobry Dziewczyny. Ja od dwóch dni czuje delikatne, parosekundowe twardnienie brzucha, ale nie po całości, zdarzają mi się tak 3, 4 razy dziennie. I do tego dzisiaj w nocy obudziłam się i dotykam brzucha już z przyzwyczajenia a on w połowie twardy... Nosz i oczywiście nie wiem, czy to normalne w 26tc, czy już jakąś patologia... Dobrze, że w poniedzielek wizyta... Muszę poprosić chyba lekarza o luteinę... Wszyscy piszą, że ma dobry wpływ na szyjke a ja jej nie mam i chyba czułabym się wewnętrznie spokojniejsza. Ech, te nasze rozkiminy...

Spokojnego dnia
Hej, mi też brzuch co jakos czas twardnieje tak na chwilkę i puszcza teraz jak chodziłam na KTG mam bardzo dużo tych skurczy przepowiadajacych. Więc te chwilowe twardnienia są Oki😊 Mi się zaczęły też jakoś kolo 26 tygodnia .
 
Dziewczyny mam pytanie. Jak całą tą sytuację znoszą Wasi partnerzy/mężowie? Nie ukrywamy, to naprawdę trudne dla nas, ale i dla naszych najbliższych znaleźć się w takim położeniu.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie. Jak całą tą sytuację znoszą Wasi partnerzy/mężowie? Nie ukrywamy, to naprawdę trudne dla nas, ale i dla naszych najbliższych znaleźć się w takim położeniu.
Najpierw muszę sie pochwalić wczoraj była nasza rocznica ślubu dostałam piękne kwiaty i wymarzoną torebkę o której teraz mogłam tylko pomarzyć tyle niestety kasy idzie natych lekarzy!😔 byłam chwilowo zła na niego że kupił tą torebkę a teraz jeszcze trzeba robić wyprawkę dla Zosi a to naprawdę dużo kosztuje🤔 A teraz leżę i patrzę się na nią hehehe walnieta jestem zdrowo 😂 A jeśli chodzi o tą sytuację jest coraz ciężej jesteśmy tylko we dwoje nie mamy pomocy, do tego mój mąż ma własną firmę tam też zapier.... schudł mi już 4kg 😔 jak tylko wstanę na równe nogi będę go rozpieszczać na każde sposoby. Kochany jest sprząta pierze gotuję robi zakupy i do tego prowadzi własną firmę. Jestem z niego cholernie dumna ! ❤
 
Do góry