reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

O tuż to! Trafiłaś w punkt. Ja tak powiedziałam swojemu lekarzowi gdy kolejny raz wystałam się dwie godziny w kolejce na badanie by dowiedzieć się, że mi go nie zrobią. Wiesz co mi powiedział? Że nie odpowiada za wszystkich ale służba zdrowia już sobie nie radzi, a badania zrobić muszę. No w sumie kogo obchodzi w kolejce, czy u labo, czy w szpitalu czy jaam zagrożoną ciążę czy nie prawda? To tylko mój problem. Ale widzisz, to znaczy, że mimo iż to wszystko przeszłaś i nie urodziłaś, to Twoja szyjka tak szybko nie puści heh i to właśnie powiedział mi mój lekarz więc Twoja też tego nie zrobi 🙂😊
Dziś usłyszałam od tej babki że moja szyjka ma lepiej niż centymetr , mocno trzyma a mój lekarz powiedział że nie da się zmierzyć a jednak? i dziwi się że ja cały czas leżę, powiedziała że powinnam chodzić po domu do tego co 2 dni wyjść na krótki spacer A jeśli tak bardzo się boję to dostawać zastrzyki przeciw zakrzepowe czy jakis tak !!! No kur... w środę za tydzień mam wizytę u swojego gina już chyba taka milutka to nie będę!
 
reklama
Dziś usłyszałam od tej babki że moja szyjka ma lepiej niż centymetr , mocno trzyma a mój lekarz powiedział że nie da się zmierzyć a jednak? i dziwi się że ja cały czas leżę, powiedziała że powinnam chodzić po domu do tego co 2 dni wyjść na krótki spacer A jeśli tak bardzo się boję to dostawać zastrzyki przeciw zakrzepowe czy jakis tak !!! No kur... w środę za tydzień mam wizytę u swojego gina już chyba taka milutka to nie będę!
Ja biorę clexane może tez powinnaś brać
 
Witamy w niesławnym gronie i to do tego jakże zaszczytnym, bo jak to powiedziała nasza koleżanka z wątku (już po szczęśliwym rozwiązaniu i też z problemem szyjkowym) niewydolność ciśnieniowo-szyjkowa dotyka niewielki procent kobiet 🙂
Na początku jest bardzo trudno. Potem coraz lepiej. Nie martw się, kobiety z tą niewydolnością częściej donoszą ciążę, a nawet ją przenoszą niż ronią lub mają poród przedwczesny (ja - pierwszy poród z niewydolnością od 29 tyg w 41tyg i teraz druga ciąża niewydolność od 23tyg i teraz mam 30+3) na tym wątku się dzieją cuda. Lejki się zamykają, szyjki wydłużają, twardnieją, albo rozwarcie zanika, lub się skróci i stoi w miejscu. Każda z nas ma inną historię ale wszystkie tu jesteśmy i do porodu nam nie śpieszno i naszym lekarzom z każdym tygodniem też heh czasami mają więcej wiary niż my. 🙂
Rozwarcie od wewnątrz jest mniej niebezpieczne niż od zewnątrz tak jak u mnie, a rozwarcie od zewnątrz mam już 7tyg i muszę opiekować się dwuletnią córką i pessar trzyma i lekarz mi przepowiada poród w terminie. Wiadomo, muszę się oszczędzać. Bądź dobrej myśli. Życie piszę różne scenariusze ale my tutaj zakladamy tylko i wyłącznie dobre zakończenie. Nie martw się, będąc w szpitalu jesteś pod dobrą opieką i zawsze w razie jakich kolejek dolegliwości możesz liczyć odrazu na pomoc. My też Ci tutaj czas umilimy 😊

Edit: kurcze ten mój słownik jaja sobie robi. Ja mam od zewnątrz a nie od wewnątrz i od zewnątrz jest bardziej niebezpieczne 🙂
Dzięki, ja też mam w domu szkraba, chłopiec 3 latka - i tam nie było żadnego problemu. Poród cc... Więc nie wie co tej szyjce się teraz stało.
Dziś po założeniu tego pessar czuję się o niebo bezpieczniej, bo czwartek piątek to co chwila łzy l, sale leciały... Już widzę, że bycie tu będzie umileniem tych tygodni które przede mną. W kobietach siła!!!! 😊
 
Ja smaruje, ale u mnie zaczął się 32tc. Szybko machne kremem po brzuchu 2 razy dziennie i póki co nic nie wywolalam;) w pierwszej ciazy nie mogłam się smarować i mam pamiątkę.
Ja w pierwszej ciąży się wręcz oblewalam wszystkim przeciw rozstępom. Jadąc do porodu obejrzałam brzuch i dumna mówie do męża. Zobacz, opłacało się smarować...
A po porodzie, poszłam się umyć i spojrzałam w lusterko a tam 4 szramy. Po prostu po cc szybko mi się kurczyła macica więc skóra nie wytrzymała tego tempa. A ostatnia rzeczą wtedy była myśl o rozstępach.
Hm. Teraz brzucha nie mogę dotykac to aż się boję myśleć co może być ...
 
Ja tez zacznę jak będę w 32 tc tym bardziej ze mam skłonność do rozstepow
Ja w pierwszej ciąży się wręcz oblewalam wszystkim przeciw rozstępom. Jadąc do porodu obejrzałam brzuch i dumna mówie do męża. Zobacz, opłacało się smarować...
A po porodzie, poszłam się umyć i spojrzałam w lusterko a tam 4 szramy. Po prostu po cc szybko mi się kurczyła macica więc skóra nie wytrzymała tego tempa. A ostatnia rzeczą wtedy była myśl o rozstępach.
Hm. Teraz brzucha nie mogę dotykac to aż się boję myśleć co może być ...
Może nie będzie tak zle. Znam dziewczyny, które w ogóle się nie smakowały i nie mają rozstępów a znam też takie, które od kiedy zrobimy test smakowały się różnymi kreamami a rozstępy i tak mają. Geny...
 
Ja w pierwszej ciąży się wręcz oblewalam wszystkim przeciw rozstępom. Jadąc do porodu obejrzałam brzuch i dumna mówie do męża. Zobacz, opłacało się smarować...
A po porodzie, poszłam się umyć i spojrzałam w lusterko a tam 4 szramy. Po prostu po cc szybko mi się kurczyła macica więc skóra nie wytrzymała tego tempa. A ostatnia rzeczą wtedy była myśl o rozstępach.
Hm. Teraz brzucha nie mogę dotykac to aż się boję myśleć co może być ...
Mnie tak swędzi skóra że szok... także pewnie też będą rozstępy a też brzuszka nie mogę dotykać...no cóż 😁
 
reklama
Do góry