reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Nie straszcie.. ja mam 34+6 i praktycznie brak szyjki i 2cm rozwarcia :oops:
Nie straszymy. Różnie to bywa :-) pierwsza ciąża 34tc brak szyjki i rozwarcie na 1cm. Poród 37+4 :-) Także spokojnie się da wytrzymać, jeśli się leży. Porównuje się trochę do Kary88, bo szyjka nam się podobnie skracala przy podobnych objawach. Termin też mamy zbliżony, więc mam porównanie jak sytuacja postępuje :-)
 
reklama
Witam nowe koleżanki[emoji16]

Dzisiaj byłam na wizycie 36+5. Szyjki prawie nie ma, rozwarcie na 2cm[emoji39]
Młody waży 2600 +/-300g...przez 1,5 tyg spadł z 30 na 19 centyl, łożysko już trochę zwapniałe ehh...przepływy na szczęście ok[emoji16]

Najważniejsze że dotrwałam do bezpiecznego terminu!!!
Uff, teraz już masz z górki ;) Też miałam podobne problemy z łożyskiem w pierwszej ciąży, położyli mnie nawet na oddziale na obserwacji (to był również 36tc, podejrzewali hipotrofię, ale córeczka po prostu była drobna, urodziłam w 38 tc waga 2890). Teraz tylko życzyć Ci udanego porodu w niedalekiej przyszłości:)
 
Nie straszymy. Różnie to bywa :-) pierwsza ciąża 34tc brak szyjki i rozwarcie na 1cm. Poród 37+4 :-) Także spokojnie się da wytrzymać, jeśli się leży. Porównuje się trochę do Kary88, bo szyjka nam się podobnie skracala przy podobnych objawach. Termin też mamy zbliżony, więc mam porównanie jak sytuacja postępuje :-)
Niby tak.. nigdy nic nie wiadomo :) i tak się cieszę, że dotrwałam do tego tygodnia.. u mnie pierwsza ciąża i meega panika od 20tc przez tą szyjkę..nie wiem czy przez to świadomie zdecyduje się na drugie ;) super, że u was już bezpieczny czas :)
 
No pewnie że się zdarza,ale to jednak nie są standardowe porody;) ja w czwartek miałam 3/4cm (przez tydzień miałam 2cm), a urodziłam w piątek, od 5cm na patologii do pełnego rozwarcia minęły niecałe 3godziny, w sumie od 6cm do 10 w 30minut[emoji15], bo sprawdzałam w konwersacji z przyjaciółką. Jak ktoś ma daleko do szpitala,to może nie zdążyć;)
 
Hej ! Dziewczyny mam pytanie, brala ktoras z Was aspargin i jesli tak to w jakich dawkach?
Ja mam zalecone 2x1 dziennie, ale tego magnezu nie jest duzo (17 mg, potas 54 mg), wiec biore 2x2, ale mysle, ze to nie zaszkodzi.
 
reklama
Do góry