reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Właśnie nie wiem o co chodzi, ale jak leżałam w szpitalu przez 3 tygodnie pytałam kilku lekarzy o pessar, oni powiedzieli ze nie zakładają i nie stosują tego, bo nie wierzą w jego działanie (podobno w badaniach naukowych nie ma jednoznacznych wskazań do jego stosowania - a nawet więcej negatywnych przesłanek, jak mówiłam ze czytałam, ze pomagają to ich złościło...nie chce podawać szpitala ale jest jednym z lepszych w Polsce z 3 stopniem referencyjności ... naprawdę można zgłupieć od tych sprzecznych informacji ...
To nieźle, fakt nigdy to nie da 100% pewności ale w moim przypadku gdyby nie pessar to leżała bym plackiem w szpitalu. A tak mogłam więcej robic,bo szyjka zApiekla sie w pessarze i stoi w miejscu. Szpital a szpital - w 1 mowili to samo co Tobie(tez 3st.)-mają bardzo dobrze wyposażony oddział neonatologii.. a w drugim założyli i po kłopocie... :) dzięki temu juz 37+2 i dalej w dwupaku heh
 
reklama
Laski a ja mam pytanie, a nie mogę znaleźć w necie konkretnej odpowiedzi...

Po jakim czasie od podaniq zaczynają działać sterydy na rozwój płuc?
I ile się utrzymują w organizmie dziecka?
[emoji848]
 
Laski a ja mam pytanie, a nie mogę znaleźć w necie konkretnej odpowiedzi...

Po jakim czasie od podaniq zaczynają działać sterydy na rozwój płuc?
I ile się utrzymują w organizmie dziecka?
[emoji848]

Hej. Ja dostałam od lekarza informację że działa już w ciągu 2 dni, a ogólny czas działania to 7 dni. Dostałaś sterydy? Mi dali przy przyjeciu dzień po dniu dwie dawki (domięśniowo).
 
Hej. Ja dostałam od lekarza informację że działa już w ciągu 2 dni, a ogólny czas działania to 7 dni. Dostałaś sterydy? Mi dali przy przyjeciu dzień po dniu dwie dawki (domięśniowo).
Jeszcze nie dostałam...ale w każdej chwili może mnie skierować do szpitala dlatego pytam...on trochę zwleka chyba do tego skończonego 32 tc...albo mi się wydaje...
 
U mnie też było troszkę zwlekania, chyba oni chcą dobrze się wcelować. Ale to tylko po to miałabyś być w szpitalu? Jak tak to bez paniki :)
 
reklama
czy komuś udało się donosić/przenosić malenstwo mimo praktycznie braku szyjki i z delikatnym rozwarciem?
U mnie tak było w 34tc, donosiła do 37+4, pewnie bym jeszcze wylezala więcej, ale jak się dowiedziałam, że dziecko i łożysko dojrzałe to zaczęłam śmigać po mieszkaniu :D także da się, trzeba być dobrej myśli :)
 
Do góry