reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mój sposób też polecony od ginekologa a tej gwieździe instagrama jakoś nie ufam i omijam;)
Właśnie się zastanawiam czy rady mamaginekolog są dobre. O lezeniu czytałam że nie jest za tym i że to nie pomaga bo skąd możemy wiedzieć że jak byśmy chodzili by tak samo nie było.
 
reklama
Właśnie się zastanawiam czy rady mamaginekolog są dobre. O lezeniu czytałam że nie jest za tym i że to nie pomaga bo skąd możemy wiedzieć że jak byśmy chodzili by tak samo nie było.
Ja u niej sporo takich "kwiatków" kiedyś znalazłam i bardzo się zniechęciłam. Nie zaglądam, ufam swojemu lekarzowi, swojej wiedzy i intuicji
 
A nawet nie wiem kto to, przedtem o niej nie słyszałam, ale rzeczywiście popularna kobitka... Jakie herezje prócz tego braku potrzeby leżenia głosi?
 
@Ika88 ze mthfr nie powoduje poronien, nie wymaga heparyny, ze tylko w Polsce mutacja ta jest popularna. Hmm. Ogólnie to ja się niezbyt wczytuje w jej artykuły, ale oglądam instastory, teraz chyba wydaje książkę kucharska i mocno promuje sklep mamaginekolog. Nie oszukujmy się, ale ona ma zaledwie kilka lat praktyki lekarskiej, wiec nie ma się co dziwić, ze te jej kwiatki to jeszcze bardziej habrezie niż piękne dla oka okazy :p
 
A nawet nie wiem kto to, przedtem o niej nie słyszałam, ale rzeczywiście popularna kobitka... Jakie herezje prócz tego braku potrzeby leżenia głosi?
Ika już nie pamiętam, bo to kilka lat temu był taki boom na nią, od tamtej pory nie wchodzę,bo wiem,że jakiś bazar zrobiła [emoji23] więc już tym bardziej mnie od niej odrzuca. No dla mnie to nie jest żaden autorytet
 
Dziewczyny z czystej ciekawości, jakie jest Wasze zdanie na temat wózków 3w1? Czytałam że spacerowki są ciężkie, a foteliki do samochodu nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem i lepiej kupić oddzielnie wszystko.
 
Dziewczyny z czystej ciekawości, jakie jest Wasze zdanie na temat wózków 3w1? Czytałam że spacerowki są ciężkie, a foteliki do samochodu nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem i lepiej kupić oddzielnie wszystko.
Fotelik na pewno kupiłabym atestowany, najlepiej po testach ADAC itp. Zadnych no name'ow, to zwykle antymandaty, a przecież chodzi o życie i zdrowie naszych dzieci. Na niektórych rzeczach da się oszczędzić, na bezpieczeństwie nie. Do niektórych zestawów 3w1 są dołączane już bezpieczne foteliki. Wózki generalnie są ciężkie- ale np taki valco snap jest lekki (spacerowke ma genialna, gondola mi się wcale nie podoba). Ja kupiłam jedo koda. Nosić go nie będę, a chce,żeby był solidny-poprzednim wózkiem jedo jeździłam przez trójkę dzieci, obecnie ma 10lat i właściwie tylko koła są do wymiany (guma sparciala i nie trzyma powietrza), paski (jest na skórzanych pasach i też się zniszczyły) i hamulec. Oddałam go potrzebującej mamie, która niewielkim kosztem go sobie naprawi. Koda jest bardzo zwrotny, dobrze amortyzowany, ma bardzo dużą gondole (jak każdy jedo) co dla mnie ma ogromne znaczenie, bo 5 miesięczniak w kombinezonie musi się zmieścić do gondoli. Mam dookoła sporo terenu z wybojami, więc spacerówkę czołg też chciałam mieć. Na potem mam smiki thunder, bardzo lekka i zajmująca mało miejsca. Podsumowując- jestem na tak, ale tylko z dobrym fotelikiem. Jeśli ktoś jeździ po równym terenie to kupiłabym tylko gondole, potem jakąś fajną lekka spacerówkę i oddzielnie dobry fotelik.
 
Dziewczyny z czystej ciekawości, jakie jest Wasze zdanie na temat wózków 3w1? Czytałam że spacerowki są ciężkie, a foteliki do samochodu nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem i lepiej kupić oddzielnie wszystko.
Ja kupiłam wozek 2 w 1, Cybex Balios S (tylko ta nowa edycja z 2019r) w gondoli i tak maluch nie pojeździ zbyt długo, ja sugerowałam się spacerówka. Jest mega lekka wiec wniosę na 4 pietro, zgrabna no i przede wszystkim funkcjonalna. Fotelik z baza kupujemy oddzielnie. Dopóki mąż nie zaczal interesować się tematem i dopóki oglądałam tylko online to mieliśmy upatrzony jakiś bebetto 3 w 1, ale dzisiaj wiem ze bym żałowała mimo, ze jeszcze z wózka nie korzystam ;) foteliki w tych 3 w 1 to są najtańszej jakości i tak jak piszesz niezbyt bezpieczne wg mnie... no i nie wyobrazam sobie jeździć z dzieckiem bez tej bazy właśnie, zamiast na drogę patrzyłabym w lusterko na małego czy się fotelik gdzieś nie wyślizgnął zapięty tylko pasami...
 
Fotelik bez bazy też jest ok, o ile jest dobrze zamocowany. Dobrze zapięty nie ma prawa drgnąć- wiem bo umiem tak zapiąć;) warto się poradzić w sklepie 8gwiazdek, tyłem.pl. jest coraz więcej takich miejsc z doradztwem, gdzie uczą poprawnego montażu
 
reklama
Ja kupiłam wozek 2 w 1, Cybex Balios S (tylko ta nowa edycja z 2019r) w gondoli i tak maluch nie pojeździ zbyt długo, ja sugerowałam się spacerówka. Jest mega lekka wiec wniosę na 4 pietro, zgrabna no i przede wszystkim funkcjonalna. Fotelik z baza kupujemy oddzielnie. Dopóki mąż nie zaczal interesować się tematem i dopóki oglądałam tylko online to mieliśmy upatrzony jakiś bebetto 3 w 1, ale dzisiaj wiem ze bym żałowała mimo, ze jeszcze z wózka nie korzystam ;) foteliki w tych 3 w 1 to są najtańszej jakości i tak jak piszesz niezbyt bezpieczne wg mnie... no i nie wyobrazam sobie jeździć z dzieckiem bez tej bazy właśnie, zamiast na drogę patrzyłabym w lusterko na małego czy się fotelik gdzieś nie wyślizgnął zapięty tylko pasami...
Ja w 1szej ciąży miałam kupić bebetto Holland w tej też zdecydowaliśmy się na bebetto, to że wózek jest 3 w1 nie oznacza , że fotelik będzie zły, bo my akurat kupiliśmy bebetto 42 z fotelikami maxi cossi tylko wystarcza adaptery :)
A no i podobno spacerówki faktycznie są ciężkie, ale to i tak z założeniem z, że zmienię szybko na lzejsze
 
Ostatnia edycja:
Do góry