reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@olaa90 Hmm ja nie mam tepych boli (chyba ) [emoji14] doprecyzuk bo moze nie rozumiem. Mnie od ppczatku ciazy boli podbrzusze jak na @ i poki xo wszystko bylo ok. No oprocz szyjki ale to w okolicy 18tc a bole mialam od 5tc... dlatego dostawalam duze dawki duphastonu i luteiny
Ja chyba nie mam skurczy na to wychodzi... co lekarz to inna teoria mi 1 z gin tlumaczyl ze skurcz trwa max 3 min i konoec a jak boli mnie 15 czy 20 min to albo bol bo bol albo stawianie sie ale jak nie bolo.mega to nic zlego ale.. co lekarz to teoria.. ponoc ile ciaz tyle przypadków i objawow..


@Paula_12345 a co z tym CRP? Czy ty przy szwie bralas cos dopochwowo zeby zmniejszyć ryzyko infekcji?
 
reklama
@Oczekujaca123 bo mi np kuzynka mówiła ze czasem czuje taki coś jak by bol jak na okres kilka sekund i to jej mija jakoś samo i mi się pytała czy to jest skurcz , ja się zastanawiam czy to skurcz czy to np to rozciąganie macicy. Tak jak piszesz, ile lekarzy tyle teorii... niektórzy tez mówią , ze jelita i wzdęcia tez mogą dawać bóle jak na @ ..wiec się zastanawiam skąd człowiek będzie wiedział ze ma skurcze ... czy to się da przeoczyć ...
 
@Oczekujaca123 bo mi np kuzynka mówiła ze czasem czuje taki coś jak by bol jak na okres kilka sekund i to jej mija jakoś samo i mi się pytała czy to jest skurcz , ja się zastanawiam czy to skurcz czy to np to rozciąganie macicy. Tak jak piszesz, ile lekarzy tyle teorii... niektórzy tez mówią , ze jelita i wzdęcia tez mogą dawać bóle jak na @ ..wiec się zastanawiam skąd człowiek będzie wiedział ze ma skurcze ... czy to się da przeoczyć ...
Ja juz opanowalam ze wiekszosc mpich rzekomych twardnien to wzdecia [emoji14] ale lactulosum espumisan i jest lzej. Teraz mnie np tak zaklulo w pochwie jakby mi szew wyszedl... ;p no nic zobaczymy jutro na badaniu.

Prawda jest taka ze zrobilam juz wszysyko co moglam.

A bol jak na okres kilka sekund to moze sie podobno zdarzyc tak mi gim mowila ale ja taki mam non stop :D
 
@olaa90 Hmm ja nie mam tepych boli (chyba ) [emoji14] doprecyzuk bo moze nie rozumiem. Mnie od ppczatku ciazy boli podbrzusze jak na @ i poki xo wszystko bylo ok. No oprocz szyjki ale to w okolicy 18tc a bole mialam od 5tc... dlatego dostawalam duze dawki duphastonu i luteiny
Ja chyba nie mam skurczy na to wychodzi... co lekarz to inna teoria mi 1 z gin tlumaczyl ze skurcz trwa max 3 min i konoec a jak boli mnie 15 czy 20 min to albo bol bo bol albo stawianie sie ale jak nie bolo.mega to nic zlego ale.. co lekarz to teoria.. ponoc ile ciaz tyle przypadków i objawow..


@Paula_12345 a co z tym CRP? Czy ty przy szwie bralas cos dopochwowo zeby zmniejszyć ryzyko infekcji?
Na crp mam zrobić jutro posiew moczu i powtórzyć badanie ogolne moczu. Jak będzie w moczu więcej niż 5 leukocytów to mam wziąć antybiotyk na który dostałam receptę. To chyba byłby już 10 antybiotyk w ciąży :/

Biore od szwu nadal 2 razy w tygodniu macmiror i doustnie 2x trivagin codziennie
 
Na crp mam zrobić jutro posiew moczu i powtórzyć badanie ogolne moczu. Jak będzie w moczu więcej niż 5 leukocytów to mam wziąć antybiotyk na który dostałam receptę. To chyba byłby już 10 antybiotyk w ciąży :/

Biore od szwu nadal 2 razy w tygodniu macmiror i doustnie 2x trivagin codziennie
A twn macmiroro to tu w szpitalu sugerowali czy twoj gin? Trivagin i provag biore caly czas
Ja po tym szwie boje sie cokolwiek tam wlozyx ;p az sie boje jutrzejszego badania... :o
 
A twn macmiroro to tu w szpitalu sugerowali czy twoj gin? Trivagin i provag biore caly czas
Ja po tym szwie boje sie cokolwiek tam wlozyx ;p az sie boje jutrzejszego badania... :o
Moj gin tak mi zalecił :) spokojnie, ten stan minie po kilku dniach, jak przestaniesz plamić to już normalnie tam wszystko funkcjonuje
 
@Oczekujaca123 bo mi np kuzynka mówiła ze czasem czuje taki coś jak by bol jak na okres kilka sekund i to jej mija jakoś samo i mi się pytała czy to jest skurcz , ja się zastanawiam czy to skurcz czy to np to rozciąganie macicy. Tak jak piszesz, ile lekarzy tyle teorii... niektórzy tez mówią , ze jelita i wzdęcia tez mogą dawać bóle jak na @ ..wiec się zastanawiam skąd człowiek będzie wiedział ze ma skurcze ... czy to się da przeoczyć ...
Kobieta nie wie i lekarz tez niestety nie wie - mój sam to przyznaje. Ile to już razy pytałam różnych ginekologów przy różnych okazjach, czy to co czuję, to są skurcze, zawsze mi odpowiadali, że nie sądzą, ale na pytanie, czy wobec tego mogę odstawić tokolityki, to już każdy się bał i mówił, że lepiej brać dalej.
U mnie zbliżająca się biegunka daje bóle jak na @, wzdęcia i inne problemy jelitowe podobnie. Każda chyba musi sobie to sama wyczuć.
 
A ja jestem po ostatniej wizycie u mojego prowadzącego, @Zzzzzz młoda dziś waży 2450. Także jest bardzo mała, ale przepływy są jak mowil lekarz idealne.
W poniedziałek mam jeszcze iść na KTG.
W następny czwartek zdjęcie szwu i już do porodu w szpitalu. Czekają mnie okrągłe urodziny na oddziale :( i tłusty czwartek pewnie też :p
Mówil lekarz że szyjka jest tak miekka że powinno pójść szybko.
O to w tym samym dniu będę miała ściągany szew:)
 
@Oczekujaca123 bo mi np kuzynka mówiła ze czasem czuje taki coś jak by bol jak na okres kilka sekund i to jej mija jakoś samo i mi się pytała czy to jest skurcz , ja się zastanawiam czy to skurcz czy to np to rozciąganie macicy. Tak jak piszesz, ile lekarzy tyle teorii... niektórzy tez mówią , ze jelita i wzdęcia tez mogą dawać bóle jak na @ ..wiec się zastanawiam skąd człowiek będzie wiedział ze ma skurcze ... czy to się da przeoczyć ...

Też się z tym zgadzam, że ilu lekarzy tyle teorii i mnie też jakieś tam bóle, rozciągania towarzyszą od początku ciąży.
 
reklama
Ja juz opanowalam ze wiekszosc mpich rzekomych twardnien to wzdecia [emoji14] ale lactulosum espumisan i jest lzej. Teraz mnie np tak zaklulo w pochwie jakby mi szew wyszedl... ;p no nic zobaczymy jutro na badaniu.

Prawda jest taka ze zrobilam juz wszysyko co moglam.

A bol jak na okres kilka sekund to moze sie podobno zdarzyc tak mi gim mowila ale ja taki mam non stop :D

Ja mam bardzo twardy jak się najem (a wpychają mi dwa kawałki mięsa , które mam jeść wg zaleceń lekarza) i później schizuje że mam twardy brzuch.
 
Do góry