reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja dostałam skierowanie od mojego ginekologa. Tylko Ty Kochana musisz jeszcze troszkę na te sterydy poczekać bo je można chyba podać dopiero po 24tc (możliwe ze się myle wiec koniecznie dopytaj swojej gin). Ale Twoją gin jest ogarnięta wiec napewno będzie o tym pamiętać i profesor zresztą też :)
Wiem wiem, ze od 24 tyg. Ale na wizycie u niej bede juz w 21tc wiec podpytam. Czy skoro taki problem z szyjka mialam to czy warto profilaktycznie podac czy jednak czekamy jak sytuacja bedzie sie rozwijac.
 
reklama
Wiem wiem, ze od 24 tyg. Ale na wizycie u niej bede juz w 21tc wiec podpytam. Czy skoro taki problem z szyjka mialam to czy warto profilaktycznie podac czy jednak czekamy jak sytuacja bedzie sie rozwijac.
Myślę że że względu na Twoje problemy z szyjka i ciążę bliźniaczą będą chcieli Ci podać profilaktycznie. Szczerze mówiąc to sama jestem ciekawa :) a masz z mężem konflikt krwi?
 
Moze i pomagaja na pluca ale moze On zna tez druga strone. Nie wiem. Musialam mu zaufac. I sie udalo.
 
Dziewczyny mam glupie pytanie...kojarzycie jak czasen macie drganie lydki czy reki... i np ja czuje takie drganie jedno lub dwa co jakis czas w roznych miejscach na brzuchu takie w sumie mocniejsze skurczenie, ale w 1 miejscu potem znow w innym... czy to mozliwe ze to ruchy ? Czy skurcze? Bo glupieje ;]
 
@Oczekujaca123 myślę, ze po tylu problemach i wizytach w szpitalu na pewno dostaniesz sterydy. Rozmawiałam dziś o nich z koleżanką położną, twierdzi, że to różnie bywa, u niektórych dzieci zadziałają super, u innych słabiej i nie ma to nawet znaczenia w którym tygodniu są podane.
Ja też czasem mam problem z rozróżnieniem, czy to skurcz czy dziecko się właśnie rozpycha, niektóre ruchy są w odczuciu bardzo podobne do twardnienia.
 
Wiem wiem, ze od 24 tyg. Ale na wizycie u niej bede juz w 21tc wiec podpytam. Czy skoro taki problem z szyjka mialam to czy warto profilaktycznie podac czy jednak czekamy jak sytuacja bedzie sie rozwijac.
Jak byłam w 28tc na wizycie u swojego gina to zapytałam się, czy mam jechać do szpitala żeby profilaktycznie dali mi zastrzyk na rozwinięcie płuc, to powiedział, że bez sensu, bo sterydy działają tylko przez krótki czas, więc nie ma co się faszerowac niepotrzebnie.
 
reklama
Mnie moja gin raz chciala dac raz nie chciala. Jak skonczylam 24tc to dostałam skierowanie do szpitala od niej na sterydy (patowa sytuacja szyjka leciał w dol). Tam stwierdzili że nie dadzą. Później w ok 30 tc (sytuacja ******o ale stabilnie) poprosilam ja o sterydy to powiedziala ze nie, bo nie ma aż takiej potrzeby a nie jest obojętnne na serce.

moje pierwsze ruchy to takie pulsowanie bardzo nisko jak lezalam na plecach. To było ok 16/17 tc. Na początku myslalam ze to jakaś żyła i się denerwowałam że mi tak do końca ciąży zostanie. 19 tc juz porządne ruchy. Ale to może dlatego że mam łożysko na tylniej ścianie a i Zuza bardzo ruchliwa.
 
Do góry