reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Naysan magne b6 jest dobry a drżenie powieki mozesz mieć tez od niedoboru potasu. Bierz aspragin 2x2.

Slow magnez to wielki szit. Ma tlenek magnezu ktory sie zle przyswaja.

U mnie okropny bol krocza. Nie moge chodzić ani przekrecic sie na lozku. Tak strasznie boli. Kazali mi duzo lezec by sie nie rozkrecilo cos na koniec. Cc w piatek ok 8 rano trzymac kciuki.
 
reklama
@Wiewióreczka87 przy przezpochowym tak - oczywiście pusty pęcherz, ale mój lekarz nie robi przezpochwowo, żeby nie podrażniać szyjki. Zawsze bada przez powłoki brzuszne, dlatego na pełnym, bo wtedy ją dobrze widać. A co do skurczy - jeśli są jakieś, to do jakich wartości sięgają na ktg, masz w tym może rozeznanie?
@kb.karola90 ja też nie mogłam się doczekać trójki z przodu, ale nim to się stało, różne wieści na temat mojego dzieciątka tak mnie zdołowały, że już się nawet chyba tym nie umiem cieszyć. Sama już nie wiem, czy mam jakieś cele w tej chwili, jak pomyślę, że być może czeka nas operacja zaraz po urodzeniu, to się wszystko rozsypuje i juz chyba na nic nie czekam, tylko poddaje się biegowi wydarzeń.
@olaa90 slow mag u mnie słabo się przyswajał, ale magne b6 forte tak samo - biorę tego na pęczki, a i tak cały czas mam drżenie powiek i w wynikach z krwi magnez wychodzi niski, więc cholera wie..
Rano krwawilam - mialam zawal [emoji14] ale ponoc normalnie teraz sobie troche brudze na.pomaranczowo. brzich ponoc miekkie moze bolec jak na okres. Tetaz M gada z profesorem bo chce zeby byl 2gim prowadzacym i chce dopytac jak dalej zyc z tym szwem bo mi tak glupio przy wszystkich w sensie nie lubie na obchodzie tlumnie opowiadac o objawach.

Jesli macie drgania lydek czy powiek trzeba dorzucic potas ja polecam potas organiczny z naturell przy duzych skurczach bralam 3x2 a teraz to tak 3 x1 dorzuxam sobie na dzien czasem co drugi dzien ;)
 
Dziewczyny, szok! Wczoraj dzwoniłam, żeby się zapisać na echo serca dziecka na nfz i mi dali termin za miesiąc, ale nie chceli zarejestrować bez skierowania, które mój lekarz miał już dla mnie w teczce. Dziś ze skierowaniem zadzwoniłam i nagle jednak za tydzień!! Ale tak czy tak uważam, ze to żenujące, że tylko 2 ośrodki w Krakowie to robią.
Naysan, czy lekarz prywatny wystswil ci skierowanie na nfz na echo? Jaki powod? Przepraszam.ale nie pamietam :(
 
Rano krwawilam - mialam zawal [emoji14] ale ponoc normalnie teraz sobie troche brudze na.pomaranczowo. brzich ponoc miekkie moze bolec jak na okres. Tetaz M gada z profesorem bo chce zeby byl 2gim prowadzacym i chce dopytac jak dalej zyc z tym szwem bo mi tak glupio przy wszystkich w sensie nie lubie na obchodzie tlumnie opowiadac o objawach.

Jesli macie drgania lydek czy powiek trzeba dorzucic potas ja polecam potas organiczny z naturell przy duzych skurczach bralam 3x2 a teraz to tak 3 x1 dorzuxam sobie na dzien czasem co drugi dzien ;)
Napisz co profesor powiedział odnośnie funkcjonowania ze szwem.Ciekawa jestem czy bedzie się to pokrywać z tym co mi powiedziano.
 
A magneb6 można jeszcze łączyć z tym asparginem? Nie zaszkodzi dziecku?
Ten magneb6 zacząć od dawki 3x1 czy od razu 3x2 ? Wiem, ze te moje pytania to czasem jak by mnie ktoś w łeb piżnął ale już tyle się tego olykalam od początku, ze dopiero teraz zaczyna to do mnie docierać (duphaston,luteina,encorton,acard,besins,witaminy,no spa,magnezy,dha... plus clexane)...
 
Ola jak masz magne b6 forte to bierz 3x1 a aspargin 2x2. A jak amsz magne b6 zwykly to bierz 3x2 plus aspargin 2x2. Nie zaszkodzi to dziecku magnez bardzo wazny i potas w ciazy.
 
Olaa90 ja bipre 3x2 maglek b6 (to samo co magne b6) bo opcja 3x1 na mnie nie dzialala. Do tego potas ten co pisalam. Bez problemu magmez mozna laczyc z potasem a nawet czesto sie tak zaleca.

Co do rozmowy z profesorem - to on ze mna wiele nie gada bo jak sie okazalo moja lekarka chyba mu przedstawiła jak to ze mna jest ciezko i lepiej mnie nie denerwowac ;p wiec jako facet mowi co musi... aleeee juz z moim mezem byl mega rozmowny.. moj zabieg porownal do naprawy auta ktore ma ciezko dostępne elementy i podwozie ale sie udalo i on jest zadowolony...
i teraz pytanie do was na ile razy macie zawiazany szew...?
Bo ja podobno na 4 wezly ! (Mowil to jakby to bylo wiecej niz zwykle)
Ze zrobil to tak dokladnie ze musi wytrzymac i dlatego mial tyle komplikacji o tyle to trwalo. Moge chodzic z kanapy na lozko i z lozka na kanape (to pewnie zart) bo od razu dodal ze po powierzchni plaskiej zaleca krótkie spacery ale ! Schodow unikac w sensie schodze soboe jade do lekarza potem idę na krotki spacerek i wchodzę i spokoj.... w sensie ze jak zejde rano to wchodze dopiero po jakims odpoczynku u mamy, babci, czy gdzies na kocyku a nie ze schodze i wchodzę co chwile czy kilka razy dziennie. Nie sprzatam, nie schylam sie, nie kucam nie skacze nie cwicze, ale zyje. nie mogę ciagle lezec bo mam trombofilie i sobie zaszkodze bo moge dostac zakrzepu mam tez dyskopatie no wiec zaleca mi mega oszczędny tryb zycia ale nie koniecznie w pozycji lezacej. On wierzy ze szew utrzyma a mowi ze rzadko jest taki pewien.... no i oczywiscie bd mnie przyjmował kiedy chce jest w stalym kontakcie z moja gin (tu dowiedzualam sie ze najwidoczniej dlatego jest w rozmowach ze mna taki ostrożny bo pewnie mu wszysyko przedstawila).
Moge brac relanium ,spasmoline i nospe jak juz mam szew to nie zaszkodzi ale poleca bardziej spasmoline i relanium. Odstawjl mi luteine i duphaston ! (O duphaston dowiedzielam sie dzis, le i tak bede brala do wizyty u mojej gin) raz w miesiacu bede miala u niego wizyte tak sie umowilismy chyba zeby sie cos dzialo. Z bolem przyjezdzam na oddział dopiero jak spasmolina i relanium nie pomaga. Musze wyluzowac bo wykoncze siebie i swoją macice. Jutro badanie i jak bd trzymal to bd ok.
Ola jak masz magne b6 forte to bierz 3x1 a aspargin 2x2. A jak amsz magne b6 zwykly to bierz 3x2 plus aspargin 2x2. Nie zaszkodzi to dziecku magnez bardzo wazny i potas w ciazy.
 
@Naysan ja miałam na ktg linię skurczów sięgającą od 20 do 40, ale to nie wartość ma znaczenie, a kształt wykresu. Jeśli linia jest regularna na tym samym poziomie lub są krótkie piki, to to nie skurcze. Ale jeśli są tzw. domki czyli pik w górę, utrzymuje się dłużej i dopiero spada do wcześniejszego poziomu, to to jest skurcz. Nie wiem czy jasno tłumaczę ;)

@olaa90 u mnie mierzą raz tak, raz tak ale zawsze dopochwowo. Z magnezu koniecznie Magne B6 i Aspargin Max - biorę łącznie 8 tabletek dziennie.
 
@Oczekujaca123 ze schodamk prawda. Sama mam lazienke i sypialnie na gorze a salon i kuchnie na dole. Rano jak zeszlam na dol to wchodizlam dopiero wieczorem po schodach bu sie umyc. A pozniej nawet jak bylo gorzej przenioslam sie ze spaniem do salonu.
 
reklama
Jednak duphaston zostawiony polozna sie pomylila... [emoji1787] takze nadal biore 3x2 duphaston, neoparin 100, acard kazal odstawic ale to sobie skonsultuje z moja gin, do tego mase witamin i tabletki na cisnienie mi zzmniejszyli dawke bo mam coraz nizsze
Luteina odstawiona troche sie boje ale szczerze mowiac tak mnie tam wszystko boli ze nie ma.ochoty nic tam pchać... no i plamie troche.
 
Do góry