reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Naysan wyobraź sobie minę gina jak usłyszał o tych motylach, zapadła cisza po czym on i mój mąż zaczęli się śmiać:errr: kurde no to 1 połowa ciąży to inne zmartwienia teraz inne , szyjka + wszystkie centyle ... lepiej już nic nie czytać , a już na pewno nie porównywać bo kuku na muniu.... ja już mam
 
reklama
Powiem Ci szczerze ze ja to już niczego nie analizuje. Tzn np ostatnio wyszły mi ketony w moczu to zamiast najpierw panika to powtórzyłam badanie i już było ok :) teraz wyznaczamy sobie małe cele i do nich właśnie dążę i naprawdę o wiele lepiej się czuje i psychicznie i fizycznie i emocjonalnie :) i moja rodzina tez na tym zyskała :)
Zgadzam się, ja tez widzę różnicę, jeśli tylko uda mi się osiągnąć ten szczyt marzeń - nie przejmować się.
Jaki jest Twój najbliższy cel? Widzę, że jesteś dzień dalej niż ja.
@olaa90 też bym chciała nic nie wiedzieć, o niczym nie mieć pojęcia. Bo oczywiście mój gin w niczym nie widzi problemu, podobnie jak i szanowny mąż.
 
A wyobrażacie sobie żyć w pokoleniu powiedzmy naszych matek? Zero usg, mierzenia szyjek? Lepsza nieświadomość czy wszystko podane jak na tacy?
 
@Naysan, usg dopochwowe szyjki tylko na opróżnionym pęcherzu! Jak pęcherz jest pełny to długość wychodzi przekłamana - ma więcej mm niż powinna. Inaczej jest przy usg przezbrzusznym.
Na ktg skurczów brak, a tętno wysokie, ale OK.

@luigi89 a masz może zdjęcie tej szyjki?

@Oczekujaca123 jesteś mistrzynią rysunku :D Bardzo dobrze to zobrazowałaś.

@olaa90 ostatnio gin mi pokazał sztuczkę...włożył odrobinę głębiej usg do pochwy i nagle szyjka wydłużyła się o 100% i zniknęło rozwarcie ;) Więc wszystko ma znaczenie. Pecherz, dociśnięcie usg, piąstki pod pupą... USG szyki można porównać tylko od tego samego lekarza i zawsze trzeba się wcześniej wysikać - nawet te 5 ml ;)

@kb.karola90 masz rację, stres bardzo źle wpływa na macicę i szyjkę. Mój profesor powtarza mi to co wizytę. Miałam też kilka sytuacji, że dopadł mnie stres z zaskoczenia - np. odbieram tel. z nieprzyjemną wiadomością i macica jakby z automatu się postawiła.

@Ika88 kiedyś była straszna umieralność przy porodzie, zarówno maluchów jak i matek. Dziś z mamą na ten tema rozmawiałam (70 lat), że w każdej rodzinie były po 2 przypadki, że dzieci nie przeżyły. Więc teraz schiza straszna z tymi badaniami, netem, ale np. od 28 tc jest przeżywalnosc bodajże 98% :)
 
@Naysan, usg dopochwowe szyjki tylko na opróżnionym pęcherzu! Jak pęcherz jest pełny to długość wychodzi przekłamana - ma więcej mm niż powinna. Inaczej jest przy usg przezbrzusznym.
Na ktg skurczów brak, a tętno wysokie, ale OK.

@luigi89 a masz może zdjęcie tej szyjki?

@Oczekujaca123 jesteś mistrzynią rysunku :D Bardzo dobrze to zobrazowałaś.

@olaa90 ostatnio gin mi pokazał sztuczkę...włożył odrobinę głębiej usg do pochwy i nagle szyjka wydłużyła się o 100% i zniknęło rozwarcie ;) Więc wszystko ma znaczenie. Pecherz, dociśnięcie usg, piąstki pod pupą... USG szyki można porównać tylko od tego samego lekarza i zawsze trzeba się wcześniej wysikać - nawet te 5 ml ;)

@kb.karola90 masz rację, stres bardzo źle wpływa na macicę i szyjkę. Mój profesor powtarza mi to co wizytę. Miałam też kilka sytuacji, że dopadł mnie stres z zaskoczenia - np. odbieram tel. z nieprzyjemną wiadomością i macica jakby z automatu się postawiła.

@Ika88 kiedyś była straszna umieralność przy porodzie, zarówno maluchów jak i matek. Dziś z mamą na ten tema rozmawiałam (70 lat), że w każdej rodzinie były po 2 przypadki, że dzieci nie przeżyły. Więc teraz schiza straszna z tymi badaniami, netem, ale np. od 28 tc jest przeżywalnosc bodajże 98% :)


@Wiewióreczka87 niestety nie mam bo było USG przed krążkiem robione w szpitalu "na szybko".

Dziewczyny mnie dopadła jeszcze jelitowa na to wszystko. Mąż miał w niedzielę ale myśleliśmy że się zatruł ... A to jednak wirus. Masakra :(
 
Zgadzam się, ja tez widzę różnicę, jeśli tylko uda mi się osiągnąć ten szczyt marzeń - nie przejmować się.
Jaki jest Twój najbliższy cel? Widzę, że jesteś dzień dalej niż ja.
@olaa90 też bym chciała nic nie wiedzieć, o niczym nie mieć pojęcia. Bo oczywiście mój gin w niczym nie widzi problemu, podobnie jak i szanowny mąż.
U mnie dzisiaj 30+5. Kolejny cel to 32tc. A jak dotrwam do 34tc to wypije butelkę coli :D
@Naysan, usg dopochwowe szyjki tylko na opróżnionym pęcherzu! Jak pęcherz jest pełny to długość wychodzi przekłamana - ma więcej mm niż powinna. Inaczej jest przy usg przezbrzusznym.
Na ktg skurczów brak, a tętno wysokie, ale OK.

@luigi89 a masz może zdjęcie tej szyjki?

@Oczekujaca123 jesteś mistrzynią rysunku :D Bardzo dobrze to zobrazowałaś.

@olaa90 ostatnio gin mi pokazał sztuczkę...włożył odrobinę głębiej usg do pochwy i nagle szyjka wydłużyła się o 100% i zniknęło rozwarcie ;) Więc wszystko ma znaczenie. Pecherz, dociśnięcie usg, piąstki pod pupą... USG szyki można porównać tylko od tego samego lekarza i zawsze trzeba się wcześniej wysikać - nawet te 5 ml ;)

@kb.karola90 masz rację, stres bardzo źle wpływa na macicę i szyjkę. Mój profesor powtarza mi to co wizytę. Miałam też kilka sytuacji, że dopadł mnie stres z zaskoczenia - np. odbieram tel. z nieprzyjemną wiadomością i macica jakby z automatu się postawiła.

@Ika88 kiedyś była straszna umieralność przy porodzie, zarówno maluchów jak i matek. Dziś z mamą na ten tema rozmawiałam (70 lat), że w każdej rodzinie były po 2 przypadki, że dzieci nie przeżyły. Więc teraz schiza straszna z tymi badaniami, netem, ale np. od 28 tc jest przeżywalnosc bodajże 98% :)
Ja niestety kilka razy doswiadczylam takiej histerii ze nie mogłam się uspokoić, bardzo się wtedy bałam o tą cholerna szyjkę. Poza tym nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam, teraz chyba swoją cegiełkę dołożyły hormony :( ale ja już teraz naprawdę wyluzowalam i radze tak wszystkim chociaż wiem ze to bardzo trudne :)
 
@kb.karola90 ja znowu odczuwam od nocy dzisiejszej to okropne uczucie jak by mi dziecko głowa cisnęlo w szyjkę, ale kopie mnie bardzo nisko w dole brzucha wiec tam chyba musi mieć nogi nie głowę, już nie wiem wiec czy to znowu moja psychika. Instyktownie tez zaciskam nogi jak stoję... ale superc, całkiem inaczej już to brzmi z ta trójka z przodu :)
@Wiewióreczka87 a Tobie jak mierzy? Na płasko? Czy z pięściami pod pośladkami? :)
 
@kb.karola90 ja znowu odczuwam od nocy dzisiejszej to okropne uczucie jak by mi dziecko głowa cisnęlo w szyjkę, ale kopie mnie bardzo nisko w dole brzucha wiec tam chyba musi mieć nogi nie głowę, już nie wiem wiec czy to znowu moja psychika. Instyktownie tez zaciskam nogi jak stoję... ale superc, całkiem inaczej już to brzmi z ta trójka z przodu :)
@Wiewióreczka87 a Tobie jak mierzy? Na płasko? Czy z pięściami pod pośladkami? :)
A może spróbuj położyć się z klinem pod pośladkami to się Dzidzia przesunie trochę wyżej? :)
A.co do trójki z przodu to jeszcze niedawno tylko o tym marzyłam i nie do końca wierzyłam ze się uda :)
 
No właśnie mam ujście wewnętrzne U przez większość ciąży, gdyby doktorka nie pisała tego w standardowym raporcie nawet bym o tym nie wiedziała, zawsze mówi, że wszystko jest ok, pozamykane i już. Pytam, czy się robi rozwarcie - nie. Matko, będę teraz miała kolejny powód do histerii...
Moja gin jest na urlopie i nie mam do kogo zagadać. Jestem na 100% pewna że odchodzi mi czop:(((( Dzis taka kulka z galarety, zbita. Jakys sie mogla zapytać czy jak odchodzi czop na poczatku 36tc to czy mam jechac na pogotowie po sterydy? Ja jeszcze oczywiście zadzwonię jutro do szpitala i się dopytam.
Nie martw się bo to nic nie da. Mi Zuza mega szaleje na ktg, nie lubi byc uciskana i zawsze kopie te , słuchawki' ma milion ruchow i podwyzszona akcje. Wkurza mnie to bo niepotrzebnie stresują dziecko ale jak mus to mus :/
Spokojnie nie denerwuj się. Gdyby dziecko miało się urodzić nawet dzisiaj, to ma już rozwinięte płuca i będzie samodzielnie oddychać. A czop sluzowy może odejść i 2 tyg przed porodem. Dla mnie odszedł w 22 tc po założeniu szwu ratunkowego i też się wystraszyłem, ale lekarz powiedział, że tak może być i teraz szew działa na zasadzie czopu sluzowego. Więc nie martw się na zapas, maluszkowi nic nie będzie i nie ma co się niepotrzebnie nakręcać. A na tym etapie ciąży nikt Ci już nie da sterydow.
 
reklama
Do góry