reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Oczekujaca123 ciesze się ze profesorek wszystko Wam wytłumaczył i czekamy jeszcze na jutrzejsze pohwalenie szewka i do domku:) i spokój Kochana!!! Teraz jest już z górki :) i nie mam zielonego pojęcia ile ja mam tych węzłów czy czegoś tam ale jak mi tam ktoś zagląda (a.kilka takich już mi zaglądało :D ) to wszyscy chwalą jak to dobrze ten szewek jest założony :)

Dziewczyny a ja mam pytanie o sterydy na płucka...czy któraś z Was miała podawane? Jeśli tak to w którym tygodniu ciąży i czy mówili Wam coś o tym ze trzeba będzie to powtarzać?
Ja miałam sterydy celestone w dwóch dawkach w 30 tc. W pierwszej ciąży też miałam sterydy podane w 32 tc ale nie znam nazwy. Ani wcześniej ani teraz nie kazali powtarzać.
 
reklama
@Oczekujaca123 ciesze się ze profesorek wszystko Wam wytłumaczył i czekamy jeszcze na jutrzejsze pohwalenie szewka i do domku:) i spokój Kochana!!! Teraz jest już z górki :) i nie mam zielonego pojęcia ile ja mam tych węzłów czy czegoś tam ale jak mi tam ktoś zagląda (a.kilka takich już mi zaglądało :D ) to wszyscy chwalą jak to dobrze ten szewek jest założony :)

Dziewczyny a ja mam pytanie o sterydy na płucka...czy któraś z Was miała podawane? Jeśli tak to w którym tygodniu ciąży i czy mówili Wam coś o tym ze trzeba będzie to powtarzać?
Ja miałam w 29 tygodni ale nic nie mówili o powtarzaniu ale koleżanka zaczęła rodzić w 31 tyg.dali jej jedną dawkę u nas w szpitalu a drugą dostała w szpitalu w Rzeszowie gdzie ją zawieźli.Tam wyciszyli skurcze i wróciła znowu do naszego szpitala i tu znowu jej dali dwie dawki.Sama się zdziwiłam.
 
@Zzzzzz wiem, że to są sprawy do ogarnięcia, ale nie mogę sobie wyobrazić, że moje dziecko będzie musiało mieć operację po urodzeniu. No ale co zrobić, jeśli będzie trzeba, to i to przeżyjemy.
Rozmawiałam z położną, sterydy podają do 34 tygodnia, potem już uważa się, że płuca są rozwinięte. Jedynym wyjątniem jest makrosomia cukrzycowa, no ale u Ciebie tego problemu nie ma.

@BaskaW u mnie w wynikach krwi poziom potasu jest bardzo dobry, a megnezu niski, mimo że biorę 3x2 magne b6 forte, ale nie wiem - może drżenie mam jeszcze od czegoś innego, bo niby niedoboru nie mam.
Leż spokojnie, do piątku blisko. Trzymam kciuki.

@Oczekujaca123 w usg III trym wyszło nam, że krew utlenowana miesza się z nieutlenowaną, co daje podejrzenie ubytku międzykomorowego, dlatego mamy to skierowanie, ale on je dał ze swojej przychodni na nfz, bo ja do niego chodzę do różnych miejsc, nie trzymam się kliniki, tylko bywam tam, gdzie akurat mogę lekarza zastać.

@Wiewióreczka87 dzięki za info, no to u mnie ewidentnie nie ma skurczy, zresztą właśnie mi położna obejrzała to ktg i powiedziala, że luz.
 
Jedna dziewczyna na tym forum miała 2 razy podawane sterydy w odległości czasowej kilku tygodni, nie pamiętam która..
 
Ja miałam sterydy w 24tc i to sa 2 zastrzyki. Lekarka mi powiedziała, ze czasami powtarza sie sterydy jezeli upłynęło duzo czasu od podania pierwszych zastrzykow. Ale to zależy od lekarza, bo nie kazdy lekarz chce powtórzyć zastrzyki. Niby dziecko moze mieć ADHD po kolejnych dawkach tak gdzies wyczytalam.
 
reklama
Do góry