reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Moja gin jest na urlopie i nie mam do kogo zagadać. Jestem na 100% pewna że odchodzi mi czop:(((( Dzis taka kulka z galarety, zbita. Jakys sie mogla zapytać czy jak odchodzi czop na poczatku 36tc to czy mam jechac na pogotowie po sterydy? Ja jeszcze oczywiście zadzwonię jutro do szpitala i się dopytam.
Nie martw się bo to nic nie da. Mi Zuza mega szaleje na ktg, nie lubi byc uciskana i zawsze kopie te , słuchawki' ma milion ruchow i podwyzszona akcje. Wkurza mnie to bo niepotrzebnie stresują dziecko ale jak mus to mus :/
Jasne zapytam. Ale powiem Ci też, że gdzieś słyszałam, ze od 34 tygodnia płuca są ok. Moja bratowa miała planową cesarkę w 36 tc - bo miała wcześniej HELLP i sie bali czekać dłużej i nie dostała sterydów ani nic, i po 3 dniach pobytu w szpitalu ich wypisali do domu. Zapytam jutro tę moją koleżankę, czy to standardowe postępowanie.
Na ktg dla mnie to był koszmar leżeć 20 min na plecach - normalnie plecy mi od tego wysiadają i Marceli się burzy strasznie. Chyba to dla dziecka niewygodna pozycja, może też stąd ta przyspieszona akcja.
 
reklama
@kb.karola90 bardzo mi przykro kochana i wybacz jeśli przez moje pytanie powróciły złe wspomnienia. Teraz na pewno wytrwacie do końca;* wg mojego gin szyjka skraca się bezobjawowo... a jak częste masz wizyty? @Naysan a np sposób badania szyjki na usg ma znaczenie ? Np inna długość wychodzi dupa na płasko niż np pieści pod pośladki? Teraz mnie to zastanowiło...
 
Dziewczyny a kto Wam powiedział ze siedzenie jest gorsze od stania?? Bo mi nawet w szpitalu kazali się kąpać pod prysznicem na siedząco. I teraz tak na szybko przeszukałam internet i tez nic takiego nie znalazłam i w sumie tak na chłopski rozum to chyba właśnie jak sie stoi to dzidzia bardziej uciska na szyjkę. Aaa i ja jem na siedząco i prysznic tez biorę na siedząco i lekarz twierdzi ze to co mnie ratuje to to że mam bardzo wysoko Maluszka.
Ja mam straszne problemy z siedzeniem - choć u mnie raczej nie wpływa to na szyjkę. Ale boli tak, że po 10 minutam mam łzy w oczach. Powiedziałabym, że na drugim miejscu stanie, natomiast chodzenie już dość łagodnie znoszę.
 
@kb.karola90 bardzo mi przykro kochana i wybacz jeśli przez moje pytanie powróciły złe wspomnienia. Teraz na pewno wytrwacie do końca;* wg mojego gin szyjka skraca się bezobjawowo... a jak częste masz wizyty? @Naysan a np sposób badania szyjki na usg ma znaczenie ? Np inna długość wychodzi dupa na płasko niż np pieści pod pośladki? Teraz mnie to zastanowiło...
Mam wizyty tak co 3 tyg. Mój gin jest z tych którzy twierdzą że lepiej jak najrzadziej tam zaglądać i robić usg bo każda ingerencja może rozkręcić skurcze. Jestem juz po podaniu sterydów. Także teraz już naprawdę jestem spokojna. I nie analizuje każdego innego przypadku bo potem głową świruje i zastanawiam się czy aby ją nie mam takich objawów :) ja wiem ze to się łatwo mówi ale odkąd zaczęłam olewac ta cholerna szyjkę i totalnie się nią przejmować to ona przestała się skracać (w najgorszym momencie miała o,6cm). Teraz tez szału nie ma.bo ma.jakieś 1,2-1,3cm ale już od dłuższego czasu się nie skraca. Także ja uważam że duży wpływ ma.tu tez psychika i nerwy. Wcześniej jak chodziłam do gina miałam ciśnienie nawet 160/90...
 
@kb.karola90 bardzo mi przykro kochana i wybacz jeśli przez moje pytanie powróciły złe wspomnienia. Teraz na pewno wytrwacie do końca;* wg mojego gin szyjka skraca się bezobjawowo... a jak częste masz wizyty? @Naysan a np sposób badania szyjki na usg ma znaczenie ? Np inna długość wychodzi dupa na płasko niż np pieści pod pośladki? Teraz mnie to zastanowiło...
Tak, jak najbardziej ma to wpływ, któraś dziewczyna już o tym pisała. Dlatego dobrze się trzymać swojego lekarza, który ma swój własny sposób i jednak robić te badania dość często.
 
reklama
Mam wizyty tak co 3 tyg. Mój gin jest z tych którzy twierdzą że lepiej jak najrzadziej tam zaglądać i robić usg bo każda ingerencja może rozkręcić skurcze. Jestem juz po podaniu sterydów. Także teraz już naprawdę jestem spokojna. I nie analizuje każdego innego przypadku bo potem głową świruje i zastanawiam się czy aby ją nie mam takich objawów :) ja wiem ze to się łatwo mówi ale odkąd zaczęłam olewac ta cholerna szyjkę i totalnie się nią przejmować to ona przestała się skracać (w najgorszym momencie miała o,6cm). Teraz tez szału nie ma.bo ma.jakieś 1,2-1,3cm ale już od dłuższego czasu się nie skraca. Także ja uważam że duży wpływ ma.tu tez psychika i nerwy. Wcześniej jak chodziłam do gina miałam ciśnienie nawet 160/90...
Mój też nie zaleca częstego wsadzania aparatu do pochwy i zawsze sprawdza szyjkę przez powłoki brzuszne. Niby wszędzie trąbią, że lepiej TV, ale o ile robi się to na wypełnionym pęcherzu, lekarz ten sam i aparat ten sam, to zawsze się zmiany wyłapie, a plus jest taki, że można bezpiecznie kontrolować często.
 
Do góry