reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Basia u mnie fotami zajmuje się mąż więc na pewno nigdzie nie pojedziemy.
Jakos w czwartek robimy sobie sesje ciążowa , rodzinna' tzn ja z M.
 
Naysan na pewno lekarz zwróciłby uwage, gdyby byli coś nie tak, przeciez po to mierzyl dzidziusia. Juz niedlugo masz USG to zwróć uwagę i dopytaj lekarza.
Ja chce sesje rodzinna w wakacje w plenerze. Starszy syn nie miał takich zdjec wiec teraz sobie zafundujemy, bo to piękna pamiątka:-)
Do fizjoterapeuty trzeba prywatnie sie udać?
Nigdy bym nie pomyslala, zeby skorzystać z takich usług, ale tym razem bym chciala.
 
Dziewczyny, ja już po wizycie i sama nie wiem, co myśleć. Na wstępie informacja, że od ostatniej wizyty nic nie przytyłam, ani grama. I zasępione miny położnych. W usg mały urósł, ale niezbyt spektakularnie - ma 930 gramów. Pamiętacie może, ile Wasze dzieciaki miały w 27 tygodniu? Stopień dojrzałości łożyska cofnął się do 0, a był już wcześniej 1 - nie wiem, czy to w ogóle możliwe. Wody płodowe w prawidłowej ilości. Dopiero w taksówce się przyjrzałam tym wynikom i odkryłam, że są duże rozbieżności w wymiarach poszczególnych części. Już wcześniej mnie to niepokoiło, ale teraz BPD zostało ocenione na 29t4d, a FL na 26t0d. Rozrzut 3 tygodnie i 4 dni, a podobno do 3 tygodni jest prawidłowo. Nie wiem, czy lekarz tego nie zauważył czy po prostu się tym nie przejął. Co o tym myślicie, konsultować to z kimś teraz czy czekać do usg III trym - mam za 2 tygodnie. Wasze dzieci rosną harmonijnie?
Szyjka 37mm, więc tu luz.
Myślę że waga jest super. Co do rozbieżności to mój miał po 30 tc głowę na 36 tc chyba a resztę ciała na 32 tc. Także wielkie rozbieżności. Teraz wygląda normalnie. Po porodzie rzeczywiście główka była spora ale nie jakaś wielka. Wyglądał normalnie a rozbieżności miał na 4 tyg.
 
Dzięki dziewczyny, pocieszające jest to, co piszecie. Na razie się rzuciłam na jedzenie w nadziei, że małego też w ten sposób dokarmię.
Ale bez przesady bo grubasa utuczysz ;)
A tak na poważnie to teraz dzieci najszybciej rosną. Mój pierwszy w 30 tc miał ok 1700 g, w 32 tc 2200 g a urodził się w 35 tc z wagą 3400 g. Twoje dziecko może się urodzić donoszone z wagą 3300 g ale równie dobrze 2300 g. Głowa do gory ;)
 
Ogromnie Wam dziękuję, ulżyło mi po przeczytaniu Waszych wiadomości. My jesteśmy z chłopem obydwoje dość mali - ja 164, on 172. Nie wiem, czy to ma znaczenie na tym etapie rozwoju dziecka, ale kto wie. Postaram się nie stresować i lepiej odżywiać, bo tyle mogę zrobić sama z siebie.
 
Dobrze, że piszecie o fizjoterapii, u dziecka mojej koleżanki problemy z koordynacją ruchową wykryto dopiero w wieku szkolnym, a zdaniem lekarzy miałby łatwiej, jakby zaczął rehabilitację od razu. Też się wybiorę z maleństwem najszybciej jak to możliwe. A myślicie same iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego po takim długim leżeniu? Mnie ze względu na plecy pewnie to nie ominie.
 
@Naysan ja po ciazy i skonczeniu karmienia piersia bede musiala duzo ze soba pochodzic po lekarzach. Na pewno musze zr9boc z szyjka porzadek bo mam zmiany przedrakowe. Musze usunac brodawke z plecow. Znalazłam guzka na udzie i duzego obok ok 8 cm moze tluszczak. Mam zylaki do usuniecia. Po lezeniu bolą mnie posladki i biodra. I nadwerezylam jeden nadgarstek od podtrzymywania glowy jak leze. Wiec mam.troche do wyleczenia. Czuje ze teraz czas bedzie dla mnie. Wczesniej myslalam.po starcie syna tylko o kolejnej ciazy. Teraz musze pomyslec o sobie.
 
Basia nazbierało Ci die trochę, koniecznie zadbaj o siebie, trzeba miec siły zeby wychowac dzieci.
U mnie najwazniejsze powtorzyc biopsje guzka tarczycy.
 
reklama
Do góry