reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Gabka mi sluzyla latwiej wykapac dziecko. Przynajmniej te 3 msce. No chyba ze masz taka wprawe ze utrzymasz dziecko w rekach i je umyjesz.

Gratuluje parki. Najpiekniejsza niespodzianka.
 
@Naysan w przyszłym tygodniu będę robić, robią u mnie w szpitalu 2 x w tygodniu i po 3 dniach wynik to akurat będę miała na wizytę. Nie kochana u mnie szyjka nie była przyczyna strat, u mnie 2 ciąże obumierały na samym starcie do 10 tc już bylam po zabiegach... tutaj po prostu chce już wszystko dopilnować.. a w którym jesteś tygodniu,ze jeszcze na besinsie jesteś?
Ja jutro dobiję do 27go, ale od 18 mam skurcze i bóle różnego rodzaju, już miałam schodzić z progesteronu, a tu nagle lekarz stwierdził, ze skoro tak sprawy wyglądają, to nie schodzimy, tylko jeszcze zwiększył dawkę - mam niby zapisane 1600mg, ale ostatnio biorę 1200mg na własną odpowiedzialność. Co u Ciebie stwiedzili przy tych wczesnych stratach, jakieś problemy immunologiczne? trombofilię?
 
@olaa90 przpraszam nie pamiętam dokladnie Twojej histori, ale domyslam sie , ze skoro tu jestes to problem z szyjka zagrozeniem porodem przedwczesnym itp jest.. wiec czemu masz tak dlugie przerwy miedzy wizytami?
Oby merci podzialalo ;*

@Zzzzzz super ! [emoji173]

@Naysan komus ufac musze... ona wie co przezylam. Bedac u niej na wizyxie prywatnej przed ciaza dostalam recepte na heparyne w momencie jak zajde w ciaze... rozpisala mi.plan dzialania. Byla konkretna. Odebrala moj porod jako jedyna podejla decyzje przyspieszenia mojej meczarnj jak rodzilam Franka... bo porod sie zatrzymał.. i lezalam juz 2 dni nic na mnie nie dzialalo a wod noe bylo grozilo mi zakazenie. Uratowala mnie przed cieciem. Przyjmuje mnie co 2 tyg. Mowi do mnie jak czlowiek a nie jak.lekarka. zlozyla mi kondolencje. Rozmawia o moim samopoczuciu psychicznym, o tym jak sibie radze. Odpisuje na kazdego smsa... no i juz w 4tc jak nic noe bylo widac dala mi zapas lekow plus skierowala na wszystkie niezbedne badania w 1szym trymestrze... czasem mnie jej gadka i specyficzne poczucie humoru denerwuje , ale.... czuje sie przy niej dobrze. Za każdym razem usg szyjki dzieciakow badanie na fotelu. A juz tym ze nie musze chodzic do gabinetu prywatnego co tydz tylko bd mnie badala na IP uswiadomilo mi jakie mam szczescie... a to ze jest czasem zmeczona.. albo cos pomyli czy zapomni to ona wie ze ja czuwam nad swoimi badaniami lekami itp. Ona ufa mi a ja jej. A jesli cos pojdzie nie tak... to wiem ze ona zrobila wszystko co mogla... i nie cche analizowac czy robi to na 100% czy nie. Wiem ze im wiecej konsultacji tym gorzej.. widze to po badaniach w szpitalu. Kazdy gada co innego... jestem glupsza niz bylam..

@BaskaW juz niedlugo ! ;)
Masz mega szczęście z tą lekarką, naprawdę zazdroszczę. Też bym się jej trzymała za wszelką cenę. Mój lekarz niby jest też ok, zaangażowany, odbiera telefony, odpisuje. Ale jest tak obładowany pacjentkami, że pracuje na okrągło i czasem potrafi zasnąć kilka razy w trakcie wizyty. Są chwile, że się martwię, że się przekręci na moich oczach, serio. Kiedyś myślałam, że tylko późno wieczorem jest tak zmęczony, ale ostatnio na porannej wizycie w niedzielę zasnął kilka razy przy wypisywaniu mi L4.
 
@Zzzzzz z seriali.polecam Watahe na hbo go ;) wciaga

Ja robie zastrzyki ale z roznycj stron pepka a czemu nie mozna zbyt daleko pępka? Skoro mozna w udo i dziala to csemu odleglosc os pepka ma znaczenie? Bo juz sama nie wiem czy ok robie.. [emoji14]
Sama nie wiedziałam o tej odległości od pępka, a kłuję się już od połowy lipca, ale teraz sobie obejrzałam jakieś filmiki instruktarzowe w necie i takie tam były informacje. A ja jak w brzuch, to już tylko naprawdę prawie przy biodrze mogę. Więc teraz od 2 dni kłuję się w udo (lekarz mówił, że w ramiona też można), a jeszcze zagadnę go o to na wizycie.
Co do Watahy - drugi sezon zdecydowanie lepszy niż pierwszy!
 
Nie oczekujaca. Mi lekarz mowil ze mam caly brzuch do dyspozycji ale juz tyle je robie ze wiem gdzie nie robia sie siniaki. I tak jak widze i pisaly dziewczyny to skacza po calym brzuchu oczyscie w lini pepka nie jakos wysoko. Nigdy nie robie pod pepkiem w tej lini nerga. Tak mi pielegniarka mowila zeby tam nie robic. Mysle ze kazdy moze swoj sposob znalezc i bedzie git. Juz niedługo i tez bedziesz czula gdzie sa dzieci. A co do przebicia pecherza owodniowego to nie jest mozliwe igly sa krótkie a do dziecka dzieli nas ladnych pare cm.
No właśnie ja się zastanawiałam nad tą odległością, ile to dokładnie jest. Ja mam ekstremalnie cienką skórę, jak papier, mam wrażenie, ze dziecko jest tuż pod nią. Ale to pewnie złudzenie i masz rację, dziecko jest dużo głębiej.
 
@Nayson stronisz sobie od slodyczy? :) ja codziennie wpycham w siebie tyle cukru :o
Dziewczyny kąpiel noworodka w wanience czy w wiaderku??
Właśnie jak to przeczytałam, byłam już po jednym prince polo i połowie Milki. Ale od jakichś 2 tygodni starałam się unikać, żeby mnie nie bolał brzuch. Mnie boli po wszystkim, mam zaleconą dietę lekkostrawną. Świetnie mi idzie, jak widać :) Jak Ci wyszła krzywa cukrowa?

Ja planuję kąpać dziecko w umywalce na takiej zwykłej gąbce za 10zł - chcę ją zmieniać minimum raz w miesiącu. Specjalnie pod to remontujemy łazienkę, żeby umywalka była duża i dopasowana do dziecka.
 
reklama
Do góry