reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Miałam połówkowe i to pierwsze między 10-13tc. nie u swojego gin tylko u innego bo w lux medzie robią wybrali lekarze te usg. U swojej gin na wizyty chodzę co miesiąc i miałam robione usg w 6 i 8tc. Później za każdym razem badanie na fotelu.
 
reklama
Wiec gdyby nie to, ze usg miałam dokładnie w 20tc i tam lekarz zauważył ta szyjkę to tydzień później byłoby już po wszystkim bo szyjka skracała się w ekspresowym tempie..
 
Mi tez juz jest coraz trudniej. Wczoraj jak się szykowalam do lekarza, kąpałam to musialam sie położyć i odpoczac taki to byl dla mnie wyczyn. Skora mnie swedzi na brzuchu, stopach i dłoniach. Ale jeszcze kilka tygodni z chęcią sie pomecze;-) Dzis mam skonczone 33tygodnie:-)
 
Mi tez juz jest coraz trudniej. Wczoraj jak się szykowalam do lekarza, kąpałam to musialam sie położyć i odpoczac taki to byl dla mnie wyczyn. Skora mnie swedzi na brzuchu, stopach i dłoniach. Ale jeszcze kilka tygodni z chęcią sie pomecze;-) Dzis mam skonczone 33tygodnie:-)
Swedzenie stop i dloni moze oznaczac choleostaze. Zglos to koniecznie ginowi :*

Ja dzis wizyta u gin właśnie czekam i juz panikuje :(
 
Mnie tez wizyty kosztuja duzo stresu. Ale juz niedlugo bede chodzic na luzie, jeszcze tydzień i mam nadzieje, ze cisnienie spadnie.
Ola124 musisz miec lekarza, ktoremu ufasz, przy ciążach problematycznych to bardzo wazne, będziesz potrzebować często sie kontaktowac, bedziesz miec trudne momenty, musisz miec lekarza takiego zebys nie miala watpliwosci co do jego rad. Jak dziewczyny ze szwami pisaly to nie mierzy się często szyjki, zeby nie podrazniac. Wazne, ze szew trzyma.
Mi sie skraca szyjka od 19tc, nie mam anie pessaru ani szwu, leze od października, szyjka skraca sie i wydluza, teraz mam 33tc i szyjka 22mm. Takze da sie ze skracająca szyjka wytrwać. Uważam, ze ważne jest leżenie, nie przeciazac sie.
 
Mam w domu armagedon. Pol rzeczy chciałabym wyrzucić ale nie moge. Ja caly czas dostaje kopy po dole brzucha i pęcherzu i odbycie ;// okropieństwo.
Boje się ze nie dam rady te 3 tyg.
@Oczekujaca123 daj znaka ;)
 
reklama
Kleo83 będę tego lekarza zmieniała, ona byłaby dobra przy bezproblemowej ciąży, ale w tym przypadku się jednak nie sprawdza. Najważniejsze ze znalazłam już nowego lekarza :)
 
Do góry