reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

chyba zależy to od dobrej woli lekarza

mi zawsze wpisuje R czyli refundowaną i też płacę grosze

do tej pory brałam 100kę ale ona jest refundowana chyba do 20tc, więc teraz wypisała mi 50tkę

chodzę prywatnie, w aptece sprawdzają wszystkie dane potrzebne do refundacji i widzą na recepcie, że lekarz ma prywatną praktykę. Dlatego nie sądzę by to przesądzało o cenie.

Ewelina
to już możesz spać spokojnie

Jup a te koszmary dotyczą ciąży? Też takie miewam i szczerze ich nie znoszę
 
reklama
A ciekawe czemu ja nie dostałam luteiny ?
Do 13 tc faszerowal mnie nią 400 a potem 200 dziennie....

Szybkiej wizyty u dentysty Mitaginko
 
Ewelinka super wiesci. :)

Odnosnie luteiny to zalezy przedewszystkim od tego czy lekarz ma podpisana umowe z nfz na refundacje. Przewaznie prywatni lekarze rzadko maja podpisana umowe. Pozatym na recepcie lekarz powinien zaznaczyc R- czyli ze na ryczalt.
 
Witajcie. Ja dopiero wróciłam. Szyjka 24 mm czyli trochę skrócona. Szew trzyma. Zalecenia bez zmian. W połowie lutego szpital i sterydy. Teraz muszę odpocząć.
 
A ciekawe czemu ja nie dostałam luteiny ?
Do 13 tc faszerowal mnie nią 400 a potem 200 dziennie....

Szybkiej wizyty u dentysty Mitaginko

A duphaston masz?
Mój ostatnio stwierdził że według najnowszych zaleceń juz nawet od luteiny się odchodzi na tym etapie ciąży. Może Twój tak uważa. Nie martw się.
 
A ja biorę setkę cały czas i póki co cena nie skoczyła. W sumie skąd w aptece mają wiedzieć w którym jestem tygodniu?

w aptece pewnie nie wiedzą, ale może lekarz boi się kontroli..?

Interpelacja nr 17471 - tekst

z tego wynika, że jedna zapobiega poronieniu a druga porodowi przedwczesnemu. Jak to w naszym kraju, normalne

"To z pewnością głupi przepis, ale przepis, którego musimy się trzymać. Do 22. tygodnia ciąży, czyli w tzw. poronieniu zagrażającym możemy przepisywać luteinę ze zniżką, ale od 22. tygodnia, gdy ciąży zagraża poród przedwczesny, receptę możemy wypisać jedynie na sto proc. Nieprzestrzeganie przepisu może skutkować ukaraniem lekarza przez kontrolerów NFZ, którzy w takich przypadkach obciążają go nienależną refundacją plus karami umownymi. A na to żaden lekarz nie ma ochoty – mówi dr n. med. Bogdan Ostrowski, ordynator oddziału ginekologii i położnictwa w Centrum Medycznym w Łańcucie."

Mitaginai to widzę, że co lekarz to inna opinia. Ja poprzednio brałam do samego końca i teraz też tak będzie. Moja gin twierdzi, że to nowoczesne poglądy ;)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie. Ja dopiero wróciłam. Szyjka 24 mm czyli trochę skrócona. Szew trzyma. Zalecenia bez zmian. W połowie lutego szpital i sterydy. Teraz muszę odpocząć.

Najważniejsze, że szew trzyma.
Odpocznij. Postaraj się nie smucic. Wszystko będzie dobrze. Wiem, że wspomnienia wracają... ale zobaczysz, że się uda! Tule!
 
Duphastonu tez nie...
No ale może wie co robi ;-)

Malinova sny o ciąży też np. ze ide z brzuchem na cienkiej linie na wysokości jakiegos 4 pietra i spadam
Ale też inne jakieś horrory.

Milly to wizyta udana,jest czego pogratulowac :-) ,odpoczywaj
 
reklama
Cena zalezy z pewnością od tego czy dany lekarz ma podpisaną umowę z NFZ. Mój pewnie jej nie ma. Ale dobrze, że rodzinny zgodził się wypisać. Kurcze jestem dzisiaj taka zadowolona, tak pozytywnie nastawiona :) to wyjście choćby do głupiego ciucha, dało mi tyle radości. Kupiłam też z Pepco pieluszkę w sówki :D i sobie kosmetyczkę do szpitala.. aż mi się żyć chce. Mam nadzieję, że za tydzień mój dobry nastrój nie pryśnie. Pytałam gina też bo czasami czuję taki okropny ucisk jakby na nerw. Bolesny. I mówi, że to macica z pewnością gdzieś uciska. A mi się to zawsze kojarzyło z wychodzeniem dziecka - jakby mi się wciskało tam gdzie nie trzeba.

A odnośnie duphastonu to mi w szpitalu powiedzieli, że na tym etapie ciąży co moja (wtedy 27/28tc) już się duphastonu nie bierze tylko właśnie luteinę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry