reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Naysan ja pierwsza ciążę miałam stresująca a od 30 tc co trochę wylam a mój młody od urodzenia chwalony bo bardzo grzeczne dziecko z niego ;) do pól roku to nawet bym powiedziała że wzór i ideał także każdemu takiego życzę ;)
Widać nie ma reguły. Wśród moich znajomych do tej pory się sprawdzało, że stres w ciąży = niespokojne dziecko, ale najwyraźniej wcale nie musi tak być
 
reklama
Masakra dziewczyny, jak Was czytam, to się cieszę, że mam wskazanie do cc, a kiedyś bardzo chciałam rodzić naturalnie. Dziś pewnie byłabym w dodatkowym stresie.
ja byłam bardzo pozytywnie nastawiona do porodu naturalnego i w głowie same pozytywne historie. Jakoś tak wszystko źle wtedy poszło- duże dziecko (prawie 4 kg), mi zabrakło sił, nie miałam wykupionej położnej i nikt mi specjalnie nie pomagał a dodatkowo zły stosunek do cięć w " świętym" szpitalu.
 
@olamakota współczuję przejść, oby tym razem wrażenia po porodzie były inne.
Kurcze, piszesz o wykupionej położnej. Ktoś może mnie olśnić, o co chodzi? Jak to działa? Od pewnego czasu dochodzą mnie słuchy o tym, że można sobie załatwić dla siebie położną, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. To jest jakaś kobieta z poza szpitala, która przychodzi do porodu?
 
@olamakota współczuję przejść, oby tym razem wrażenia po porodzie były inne.
Kurcze, piszesz o wykupionej położnej. Ktoś może mnie olśnić, o co chodzi? Jak to działa? Od pewnego czasu dochodzą mnie słuchy o tym, że można sobie załatwić dla siebie położną, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. To jest jakaś kobieta z poza szpitala, która przychodzi do porodu?
Moja koleżanka wykupiła sobie taką położna. Nazywa się fachowo doula. Jest do twojej dyspozycji ale nie wiem czy we wszystkich szpitalach je "wpuszczają ".
 
Bosz, to w Polsce mamy doule? Wow! nie wiedziałam, że jesteśmy tak daleko:) Ale myślę, że przy cc to bez sensu zabawa, nie?
 
Bosz, to w Polsce mamy doule? Wow! nie wiedziałam, że jesteśmy tak daleko:) Ale myślę, że przy cc to bez sensu zabawa, nie?
Wlasnie słyszałam że już teraz doule są akceptowane w każdym szpitalu plus osobna sprawa to położna w szpitalu która jest cały czas przy porodzie i robi masaże itp. Można wybrać wśród położnych które pracują w szpitalu i prowadzą szkoły rodzenia, to kosztuje chyba 1000zl. Doule z tego co wiem to trochę droższa sprawa :)
 
Będzie się któraś z Was decydowała na doulę lub położną?

I nowa zagwozdka - miałyście kiedyś problem z obniżonym sodem w ciąży? Właśnie odebrałam wyniki i mam poniżej normy, poczytałam i jestem zaniepokojona, okazuje się, że niedobór sodu jest bardzo niebezpieczny. U mnie na szczęście jest na niewielkim poziomie, norma jest 135-145, a u mnie 132. Podejrzewam, że ma to związek z biegunką trwającą ponad dwa tygodnie, pewnie jestem odwodniona. Magnez też wyszedł mi dość nisko, biorąc pod uwagę, że codziennie łykam 600mg.

@Paula_12345 cieszę się, że święta nie pozostawiły po sobie negatywnych śladów i gratuluję dzieciaczka, piękna waga
 
reklama
U mnie w szpitalu jak rodzilam 6 lat temu, to mozna bylo miec 1 sobe towarzyszaca przy porodzie. Trzeba bylo wybrac czy ma to byc oplacona polozna, czy ktos bliski.
Naysan wydaje mi się, ze taki poziom sodu, nie powinien byc dla Ciebie i dziecka niepokojacy. Nie odbiegasz duzo od normy. Biegunki i wymioty powoduja utrate mikroelementow. Ser zolty ma sporo sodu szczegolnie sledzie solone.
 
Do góry