reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Wiewióreczka87 u mnie skurcze zawsze były bolesne, to od razu w ten sposób skojarzyłam.

Chyba wszystkie będziemy miały dość niespokojne dzieci przez to, co przechodzimy. Znajomy mnie trochę przeraził, że jego miesięczne dziecko cały czas się drze, dwoje rodziców + teściowa nie mogą sobie dać rady. Uspokaja go tylko taka bardzo głośna suszarka albo odkurzacz, które muszą być włączone zawsze jak dziecko śpi. Nie ma mowy o jakichś misiach szumisiach. Cała trójka na granicy wyczerpania. Miejmy nadzieję, ze to sprawy losowe i u nas będzie lepiej.
 
@Zzzzzz piękne zdjęcie:)
@BaskaW mam ostatnio dokładnie takie przeszywające kłucia po bokach brzucha, zwłaszcza po prawej stronie. Często wybudza mnie w nocy. Miałam dziś wizytę i to najprawdopodobniej blizna po cc. Lekarz dodatkowo zrobił usg nerek (moich) bo tam też biegną moczowody i zlecił posiew moczu oraz crp. Też mam zlecenie na p/ ciała hiv oraz hbs mimo, że już robiłam.
@Audia20 Twoje obawy są zupełnie normalne. To moje drugie dziecko a też zaczynam się bać jak to będzie.
@Magdalenams czasem czuję taki ucisk a mimo to szew cały czas mocno trzyma. Taki galaretowaty śluz miałam w tygodniu gdy rozwarła się szyjka (była infekcja) ale było go dużo i przez kilka dni.
@Zzzzzz @Paula_12345 już niedługo świętujemy 30 :D
 
@Wiewióreczka87 u mnie skurcze zawsze były bolesne, to od razu w ten sposób skojarzyłam.

Chyba wszystkie będziemy miały dość niespokojne dzieci przez to, co przechodzimy. Znajomy mnie trochę przeraził, że jego miesięczne dziecko cały czas się drze, dwoje rodziców + teściowa nie mogą sobie dać rady. Uspokaja go tylko taka bardzo głośna suszarka albo odkurzacz, które muszą być włączone zawsze jak dziecko śpi. Nie ma mowy o jakichś misiach szumisiach. Cała trójka na granicy wyczerpania. Miejmy nadzieję, ze to sprawy losowe i u nas będzie lepiej.
O matko! To przechlapane, już wyobraziłam sobie ten odkurzacz włączonyo_O Mam nadzieję, że w nagrodę za stres wszystkie będziemy miały spokojne dzieci.
 
Moaj corka byla bardzo placzliwa tak przez 4 msce od urodzenia wiec wiem o czym mowisz. Mialam dosc ja i Maz. Tez mama pomagala ale w nocy to byl koszmar codziennie do 3 godz nie bylo spania. W dzien caly czas na cycku chciala byc ja mialam dosc. Moje sutki to az dziury mialy. Mowia ze jak 1 dziecko niegrzeczne za malego to drugie bedzie grzeczne. Mam taka nadzieje. W brzuchu jest grzeczny ale to może przez lozysko ktora jest na scianie przedniej i amortyzuje uderzenia.
 
@olamakota takie bole klucia po bokach mam od kiedy mualam 1 cc. A te klucia sa po prawej stronie na wysokosci pepka. Ja mam jakis ciężki ten tydzien od wizyty zamiast sie cieszyc to sie schizuje. Jitro zacz6nam 32 tc i zaczelam miec jakies obawy. Boje sie wszystkiego.
 
@Naysan ja pierwsza ciążę miałam stresująca a od 30 tc co trochę wylam a mój młody od urodzenia chwalony bo bardzo grzeczne dziecko z niego ;) do pól roku to nawet bym powiedziała że wzór i ideał także każdemu takiego życzę ;)
 
@olamakota takie bole klucia po bokach mam od kiedy mualam 1 cc. A te klucia sa po prawej stronie na wysokosci pepka. Ja mam jakis ciężki ten tydzien od wizyty zamiast sie cieszyc to sie schizuje. Jitro zacz6nam 32 tc i zaczelam miec jakies obawy. Boje sie wszystkiego.
Baska jesteś już w pięknym tc. Ja tylko liczę tygodnie od wizyty do wizyty...
 
@olamakota takie bole klucia po bokach mam od kiedy mualam 1 cc. A te klucia sa po prawej stronie na wysokosci pepka. Ja mam jakis ciężki ten tydzien od wizyty zamiast sie cieszyc to sie schizuje. Jitro zacz6nam 32 tc i zaczelam miec jakies obawy. Boje sie wszystkiego.
Jeszcze tylko 2-3 tygodnie a będzie już całkowicie bezpiecznie czyli tuż, tuż:)
Dziś się dowiedziałam, że szew ściągają w 36 tyg. i niestety czasem w narkozie. Rozmawiałam z lek. o ewentualnym cc bo niby zmieniły się rekomendacje i podobno mam się nie martwić bo zrobi wszystko, żebym ze względu na przejścia je miała. Ja oczywiście schizuję, że będzie inaczej.
Też mam ogromny brzuch i jak wstanę to tak mi ciągnie do dołu jak kamień. Częściej biorę no -spę. Czuję też takie poluzowanie we wszystkich stawach jakby były z waty. W tamtej ciąży miałam tak pod koniec a teraz już w 29 tc
 
reklama
I
Jeszcze tylko 2-3 tygodnie a będzie już całkowicie bezpiecznie czyli tuż, tuż:)
Dziś się dowiedziałam, że szew ściągają w 36 tyg. i niestety czasem w narkozie. Rozmawiałam z lek. o ewentualnym cc bo niby zmieniły się rekomendacje i podobno mam się nie martwić bo zrobi wszystko, żebym ze względu na przejścia je miała. Ja oczywiście schizuję, że będzie inaczej.
Też mam ogromny brzuch i jak wstanę to tak mi ciągnie do dołu jak kamień. Częściej biorę no -spę. Czuję też takie poluzowanie we wszystkich stawach jakby były z waty. W tamtej ciąży miałam tak pod koniec a teraz już w 29 tc
Kochana no wlasnie ja sie chyba ta cc tak zdenerwowalm i zawiodlam. Ze lekarz nie dal mi odp co i jak. Tylko powiedzial ze cc sie robi w 39 tc. Ze szew sie sciaga w 37 tc. I mnie puszcza do domu. A ja jak do donu jak ja jestem po 2 cc. Zdenerwowalam sie tym ze nic nie wiem ze sie boje o blizne. Ech byle do następnej wizyty i zeby juz siw cos dogadac. Boje sie o siebie i dziecko. Mam daleko do szpitala. Lekarz powiedzial ze na pewno nie wytrzymam do 39 tc i ze musi sie zastanowic jak to rozwiazac by maly tez juz byl wydolny oddechowo.
 
Do góry