reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej. Od jakiegoś czasu czytam wasze wpisy. Tak dla otuchy. U mnie druga ciąża. Pierwsza spokojna do 19 tyg. Wtedy szyjka 2 cm leżenie i pessar. Potem 6 tyg w szpitalu to kolizja bo mega skurcze. Na szczęście urodziłam w terminie zdrowego chłopczyka. Od 20 tyg brałam fenoterol który teraz jest niestety wycofany.
Teraz druga ciąża. W 7 tyg krwiak 4 cm i małe szanse. Daliśmy radę i mimo że krwiak jest do dzidziuś go przerosł i nie jest zagrożeniem. W 16 tyg trafiłam do szpitala z twardnieniem brzucha. Szyjka poniżej 3 cm. Teraz prawie 20 tydz. Szyjka niby powyżej 3 cm ale niestety macica pracuje wiec ciągły stres. Leżę już prawie 13 tyg a to dopiero połowa. Niestety psychika w sttzepkach, ciągle płacz i nerwy. W pierwszej ciąży mimo że zagrożenie było duże to jakoś lajtowo do tego podeszlam teraz za to jest masakra. Ciagle boję się że stracę dzidziusia. Odliczam każdy dzień który ciągnie się niemiłosiernie....
Jest tu nas kilka dopiero w połowie ciąży, stres okropny, ale musimy dać radę. Jak u Ciebie objawiają się te skurcze, masz jakieś bóle czy tylko twardnienie? W poprzedniej ciąży po fenoterolu czułaś jakąś poprawę? Ja mam Salbutamol- to jest jego odpowiednik, ale niestety nie czuję, żeby działał.
 
reklama
@AGACZARNA8989 witaj w naszym lezankowym gronie.

Ja też żałuję ze fenoterol zostal wycofany. Po 20 tyg czas szybko leci ;) chciaz ja dzisiaj mam takie poczucie jakbym lezala od urodzenia i wrażenie ze to nigdy sie nie skończy.
Moja macica tez jest wrazliwa i upośledzona.
My tu razem sie dzielnie wspieramy ;)
 
Że nie mają podstaw, żeby cokolwiek ze mną robić, bo szyjka jest zamknieta i mieści się w granicach normy. I do widzenia, jak boli to brać paracetamol. Potem sobie jeszcze doczytałam na wypisie ciekawostkę - mówił, że szyjka 31, ale wpisał 34. Zgłaszałam ból i kilka innych objawów, a on wpisał, że oprócz bólu pacjentka innych objawów nie zgłasza. Zastanawiam się, czy zrobił to celowo. W każdym razie, chyba pozostaje nam faktycznie rozpraszanie uwagi jakimiś innymi czynnościami, jakieś kurde ćwiczenia mentalne, nie wiem.

Ja też nie rozumiem, jak oni robią te wypisy. Ja trafiłam z powodu krotkiej szyjki. A na, wpisie jest tylko, że z powodu zagrożenia przedwczesnym porodem a przy wypisie, że leki i leżenie przez 8 dni dały pożądany skutek i ciąża zachowana. Ani słowa o długości szyjki, że przy wypisie ma tylko 2cm w blizniaczej.
 
Ja też nie rozumiem, jak oni robią te wypisy. Ja trafiłam z powodu krotkiej szyjki. A na, wpisie jest tylko, że z powodu zagrożenia przedwczesnym porodem a przy wypisie, że leki i leżenie przez 8 dni dały pożądany skutek i ciąża zachowana. Ani słowa o długości szyjki, że przy wypisie ma tylko 2cm w blizniaczej.
Chcą się zabezpieczyć, bo w razie czego liczą się papierki, a nie to, co mówi pacjent. Teoretycznie można się nie zgodzić z tym, co napisali, ciekawe, co by się wtedy stało..
 
To dla nich pupochron. Mnie tez na wypisie napisali ze pessar został założony na zyczenie pacjentki.
Jak sie bedzie cos dzialo to przecież nie ich wina bo podpisalas ze wychodzisz w dobrym stanie.
 
Zgadzam się, że na wypisie wpisują głupoty. Mi też wypisali np że podawali nospę, ktorej na oczy nie widziałam ani razu :p pomylili grupę krwi itp
@Naysan mój lekarz zawsze mi mówi, że jak twardnieje a nie boli to jest ok gorzej jakby bolało- dziwi mnie czemu Cie nie przyjeli na szpital. Ja bym zrobiła Crp szybciej i przedzwoniła do lekarza, że z bólu nie można wytrzymać..
@AGACZARNA8989 hejka :-) też dołączam się do pytania co znaczy, że macica pracuje? ;>
 
Hej dziewczyny mnie najbardziej wkurza mocny ból jak ba okres lapie raz na jakis czas np przewaznie rano jak ubieram corke do przedszkola. To raczej nic zlego bo nie twardnieje brzuch przy tym ale pomaga jak sie położę. A tak ogolnie to u mnie ok. Brzuch miekki noce przespane wiec jest ok.
 
Lekarz na pogotowiu powiedział, że skoro boli mnie tak już kilka tygodni, a w tym czasie szyjka nie skróciła się poniżej normy, to znaczy, że raczej przyczyny bólu należy szukać gdzie indziej. "raczej", bo oczywiście nikt nie powie na 100%.
Jak rozpoznajecie twardnienie brzucha? Mi zabronił dotykać, więc nie wiem, jak to sprawdzić. Ale może to czuć jakoś bez dotykania?
 
Twardnienie brzucha czuc. Spina sie i ciagnie. A jak dotkniesz to jak kamien. Ja dotykam brzuch i glaszcze od początku mimo ze krzyczeli na mnie. Ja nie widze roznicy. Jak jest miekki to nawet corka caluje przytula. A jak czuje ze sie spina wtedy nie dotykam i zmieniam pozycje. Nospy juz nie biore od ponad tygodnie.
 
reklama
Nie umiem opisać tego taka fala uczucia ze nadchodzi twardnienie a pozniej twardnieje- dotykam , sprawdzam paluchem. A później twardnieje jeszcze bardziej bo się stresuję.
Inny rodzaj twardnienia to ten z bólem. Mam na dole brzucha (po bokach cos jak jajniki ale trochę wyżej) wrażliwe miejsca. Bola rzadko ale jak zabola i dotkne to koszmar, czesc brzucha jakas 1/4 i staje sie twarda. Teraz (od 27tc) to się czasami dzieje nawet jak nie dotykam. Tepy, paraliżujacy ból. Blee
 
Ostatnia edycja:
Do góry