reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Jeszcze nie... Mąż ma taki nawał pracy, że aż mi głupio go poganiać jak widzę jaki jest zmęczony

Mój tak samo, a jeszcze czeka go mycie lazienki po remoncie i wieszanie firanek :p ale musi dac rade. Choinke wczoraj bylismy wybrac, dzis bedziemy stroic.
Powiem Wam, ze wczoraj mialam intensywny dzien- Ikea, Agata, Biedronka i jeszcze po choinke- praktycznie od 8 na nogach do 17( w tym przerwa u tesciowej na kanapie godzinna) bylam wystraszona ze cos sobie natworzę tymi sklepami, ale czułam się bardzo okej- wiadomo, z wózka i do wózka wkladal mój- ja mu tylko do reki podawalam to co chciałam ale i tak duzo się nachodziłam. A czułam sie lepiej niz jak leze caly dzien. Czasami czulam ze brzuch sie napina ale wtedy przystopowalam i bylo ok. Krzyz mnie najbardziej bolał:) dziś tez czuje sie dobrze :-)
 
reklama
Właśnie dopochwowo tylko raz w tygodniu macmiror ale mam szew wzmocniony pessarem i mam nadzieję, że to przez to. Poszukam dziś tych wkładek i zamówię.
Zamów, uspokoisz się. Kiedyś popularne były Clearblue, ale jak ja szukałam, to były wszędzie niedostępne, więc ostatecznie kupiłam Loritan. Możesz też zamówić zwykłe papierki lakmusowe - są o wiele tańsze i przy okazji takiego wycieku przetestować. Bo z wkładkami jest taki problem, że zakładasz je i po iluś tam godzinach musisz wymienić, a niekoniecznie musi się coś w tym czasie wydarzyć. Plus, one nie są do testowania w czasie snu czy na leżąco - nie mam pojęcia czemu.
 
Ja też mam zakaz dotykania, ale palcem sprawdzam czy jest twardy :p nie masuje tylko paznokciem dźgam :p i tak jak dziewczyny piszą, jak mi „idzie” twardnienie to czuje takie mrowienie w dole brzucha i takie napinanie, a jak macica się stawia- też czesto mnie o to pytali a z poczatku nie wiedzialam o co im chodzi, to wtedy jest takie uczucie rozpierania i przewaznie wiem ze sie stawia bo brzuch mi sie deformuje, tak sie dziwnie wyciąga do przodu :) no i czesto przy tym twardnieniu mam bóle jakby w jajnikach :-(
Dosyć jasny obraz sie z tego wyłania i wygląda mi na to, że ja takich twardnień nie mam. Może raz czy dwa czegoś takiego doświadczyłam, ale odkąd jestem na Salbutamolu, to już się to nie powtórzyło
 
Jeszcze listonosz mnie wkurzył. Zamówiłam synkowi strój elfa na przedstawienie w przedszkolu to nie zapukał do drzwi tylko wrzucił awizo do skrzynki i teraz mąż będzie stał godzinę na poczcie takie tam mają kolejki. A ja siedzę całymi dniami w domu i nie mam problemu z otwieraniem drzwi.
 
Ojj takie uplawy przy pessarze to norma. Ja na to nie zwracam uwagi. Jak siadam na toalete to czasami mam wrazenie ze to siku a wiem ze to upławy. Najgorzej po nocy.
 
Mój listonosz zawsze tak robi :) Już wiem, że nie mam co na niego liczyć, wszystko zamawiam kurierem. U mnie też nie ma jeszcze choinki, tydzień temu miałam plan dekorować bombki, więc mąż kupił mi całą siatę styropianowych kulek i jakieś ozdoby, dalej wszystko to leży w siatkach niewyjęte. Na razie tylko z początkiem grudnia nastawiłam piernik staropolski dojrzewający i mam nadzieję, że dojrzewa w misce.
 
Kurcze ja w ciazy paracetamol to 3 razy bralam i to na ból glowy. Nawet nie pomyślałambym zeby brac go na bol brzucha.
A ja mam w domu juz duzo zrobione. Tesciowka wlasnie myje okna. Posprzątala juz malego pokoj po malowaniu i spizarke. Sprząta codziennie. Maz dzięki temu ma mniej obowiazkow. I co chwilę pyta co zrobic jeszcze. W czwartek dopiero wyjezdza wiec przed świętami bede miała posprzątane.

A ja jestem zalamana mąż idzie na sluzbe 25 grudnia i wraca dopiero 26. Czyli nie bedzie go ponad 24 godz. Maskara jak ja czasami nie lubie tej jego pracy.
 
reklama
Do góry