reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Myje sie zelem dla kobiet w ciazy. I pierw myje pipke później tylna czesc by nic nie przenieść. Spie w nocy w koszuli by wietrzyc. Unikam schodow a jak juz po nich ide by sie umyć to na czworaka.
Ja to się podmywam tamtum rosa. Za każdym razem po jedynce i dwójce podcieram się husteczkami do higieny intymnej. Nie podcieram się recznikiem po kapieli a papierem toaletowym a ręce przed aplikacją luteiny myje w tantum rosa. Kupilam tez 6 par dobrej jakosci bawełny majt. Sam seks.
 
@BaskaW a czemu po schodach nie wolno?
Jej ja naszczescie nie mam takich rygorystycznych zaleceń, nie wiem czy byłabym w stanie im sprostać.. kurcze ale mam ataki stawiania, w przeciągu 10 minut 2 razy :(
 
@Audia20 bo jest duze obciążenie dla szyjki a tez nie od dzisiaj wiemy ze jak chce sie przyspieszyć porod to sie chodzi po schodach. Ja od czasu założenia szwu spie na kanapie w salonie by nie chodzic po schodach do sypialni . A jak ide do lazienki to na czworaka. Bywalo tak ze jak przeszlam sie po schodach to bolał brzuch. Na szczescie wc mam na parterze.
 
Ja odziwo dzisiaj duzo chodzilam nawet wybieralam choinke i nie mialam boli brzucha ani ciagniec czy twardnien. Az sie boje nocy czy nie odchoruje.
@Audia20 bierzesz sam magnez?? Czy masz tez aspargin? Bo ja wczesniej bralam tylko magnez a ostatnio lekarz kazal mi brac aspargin czyli potas i mzoe zbieg okolicznoaci ale brzuch lepiej reaguje.
 
Ja odziwo dzisiaj duzo chodzilam nawet wybieralam choinke i nie mialam boli brzucha ani ciagniec czy twardnien. Az sie boje nocy czy nie odchoruje.
@Audia20 bierzesz sam magnez?? Czy masz tez aspargin? Bo ja wczesniej bralam tylko magnez a ostatnio lekarz kazal mi brac aspargin czyli potas i mzoe zbieg okolicznoaci ale brzuch lepiej reaguje.

W szpitalu dostawalam sam magnez, dzis tez tylko magnez. Ale chyba zamienie na aspargin bo mam w domu.
Ja tak jak pisalam umyłam fronty i teraz odchorowywuje, taki napięty brzuch ze zgroza :(
Co do tych schodów to nie wiedziałam.. musze ograniczyć, bo aktualnie duzo chadzam miedzy pietrami. Ale przede wszystkim musze ogarnac sie psychicznie :o jestem jak beksa jakas ostatnio, dzis sie poplakalam bo prania moj niemaz nie zrobil :p jestesmy juz oboje tym zmeczeni.
 
@Audia20 nie odstawiaj magnezu bo w aspargin jest go sladowa ilosc..bierz to i to. Magenz najwazniejszy. Kup sobie magne b6 forte i bierz 3x1 albo zwykly 3x2 plus 2x2 aspargin.
 
reklama
Myje sie zelem dla kobiet w ciazy. I pierw myje pipke później tylna czesc by nic nie przenieść. Spie w nocy w koszuli by wietrzyc. Unikam schodow a jak juz po nich ide by sie umyć to na czworaka.
Też się tak myje ale bardziej mi chodziło o to że na stojąco ciężko się dobrze wymyć i wypłukać bynajmniej ja tak mam , mam wszystko w środku wargi mocno schowane , ściśnięta poprostu mam
 
Do góry