reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

W zastrzyku to chyba mocniejsza dawka. Czy ja wiem czy pomoglo. Caly czwartek tez bolalo. Potem jiz bylan spokojniejsza to ten bol az tak mnie nie obchodzil. Po prostu lezalam wzielam 3 x nospa 80 w czwartek a wczoraj juz bez nospy
Od wczoraj jest lepiej , wiec chyba samoistnie przeszlo.:p
kurde, ja już też czasami myślę, że leki nie działają. raz jest dobrze, a następnego dnia masakra, wykańczające to psychicznie
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź , daj znać 18 go jak przebiegało badanie , zycze by wszystko ok było ;)
Dzięki, narazie czuje sie dobrze no i mam nadzieję że tam w środku też mozliwie wszystko ok. Choc nie powiem ze nie mam stracha bo ostatnio tez dobrze sie czulam a tu taki klops ze szyjka 25mm i lejek od wewnatrz z czego zostalo 7 mm zamknietej. Chyba tylko raz jedego dnia podbrzusze mnie wtedy bolalo i to bylo zaraz po wyproznieniu i podejrzewalam ze to to spowodowalo ten bol.
 
Dzięki, narazie czuje sie dobrze no i mam nadzieję że tam w środku też mozliwie wszystko ok. Choc nie powiem ze nie mam stracha bo ostatnio tez dobrze sie czulam a tu taki klops ze szyjka 25mm i lejek od wewnatrz z czego zostalo 7 mm zamknietej. Chyba tylko raz jedego dnia podbrzusze mnie wtedy bolalo i to bylo zaraz po wyproznieniu i podejrzewalam ze to to spowodowalo ten bol.
Napewno będzie dobrze wszystko , a jak wogole funkcjonujesz ? Ja się nie znam na tym wogole , mam wypis na którym pisze tak że ja z tego nic nie rozumie tzn tak tłumaczy mi stronę bo to po holendersku było , więc szczerze nic z tego nie rozumie , ja miałam szyjkę badana od 12 tyg i do 18 miałam 37 mm , ale w 19 się do 32 skróciła i kazała mi przyjść parę dni potem przyszłam ale badała mnie na innym sprzęcie i widziałam żeiala ciężko zbadać było 20 mm w ciągu paru dni podczas których leżałam głównie , więc ogólnie dziwna sprawa , do teraz z tego nic nie rozumie , tak to właśnie jest bariera językowa , no ale teraz nie mam wyjscia bo ze szwem nie można latać samolotem ani długo podróżować , a jeśli chodzi o te lejki ja kompletnie się nie znam na tym , też mi tłumaczy coś o lejku ale nic nie rozumie
 
Dzięki, narazie czuje sie dobrze no i mam nadzieję że tam w środku też mozliwie wszystko ok. Choc nie powiem ze nie mam stracha bo ostatnio tez dobrze sie czulam a tu taki klops ze szyjka 25mm i lejek od wewnatrz z czego zostalo 7 mm zamknietej. Chyba tylko raz jedego dnia podbrzusze mnie wtedy bolalo i to bylo zaraz po wyproznieniu i podejrzewalam ze to to spowodowalo ten bol.
Napewno będzie dobrze wszystko , a jak wogole funkcjonujesz ? Ja się nie znam na tym wogole , mam wypis na którym pisze tak że ja z tego nic nie rozumie tzn tak tłumaczy mi stronę bo to po holendersku było , więc szczerze nic z tego nie rozumie , ja miałam szyjkę badana od 12 tyg i do 18 miałam 37 mm , ale w 19 się do 32 skróciła i kazała mi przyjść parę dni potem przyszłam ale badała mnie na innym sprzęcie i widziałam żeiala ciężko zbadać było 20 mm w ciągu paru dni podczas których leżałam głównie , więc ogólnie dziwna sprawa , do teraz z tego nic nie rozumie , tak to właśnie jest bariera językowa , no ale teraz nie mam wyjscia bo ze szwem nie można latać samolotem ani długo podróżować , a jeśli chodzi o te lejki ja kompletnie się nie znam na tym , też mi tłumaczy coś o lejku ale nic nie rozumie
Narazie leze, wstaje do toalety i czasami zeby cos przyniesc sobie do jedzenia i tyle. Przez bariere jezykowa tez mozna sie nieraz niepotrzebnie dodatkowo zestresowac..
 
Narazie leze, wstaje do toalety i czasami zeby cos przyniesc sobie do jedzenia i tyle. Przez bariere jezykowa tez mozna sie nieraz niepotrzebnie dodatkowo zestresowac..
Wkleiłam jak tłumaczy mi to może będziesz rozumiała bardziej o co chodzi w moim przypadku , to tak w sumie ja też toaleta prysznic , zupa przy stole resztę wszystko w łóżku jem oraz na wizyty wiadomo , przeczytałam ostatnio gdzieś by nie kucać a jak pytałam przy wypisie o kucanie - siostra moja pokazała lekarzowi dokładnie co mam na myśli , bo tak najłatwiej mi myć części intymne pod prysznicem żeby dokładnie , to powiedział że tak mogę że wogole mogę ćwiczyć nawet ;/
 

Załączniki

  • IMG_20181215_191600.jpg
    IMG_20181215_191600.jpg
    260,5 KB · Wyświetleń: 53
Ja sie nie schylam i nie kucam przy szwie..nie mzona tez siadac w dziwnych pozycjach tylko ze zlaczonymi nogami. Zapomnij o siadaniu po turecku czy z podwinieta noga. Nie podnosic rak wysoko i nie dzwigac. Wszystko co logicznie może zaszkodzic unikac. Ja nawet czesto wycierana od pasa w dol jestem przez Meza.
 
Ja sie nie schylam i nie kucam przy szwie..nie mzona tez siadac w dziwnych pozycjach tylko ze zlaczonymi nogami. Zapomnij o siadaniu po turecku czy z podwinieta noga. Nie podnosic rak wysoko i nie dzwigac. Wszystko co logicznie może zaszkodzic unikac. Ja nawet czesto wycierana od pasa w dol jestem przez Meza.
A no widzisz mi nikt tego nie powiedział , raz siadłam po turecku , leżę że zgiętymi nogami praktycznie zawsze , kuclam parę razy i zdarzyło mi się schylić koła razy , ale tak jak pisałam wyżej , lekarz mi nawet ćwiczyć pozwolił , oczywiście nie skorzystałabym z jego pozwolenia , lekarka prowadzącą poeiedxiala żeby się oszczędzać ale ze zoge powoli robić wszystko , że to mocno siedzi , to jak myjesz się w środku by infekcji żadnych nie łapać że tak spytam i jak wyglądają u Ciebie kontrolę ?
 
Aaa i musisz uwazac na zaparacia starac sie o luzny stolec. Nie mozna przetrzymywac siku. Ja kontrole mam srednio co 3 tyg. Nie powinno sie tam grzebac za czesto stad taka przerwa miedzy wizytami. Szew najlepiej spr na usg dopochwowym. Ja odpukac infekcji nie mam od kiedy mam szew z początku bralam co 3 dzien macmiror dopochwow przetsalam teraz go brac bo mnie pieklo po nim (skutek uboczny). Zadnego seksu czy orgazmow. Nie wolno tez sie kapac. Tylko prysznic.
 
Myje sie zelem dla kobiet w ciazy. I pierw myje pipke później tylna czesc by nic nie przenieść. Spie w nocy w koszuli by wietrzyc. Unikam schodow a jak juz po nich ide by sie umyć to na czworaka.
 
reklama
Aaa i musisz uwazac na zaparacia starac sie o luzny stolec. Nie mozna przetrzymywac siku. Ja kontrole mam srednio co 3 tyg. Nie powinno sie tam grzebac za czesto stad taka przerwa miedzy wizytami. Szew najlepiej spr na usg dopochwowym. Ja odpukac infekcji nie mam od kiedy mam szew z początku bralam co 3 dzien macmiror dopochwow przetsalam teraz go brac bo mnie pieklo po nim (skutek uboczny). Zadnego seksu czy orgazmow. Nie wolno tez sie kapac. Tylko prysznic.
Mi to nawet Basiu nie grozi kąpiel bo posiadam tylko prysznic ale nawet nie wiedziałam o tym szczerze , ja miałam założony 21 list i póki co nikt tam jeszcze nie zaglądał ,a następna wizyta w połowie stycznia , ale może i lepiej że tam nie grzebią , nie bez powodu jest zakaz seksu a jakby nie było USG dopochwowe ma podobną czynność :p orgazmy niestety zdarzają mi się przez sen czasem , na co nie mam wplywu ale lekarz z pl mi mówił że jeśli nie są za częste to nie jest to problem , przeraziłas mnie troszkę , powiedz mi czy to są zalecenia jednego lekarza czy kliku nie zależnych ,lub może masz te zalecenia z jeszcze innych źródeł ?
 
Do góry